Hodinka (2011) (seriál)

,,MYSLÍŠ SI, ŽE ŽIJEŠ V DEMOKRACII? MYSLÍŠ, ŽE TAHLE ZEMĚ USILUJE O SVOBODU TISKU?“..... /// Novináři (reportéři) chycení v pavučinách lží. Mrtvej profesor. Loupežný přepadení? Hovno! ONI JSOU VŠUDE! … Záhada zdá se bejt rozehraná, ale stejně se to ,,v l e č e“. Že by to bylo tou Egyptskou krizí? Ne, politika mě zajímá a tady jde ještě vo agenty, což taky můžu. To tempo… v každým díle poodhalej kousek, pak je tu zákulisí toho politickýho pořadu, co odvysílat, co ne, Freddie řeší kdo je špion, kdo koho sejmul a vlastně se furt spíš kecá, než něco děje. Ale to by mně taky nevadilo. Chybí tomu prostě atmosféra, větší náboj, když už to má bejt o novinářích z BBC bojujících za právo na informace a povinnost informovat proti vládě a politickejm pletichám. A zatím jde jen vo osinu v prdeli, která na něco přišla, trochu tý neprofesionální lásky a zákulisí TV 50tejch let (v Británii). Celkem dost postav, ale nedá se k nim najít bližší cesta (asi to nechtěj, novináři prostě…), což mi vadí, stejně jako že tu kromě posledního dílu nejsou žádný emoce. Ale bacha! TEN ŠESTEJ DÍL (1.řady) JE PARÁDNÍ! A takovej rejpal jako Vlasta Brodskej by se jistě zeptal (kromě toho, kam zmizel mlíkař…), proč nejsou všechny díly stejně parádní? (Co? Mlčíte? Mě neojebete! (kurva, ale ta 6tka stála za to!) ) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Čumím jen na věci od BBC. 2.) Nevím jestli mám bejt reportér nebo špión. 3.) Thx za titule ,,datel071“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *

Hodinový manžel (2014)

„DOBRÝ DEN, HODINOVÝ MANŽEL. CO PRO VÁS MŮŽU UDĚLAT…“ /// Sebraný historky „hodinovejch pomocníků v domácnosti“, proložený tunama product placementu. Na jednoho chlapa by toho bylo pro film málo, takže tady jsou rovnou čtyři. Autor - možná proto, že dřív jsme nemohli, sází na píchání, kterýho je tady víc než jinýho děje (trochu kecám). Dál udivuje zvláštníma ženskejma charakterama (kromě voteklý Čvančorový, páč ….no nic.) a hloupou romantikou („Promiň, já jsem trapnej“ - to ty vole ste skoro všichni!). Překvapivě fajn je Matásek, zbytek je slátanina, která drží pohromadě sílou ostatních filmařskejch atributů. Takže paninko – film vynechte a volejte PRAVÝHO hodinovýho manžela. Třeba to bude sympaťák, se smyslem pro humor a ne jako tenhle šmudla! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vocením pár dobrejch rad (nejen vod kozatý Čvančarový). 2.) Za triko CSFD ve filmu bych vraždil! /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

Hodiny (2002)

Klid a mír nenajdeš, když se životu vyhneš …. 1. NAPSALA, 2. PŘEČETLA, 3. UDĚLALA. Složitý film, kde každá věta znamená mnoho!! ,,CHTĚLA JSEM SVOJI HRDINKU ZABÍT. NEDOKÁŽU TO! BUDU MUSET ZABÍT NĚKOHO JINÉHO. Tři životy napříč časem. Osudy lidí, pestré a smutné. Pozor! Jde opravdu jen o lidi, kteří jsou smutní a nešťastní ze svých životů! Obdivuji S.Daldryho, jak tohle dokáže ukočírovat, jak dokáže vygradovat napětí V HODINÁCH špatných i dobrých dní, kdy někdo zemřít musí, abychom si my ostatní života víc vážili! A uchovali navždy ty HODINY vzpomínek! PŘÍBĚH***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ****

Hodnej polda, zlej polda (2006)

Vraždí tu blázen kvůli hokejovýmu klubu, který neexistuje..... Šílenec vraždící hokejový funkcionáře – to se může stát předmětem zápletky snad jen v Kanadě. (Ono je však na tomto příběhu víc pravdy, než by se dnešní mládeži mohlo zdát.) Ale k filmu: humor těží z rozdílů mezi provinciemi Ontario a Quebéc – takové to slovní špičkování a akční pasáže zase připomínají chlapce ze staré dobré policejní školy. Taková kriminální pohoda. A jelikož mrtvol s kérkama přibývá, chlapci padaj do větších a větších sraček. Nečekejte trhák desetiletí, ale hnusný odpoledne film spolehlivě zabije. A nemusíte být ani hokejový funkcionář! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zajímá mě, co maj policajti v Québecu za tradice. 2.) Nevím, kdo prodal Quebec Nordics do USA. 3.) Chystám se prodat hokejový Pardubice do Hradce Králové. 4.) Co se stane, když mi bouchne výbušnina v kapse? PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne

Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

„SEPSALA JSEM SI SEZNAM VĚCÍ, KTERÉ BYCH CHTĚLA VYZKOUŠET…“   Konverzačka na choulostivý téma… Já tyhle ukecaný filmy, odehrávající se v jedný místnosti, miluju! Škoda, že je to druhý setkání kapku delší… páč, když se zvolí správný téma, tak nejen že si ti dva evidentně mají co říct, ale taky se na to skvěle kouká. Ponaučení? Cesta ke svobodě vede přes (od chtíče) očištěnej mozek. A že sex může bejt zábava. Takže jestli tyhle věci nevíte nebo nechápete… Dal bych klidně pátou * za odvážnou Emmu Thompson. Jste skvělá!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zamrzla jsem v padesátejch letech.  2.) Jsem přeborník na menopauzu.  /// Thx za titule „leniucha“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Hodný, zlý a divný (2008)

,,...a poveze sebou mapu, která je pro nás velice důležitá. Tvůj úkol je tu mapu ukrást“.... Tak si to představte, že i na korejském divokém západě přestávají platit dobré zvyky a zloděj pronásleduje zloděje. Byl jsem příjemně překvapenej, protože americká ,,vizáž“ spojená s asijským smyslem pro brutalitu filmu sluší! Korejci si přihřívají polívčičku proti nenáviděným Japoncům a my Češi se můžeme pobavit u akce, která je dělána s nadsázkou a po technická stránce ji není co vytknout! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nechápu, proč při přepadaní vlaku sahají banditi ,,děvám“ mezi nohy. 2.) Lákají mě netradiční způsoby zabíjení. 3.) Mám rád scény, kdy je od krve i kamera. 4.) Je dobře, když při přestřelce na koních ,,tvrdí“ muziku dělostřelectvo. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *

Hoisawon (2012)

,,NIKDY JSEM SI NEDOKÁZAL PŘEDSTAVIT, ŽE JEDNOU FIRMU OPUSTÍM. ŽE SE VĚCI TAKTO VYVINULI, JE LÍTO NEJVÍC MĚ, SAMÉMU..…“ /// Všechno to začalo darovanou vizitkou… Úklidová firma. To máte všelijaký čističe a zakázky, po kterejch musí zůstat čistej nejen vzduch, ale i podlaha. Hyeong má před sebou slibnou kariéru, ale co když by chtěl vystoupit z rozjetýho vlaku? Nebo… (se to stydím napsat…), co když ho z toho vlaku … Příběh je pomalej. V poklidu ukazuje co a jak, teda pokuď zrovna nemá bejt akce, i když u tý první si říkám: ,,no to určitě“. Ovšem, že bych se nudil – to ne. Možná proto, že Ji-seob So (pičo, dobrý jméno!) je sympaťák, možná kvůli tomu lehkýmu napětí, ale nejspíš kvůli tý akci, která hlavně v tý závěrečný půlhoďce, dělá z nonšalantního příběhu lehce thrillerovou záležitost. Fakt solidní nejen ruční práce, o který prozradit víc by byl nechutnej spoiler. Možná bude lepší napsat, že jsem tady nezaznamenal žádný debilní chování a že na korejskej film stopáž 96 minut …. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se seknout s uklízením. 2.) Zjistím, že na nasranýho frajera s nožem, furt nejvíc platí bouchačka. 3.) Thx za titule ,,majo0007“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *

Hologram pro krále (2016)

,,ALE TA VĚC ZACHYCENÁ KAMEROU, JE NĚCO ÚPLNĚ NOVÝHO…“ /// Nejen vo odlišnosti kultur, ale i jiným přístupu ke světu byznisu. Taky o vztahu rodičů a dětí, ve kterých zase tolik odlišností není. Pohodový a zajímavý vyprávění se sympatickejma lidma a nejftipnějším Arabem, kterýho jsem (asi) viděl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2012 napsal Dave Eggers, číst nebudu. 2.) Zajímá mě Saudská Arábie a smrdím korunou. 3.) Thx za titule „nathaliaz“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne

Home Sweet Home (2013)

,,CO CHCEŠ TY ZKURVENEJ PSYCHOPATE...“...... /// Je fajn, že vod začátku dokážou hezky klamat tělem a tvoří tak zajímavej úvod do nepřekvapivýho překvapení. Ta předehra je opravdu ucházející. Film vo tom, jak mamka roztleskávačka (bejvalá) a nadrženej taťka (s golfovejma sklonama – pozn. pro golfaře) chtěli strávit příjemnej večer (noc), se vyznačuje pěknou kamerou. Ten kluk ví, z jakýho úhlu za to vzít, aby nahnal strach. Taky ten čurák (jako vrah), co se mu líbí, co u toho ženská řve (pozn. pro hluchý), zdá se bejt distingovaný. Po tý předehře to pak jde ráz naráz. Čurák si říká ,,vždyť je to furt dokola“ - taťka se vzpouzí, mamka řve a celkově to vyznívá jako antireklama na domy na samotě u lesa. Bohužel ,,chudáci“ dělaj všechno proto, aby chcípli, a napětí z debilního chování mě brzo uvrhne do naprostý lhostejnosti. Vlastně se tlemím (jako kokot). Ty krávo, ať žijí duchové! (Leontýnko…!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád sleduju při práci lidi v kombinéze. 2.) Neustále hlasuju proti trestu smrti (protože i narušenej jedinec má právo na život!). 3.) Thx za titule ,,Viny95501“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

Hon (2012)

,,…ALE VŽDY SE PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE DĚTI MLUVÍ PRAVDU.“...... /// Až absurdní sled událostí na téma – JAK ZLIKVIDOVAT ČLOVĚKA. Někdo nemá rád válečný filmy. Já zas moc nemusím tyhle kousky, který věrohodně ukazujou, že největší a nejkrutější zvíře je člověk. Ten příběh je totiž realistickej a hnusnej. One man show v brutálním dramatu, který vám zvedne tlak i adrenalin. Filmařina? Nevím. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že k likvidaci hajzla vod naproti nepotřebuju Ukrajince, ale školku. 2.) Thx za titule ,,ACIN“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **