#Žiju (2020)

„JAK VIDÍTE, NĚKTEŘÍ CIVILISTÉ SE ZAČALI CHOVAT KRUTĚ A NÁSILNĚ A BRUTÁLNĚ NAPADAJÍ KOLEMJDOUCÍ...“ /// Takže… jeden kretén zavřenej v (korejský) garsonce. A venku zuří nákaza…Vypadá to zpočátku dost levně a lacině. A levný to fakt je - i když s přiměřeným množstvím komparsu… Zajímavý pasáže, když naproti v domě objeví dívku… nevydrží dlouho. Je to fakt levný, což automaticky neznamená špatný, ale tady je to dost často nuda. Takže píčovina. Sice jiná zombíkárna, ale těch solidních okamžiků je poskrovnu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám důvod k pobytu na sociálních sítích. 2.) Je to jedinej film, kterej mám. 3.) Thx za titule „kolcak /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

„MUSÍTE ZŮSTAT V NOCI V POKOJI, ABY VÁS TA DÁMA Z JEZERA NEVIDĚLA...“ /// V prvních dílech jsem nadšenej. Líbí se mi, jak nemusej nikam spěchat… jak můžou vyprávět od pýky, občas duchařsky postrašit a nechat diváka v hezkým očekávání věcí příštích… Ale… v jedničce mě bavily ty osudy, ty lidský životy. Tady jich moc není… Pak, když vylezou s pravdou ven, je to snad ještě větší nuda. Hlavně monologej 7 díl je vopruz. Uznávám, že je to hezky vymyšlený i natočený, ale o horor jde až tak ve třetí řadě. Brutální romantika (s kapičkou hororu), která neděsí, ale dojímá… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The Turn of the Screw“, kterou napsal v roce 1898 Henry James, neznám. 2.) Jediný, co u nás funguje, je „lepidlová past“. 3.) Thx za titule „Leona Filipová“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Volání divočiny (2020)

„TADY, TAK DALEKO OD DOMOVA, VIDÍM, JAK SE BUCK ZMĚNIL. CHCE LOVIT!...“ /// Vyprávění o těžkým životě psa za polárním – teda co to kecám… na Aljašce. Parádní animace… což znamená – zapomeňte na živý mazlíky! Takhle už to prej dneska nefunguje… Příběh o psí smečce a jejich zákonech, psím bohu…asi nepřekvapí, že je místy dojemnej. A nevím, jak moc je pro tohle lidsko – psí dobrodružství důležitý, jestli máte psa. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knížku, kterou v roce 1903 napsal Jack London, ani spoustu předešlých zfilmování… neznám. 2.) Zjistí, co se stane, když naše čivava zaslechne volání divočiny. 3.) Thx za titule „vasabi“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *

Chicagský tribunál (2020)

„CELÝ SVĚT TO VIDÍ...“ /// Americká (soudní) demokracie v praxi. Ten příběh má krutý vypravěčský tempo. Dost politiky, ale taky ftípky… miliarda dialogů s různou mírou dramatičnosti. Tu navíc později podpoří záběry ze zásahu. Samo, že nechybí dobový záběry. Závěr (chca nechca) musí vzbudit emoce. A to kurva nejsu Američan! Prostě dobrý drama (hlavně soudní), vystavěný na zajímavým příběhu, kterej je vyprávěnej svižně a poutavě. Netflix fakt umí! (aspoň jednou za rok…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) V Moskvě si vždycky říkáme… to by se v USA nestalo! 3.) Thx za titule „Pavla Le Roch“ a „vasabi“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *

Vyšinutý (2020)

„MYSLÍM, ŽE NEVÍTE, CO ZNAMENÁ MÍT ŠPATNEJ DEN. TO ALE ZJISTÍTE...“ /// Psychothriller o čurákovi, kterýmu totálně jeblo. No… von je to možná spíš horor, protože Russel Crowe je parádní psychopat a sledovat jeho počínání je pro silnější nátury. Pravdou je, že má ve svým řádění kurevskou kliku a vobčas mu ostatní svým chováním pomůžou … prostě, jak už to tak u těhle filmů bejvá. Slabší povahy se nadechnou, když Rachel dojde, že musí vzít osud do svých pazour. Bohužel pak jsou místa, kdy se tomu musím smát – včetně toho finále. Škoda. Chvíli to bylo dobrý a emoční maso! Nejen pro chronický klaksonáře… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám před důchodem a v kapse výpověď. 2.) Jsem nervák. Hlavně za volantem... 3.) Thx za titule „honsko“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***

Watchmen (2019) (seriál)

„MY JSME SEDMÁ KAVALERIE. NEJSME NIKDO, AČ JSME VŠICHNI. NESPATŘÍTE NÁS. NEČEKEJTE OD NÁS KOMPROMIS. NESTŮJTE V CESTĚ NAŠÍ MISI, NEBO FÍZLŮ ZAŘVE VÍC. NA TREST ČEKAJÍ ZÁSTUPY NEHODNÝCH, LEČ ČASU NENÍ NAZBYT. A ČAS SE JIŽ NACHÝLIL. TIK TAK...“ /// Svět jak ho neznáme. Sice současnost, ale … z nebe padaj olihně, prezidentem je Robert Redford a bejt policajt je brutálně nebezpečný… Už od druhýho dílu překvápka neberou konce (nebo ste si neřekli „no to mě poser!“ ?). Sice z nich ty tajemství lezou jak z chlupatý deky, ale o to víc je to tajemně zajímavý. Od třetího dílu nepochybuju, že je to super seriál! Trošku akční, hodně dramatickej, místy tajemnej. Jen mě napadá, jestli ty ocenění nezískal kvúli tomu, že perfektně zapadl do doby Black Lives Matter. Souhra náhod (nebo geniální plán Adriana Veidta?). Každopádně Watchmen nejsou zběsilá komiksárna. Jsou promakaný scénáristicky, filmařsky i herecky. Je to prostě příběh za příběhem… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju stejnojmennej komiks, kterej v roce 1987 napsal Alan Moore. 2.) Čekám na termodynamickej zázrak. 3.) Jsem černoch. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Mary Poppins se vrací (2018)

„POUŠTĚL JSEM DRAKA A CHYTIL JSEM NA NĚJ CHŮVU....“ /// Pan Banks je po smrti ženy dost tragickej, takže tady máme exekuci a dům má připadnout bance. Za 5 dní. Přišel čas na návrat té, pro kterou je všechno možný… i to nemožný… Tak ty písničky mě neberou (ale co se dá dělat). Kouzla, divy, zázraky – hlavně pro děti. Dovádí Emilka, dovádí filmaři – animace spolu s herci, barevný písničky…. Těch je vážně moc! (dají se přetáčet…) Nevím, nakolik jsou dnešní děti muzikální… nebo spíš ochotný je všechny poslechnout. Minimálně zdržujou v ději, kterej by se zjevně obešel i bez Mary Poppins. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju stejnojmennou knižní sérii, kterou napsala Pamela Lyndon Travers. 2.) Mám draka a nevím, jestli na něj můžu něco chytnout. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

Vychováni vlky (2020) (seriál)

„NOVÝ SVĚT, KTERÝ ZAPOČNEŠ, NEBUDE MÍT PROBLÉMY, KTERÉ UKONČILY SVĚT TADY NA ZEMI. JSI POSLEDNÍ NADĚJE LIDSTVA....“ /// Celkem dlouho nevím, co si o tom myslet. Technicky dokonalý, precizně vyprávěný… ale takový sporý, chudý na děj. Není to žádný rozmáchlý sci-fi. Spíš komorní. Jedna planeta, dvě skupiny – androidi s děckama a lidi, vyznávající bezmezně víru. Do toho zvíře a mysteriózní úkaz. Postupně mě to vtahuje víc a víc, ale stejně čekám, co z toho nakonec… že by prequel k Vetřelci? Hodně mě bavěj herecký výkony „androidů“ a překvapujou ty neustálý ideový pochody a rozpory. Není to obyčejný, je to … prostě androidní drama! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nikdy jsem si nedovedl představit, že přijde doba, kdy budu mít androidy raději než lidi. 2.) Nevím co vznikne, když počítač ošuká počítač. 3.) Thx za titule „Petr Finkous“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Ďábel (2020)

„PO SVĚTĚ BĚHÁ SPOUSTA MIZERNEJCH PARCHANTŮ...“ /// Film o magorech, kteří propadli Bohu. Bohužel si nevšimli, že se změnil v Ďábla. A taky o těch, kteří to věděli až moc dobře… Výborný obsazení: Holland a Pattinson v rolích, na který se nezapomíná. Stejně jako knížce, i filmu se vyčítá slabý ztotožnění s postavama a dějová povrchnost. Ani ten konec není extra poutavej. Ovšem já mám rád filmy s vypravěčem a lidskými osudy, který se protnou. Navíc jsou tady většinou krásně zvrácený… Osudy i lidi. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2012 napsal Donald Ray Pollock, neznám. 2.) Fotr vyrobil modlitební totem (ale nijak zvlášť nefunguje…). 3.) Thx za titule „CZ_XCV“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Tenkrát podruhé (2019)

„KOHO BYSTE CHTĚL PŘEDSTAVOVAT?“ … „SÁM SEBE...“ /// Když máte dojem, že vám okolní svět nerozumí, protože vy nerozumíte jemu, není na škodu vydat se tam, kde je všechno v pořádku - byť by to bylo o padesát let zpátky… Firma na zážitky (lidi nevědí co by roupama a s penězi dělali) a dinosaurus Daniel Auteuil, nostalgicky vzpomínající na setkání s manželkou. Hodně zajímavý… Nejen příběh, ale to prostředí s atmosférou „smutného starého muže“, prolínající se s ukázkami „zázitků“, pokrokovou Fanny Ardant a jejich dialogů, ale také monologů ostatních. Vyklube se z toho romantika pro starší a pokročilý… takže za mě – fajn! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, kolik by asi tak stálo bejt mladej. Aspoň tři dny. 2.) Hledám nápad k podnikání. 3.) Thx za titule „Grepissimo“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne