Prázdniny v Provence (2016)

“JEDINĚ KDYŽ PROJDEŠ UTPENÍM, MŮŽEŠ POZNAT PRAVÝ ŠTĚSTÍ“ /// (prohlásil Prachař poté, co se málem posral…) Tak tak, o hluboké myšlenky tady nepude. Spíš ukázat trošku tý exhibice, zachlastat (víno z flašky), zhulit se a něco zprznit. Že jsou to věci zajímavý? Tak tady ne! Fešákům (hele, nic pro ti těm týpkům nemám, nevaděj mi, dokonce bych řekl, že jeden z nich umí i hrát…) se snaží sekundovat stará Krausová, předvádějící doutnající stodolu, která by prej ještě mohla chytnout… Píčovina, ve který kromě akoholdrogovýho opojení nemá smysl nic hledat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Su neustále zhulenej (a proto můžu čumět na cokoliv!). 2.) Zjistím, proč je dobrý si vzít na prázdniny (dovču) kameru. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

Proč právě on? (2016)

“CHCI SE TĚ NA NĚCO ZEPTAT. A MYSLÍM TO VÁŽNĚ. JSI TAK CHYTRÁ A KRÁSNÁ. MŮŽEŠ CHODIT S KÝMKOLI. PROČ LAIRD?...“ /// Už jsem si zvykl, že Franco svůj ksicht (i tělo, možná i mozek) propůjčuje šílenejm projektům. A nemůžu říct, že by mě ty jeho trapácký postavy nebavili. Ovšem tenhle mírně vánoční příběh v sobě ukrejvá (a místy kurevsky dobře) i něco víc, než jen ujetej smysl pro humor (třeba parádní bejvák). Díky tomu (a fajnovejm cameům) není jen trapnou komedií pro puberťáky. A já du vejš… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsme bezpapírová domácnost. 2.) Bavil mě Kato (ano, TA žlutá vopice). 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz „. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne

Příchozí (2016)

,,KDYBYS VIDĚL CELÝ SVŮJ ŽIVOT OD ZAČÁTKU DO KONCE, ZMĚNIL BYS HO?“… /// Tak už se nám i Villeneuve setkal s „třetím druhem“. Ty vole, čekal jsem víc! Filmařina parádní, příběh dělá všechno proto, aby byl úžasnej, ale na mě je tam zbytečně moc melodramatu. Navíc nedokáže chytnout za srdíčko jako Kontakt, ani strhnout jako Interstellar. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Povídku "Story of Your Life", kterou v roce 1998 napsal Ted Chiang, neznám. 2.) Až přijdou, chcu bejt připravenej! 3.) Thx za titule „kemofox, Norus88 a Dever“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Případ Sloane (2016)

“PŘESVĚDČIVÁ LOBISTKA NEMŮŽE UVĚŘIT POUZE VE SVOU SCHOPNOST VYHRÁT...“ /// Módní doplněk k House of Cards. Žena s minimálně třemi smysly navíc proti zbrojní lobby. Díky J. Chastain (která v tý druhý půlce naprosto exceluje!), můžeme obdivovat hyperaktivitu a nahlídnout do temný stránky povahy ženy, která žije „jen“ pro svoji práci. Výborný politický drama, který se podobá těm (parádním) ze soudních síní. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V životě (mým) jde jen o vítězství. 2.) Nevím, jak se dostat za Markem Dalíkem. 3.) Thx za titule „Dede76„. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Pustina (2016) (seriál)

,,MYSLÍŠ, ŽE JE TO NĚJAK TRÁPÍ? JEJICH DÍTĚ TO NEBYLO...“ /// Možná nejlepší (novodobej?) českej seroš. Parádní casting, kterej Zachariáš a Nellis vyždímali do morku herecký kosti. Pak ta lokalita – temnej prdelákov jménem Pustina, kde můžete najít všechno… kurvy, pasťák, drogy, smrt a hlavně lidi, který žijou i kolem vás. Dokonalá je Stivínová a famózní Dušek. Postavy mluvěj úplně normálně a příběh – ano milé HBO – tohle je drama (a ne ta vyčpělá píčovina). Mám dojem, že takovejhle svět opravdu existuje. A jak jste na tom vy? Co víte o svých sousedech?... (Hmm, nemá cenu se divit, vždyť často nevíme nic ani o svých dětech.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím, že bydlím v totální prdeli. 2.) Od seriálu očekávám všechno. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **

Rapl (2016) (seriál)

,,NEVÍM, NA CO JSTE ZVYKLEJ Z PRAHY, ALE MY TADY NA HORÁCH TÁHNEM ZA JEDEN PROVAZ. A POSLOUCHÁME NADŘÍZENÝHO…“ /// Tak nám Kuneše flákli do vidlákova (z jeho pohledu – soráč krušnohorci). No nic, aspoň bude mít víc času na rodinu (že je rozvedenej? Neva, tahle linka bude mít dost prostoru). Ironickej sarkasmus drží celou sérii, stejně jako hniloba ve zdejším krimi souboru, votravující čerstvej horskej vzduch. Je celkem jedno, kde si Pachl vzal inspiraci, hlavně že to není další přitroublá kriminálka (třeba Anděl). Zaujalo i obsazení – byť se herci mihnou jen v jednom díle. Čermák baví, myslivec tady nechlastá, ale vraždí, sex na horský chatě nevede k početí, ale ke žhářství a jako zátiší může posloužit třeba hovnocuc. Pravda, najde se tady i nějakej ten filmovej kýč, ale … Rodinný linie trapně nevyplňujou čas, ale slouží jako de facto od počátku konstruovaná zápletka k závěrečnýmu finále, který je fakt hustý! Asi nemá smysl pátrat po tom, jestli to je (či není) možný, ale tohle už nebylo ani severský. Spíš americký, se stylovým rozloučením „po česku“. Je dobře, že Kuneš o tom, že dokonalej zločin neexistuje, bude přesvědčovat taky Američany. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Su komplikovaná (nejen policejní) osobnost. 2.) Krušný hory jsem měl za klidný místo pro život. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ **

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

“JMENUJI SE ALICE A TOHLE JE KONEC MÉHO PŘÍBĚHU...“ /// Zábava, která se může zdát debilní, ovšem co jinýho od Residenta a vlastně i Andersona čekat. „CO BUDEME DĚLAT?“… „VŠECHNY JE POZABÍJÍME!“ A tak trojice čubek, kterou spojuje nenávist, to nakonec dokáže. Co? Tak schválně… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Můj svět je plnej zombíků. 2.) V mejch filmech má jít hlavně vo život. 3.) Thx za titule „fceli medvidek„. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ ne

Riphagen (2016)

,,MUSÍME SI NAVZÁJEM POMÁHAT…“ /// Osobu Andriese Riphagena jsem doposud nezaregistroval. Snad proto mě bavilo, že nevím, jestli je ten, za koho se vydává, nebo je to jenom hra. Film je lidský drama z válečnejch časů. V celý Evropě to byl samej konfident a kolaborant. Holandsko nebylo výjimkou. Postupně se to podobá nějaký fikci, páč se mi těžko věří, že to byla taková banda idiotů… Prostě mi jde příběh proti srsti. Jinak síla filmu je v chytráctví a srabství lidí. A v tomhle se o Andriesovi Riphagenovi nedá napsat nic jinýho, než že byl frajer! Navíc ten doslov – a pak že jsme my, Češi, kreténi! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Knihu „Riphagen : de Amsterdamse onderwereld“, kterou v roce 1990 (nebo tu aktuálnější z roku 2010) napsali Bart Middelbourg a René ter Steege, neznám. 3.) Miluju pohádky. Třeba tu „o svini a řezníkovi“. 4.) Thx za titule „sizok“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Rogue One: Star Wars Story (2016)

“POJĎ MÉ DÍTĚ. MÁME PŘED SEBOU DLOUHOU CESTU...“ /// Tak vono dohromady není vočem vypravovat… taková přetechnizovaná pohádka s kusem ftipu, ve který se zachraňuje lidstvo. Teda aspoň jeho část. Moc mě to nechytlo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že už i vesmír je plnej Číňanů. 2.) Jsem fanda. 3.) Thx za titule „-OverLord-„. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne

Rozpolcený (2016)

,,JSME, KDO VĚŘÍME, ŽE JSME“… /// Tři čůzy ve spárech šílence s mnoha identitama v podání parádního McAvoye. Ovšem ten příběh zase taková pecka není. Nikam se to neposouvá. Jen „vězení“, magor a jedinej člověk, kterej všechno pochopí, se zachová jako píča (což není spoiler, ale fakt, páč tak je to v obyčejnejch hororech zvykem). Souhlas – je to jiný, ale celkem vobyčejný s dramatickou koncovkou a fanouškovskejma závěrečnejma deseti vteřinama. Ale že bych se kvůli tomu posral v kině… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Já nejsem já. 2.) Doma mě píchaj a já nevím, jak se bránit. 3.) Thx za titule „C-Max“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *