Comeback (2008) (seriál)

Mezi ostatními českými sitcomy, které se utápí kdesi v hlubinách žumpy totálního marazmu, září Comeback jako betlémská hvězda. I on nám totiž zvěsutje jednu radostnou novinu: haleluja, humor v české seriálové tvorbě není zcela mrtev. On žije a je vtipný!

Dračí doupě (2000) odpad!

Jestli to měla být parodie na fantasy, tak se se velmi nepovedla. V případě že film byl míněn jako vážná fantasy, pak mi ohodnocenáí "odpad" příjde ještě jako příliš dobré. Příšerní herci kteří slovo "hrát" slyšeli asi jen v souvislosti s člověče nezlob se. Úděsné kostýmy u kterých vše kovové je rozhodně z plastu z plastu z plastu - autentičtější by vyrobil i slepý výrobce kostýmů na maškarní bál po dvou lahvích vodky. Už vím, asi byl film míněn jako horor .. protože každý, komu Dungeons a dragons něco říká, bude mít po jeho shlédnutí dlouho noční můry.

Vítejte doma! (2003) (pořad)

Nevidím důvod proč se nad tím pohoršovat nebo dokonce zvracet odporem. Ano, je to napěchované pro našince zcela nepochopitelným patosem, emocemi a naděšením. Hemží se to tam vískajícími řvoucími tančícími designery a dělníky, dojatě slzícími tesaři, kteří celý díl nemluví o ničem jiném než jak postaví humidor .. a podobně. A do toho všho mumraje bezostyšně cpou viditlnější i méně viditelné reklamy na sponzory. Všichni se dřou do úmoru, aby stihli za sedm dní postavit úděsně kýčovité pokoje, v kterých se měří míra luxusu počtem televizních obrazovek na metr čtvereční. Nepochopitelná cizí kultura, Amerika ve své čisté podobě. U nás by něco takového nebylo možné ani omylem. Na jednu stranu se nad tím člověk právem ušklíbá a baví a na druhou stranu mu někde hluboko hlodá červíček jestli to není přecijen tak trochu škoda, že tenhle druh nadšení pro společnou věc u nás komunismus šmahem a zřejmě nadobro zdiskreditoval.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

I když je to vlastně pořád na jedno brdo, jen s drobnými obměnami překážek, to japonské dětské nadšení pro hru je opravdu hodně chytlavé a zábavné. Soutěž, která z anonymních soutěžících dokáže vypíchávat "hrdiny" zkoušející znovu a znovu zdolat horu.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Arogantní protivní a dolaruchtiví američané doprovázení slizkým moderátorem buď pojídají všemožné nechutnosti, nebo někde visí/balancují/potápějí se. Člověku je skoro možná víc zle z těch soutěžících samotných, než z toho co dělají ...

Hon na čarodějnice (2011)

Oddechovka. Solomon Kane 2. Film se stejnou strukturou: neohrožený bojovník/pirát => dezertér/ztracená duše => zachránce.Jen o malinko méně temný ale zato s o hodně vydařenější závěrečnou částí. a méně komiksovými hrdiny. Pocit, který se v Solomonovi daří navodit jen v několika skvělých scénách v prostředku filmu (čarodejnice, klášter ...) se v honu udržuje po celou dobu - sice ne tak koncentrovaně ale stejně mrazí. Pro závěr I tady bohužel platí, že zlo je nejstrašidelnější dokud zůstává skryto a divák si není jistý. Ten létající vrchní je holt takovej divnej .. digitálně divnej. Každopáďo hodnotím lépe než "první díl" a nad těmi několika závěrečnými patos větami zavírám oči.

Habermannův mlýn (2010)

Civilizace je jen tenká slupka. Stačí rozbuška v podobě pána s knírkem a z lidí, kteří si dosud žili v provorepublikové vesnické idilce, chodili společně do kostela a klábosili u piva, se stanou lidské bestie nenávidící do krve, třesoucí se o svůj život, využívající každé příležitosti k obohacení se. Jakmile se prolomí stavidla, doposud neškodné osobní závisti, klevety a spory nabydou obludných krvavých konců. Film o tom, že nejsou žásní hodní češi a zlí němci, že v každém z nás se schovává krvelačná zrůda čekající jen na vhodnou situaci. Film o tom, že "oni si začali" je jen stupidní výmluva, protože žádní "oni" nejsou, jsou jen konkrétní lidé. Režie i herci jsou kvalitní, neseděl mi jen (nevím proč) Kaiser. Vadilo mi i pár věcí na scénáři: například příliš kladný hlavní hrdina, který se poslední část filmu skoro jakoby mermomocí snaží být zabit, až moc časté používání češtiny i v komunikaci mezi čistě německými postavami (více titulků by rozhodně přidalo na realističnosti). Tenhle film jsme potřebovali jako sůl aby nám trochu naboural naší sebe-iluzi o holubičích povahách.

Tajemný let (2005)

Film má dvě části. První, delší, tajemně duchařinou příjemně mrazící. A druhou, akčnější, při které vyloží ty z prstu vycucané a děravé karty na stůl. Pachuť slátaniny pak bohužel zpětně prolézá celým příběhem, který se z počátku zdál být velmi stravitelný.

Devátá brána (1999)

Část filmu jsem přemýšlel, jestli fakt že mi v atmosféře a příběhu stále něco "hapruje" je velmi záludný scenáristicko-režisérský záměr, nějaká skrytá temnoabsurdní struna která jen čeká na svou pointu. Nakonec jsem ale došel k závěru, že je to prostě jen špatně napsané a natočené. Temnost a komičnost scén se vzájemně ruši a film tak v celku působí spíš roztěkaně, než že by se divák bál nebo bavil. Celé to samozřejmě drží nad vodou Johnny, a už kvůli němu Devátá brána stojí za shlédnutí. Budiž mu třikrát sláva.

Robin Hood (2006) (seriál)

Vezmete několik nevýrazných herců, navléknete je do vypůjčených středověkých kostýmů a necháte je běhat po lese. Dobré možná na letní táborovou hru. Středověký seriál alespoň s minimální atmosférou z toho však ne a nevytřískáte.