Do 5* niečo chýba, ale je to krásne, čistokrvné scifi, ktoré šikovne vykresľuje dopad najdôležitejšej udalosti pre astronómov aj scifistov na ostatnú spoločnosť, ktorej majorita nikdy nemá príliš ďaleko k extrémizmu alebo paranoji v ľubovoľnom smere. Zopár výhrad, ktoré k tomuto filmu mám, je charakteru prevažne obsahového a detailného, ale ako celok bol veľmi pútavý, rozhodne som sa nenudila a po hereckej stránke nemám námietky.(7.11.2005)

8 / 10 Robert Zemeckis teraz necháva svoju povestnú detskú hravosť a zanietenosť pre špeciálne efekty pred bránami štúdia a uhladeným spôsobom nám servíruje príbeh o tom, ako by mohlo vyzerať tak trochu iné spojenie sa s Vesmírom. Ale pozor! Kontakt určite nie je film pre všetkých a tí, ktorí si pod pojmom sci-fi predstavujú slizkého votrelca, či obrneného predátora, by sa mu mali zrejme vyhnúť - alebo sa pred pozeraním zbaviť všetkých predsudkov a vyčistiť si myseľ. Každopádne, ak sa vám to podarí, budete sladko odmenený - mystický (dalo by sa povedať, že až transcendentálny) zážitok v podobe brilantného finišu vám z pamäte len tak rýchlo nevyprchá.(9.1.2006)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jodie Foster jako astronomka posedlá hledáním rádiového signálu mimozemských civilizací, k tomu Matthew McConaughey jako její možný partner, vše výborné sci-fi v režii R.Zemeckise. Krásný a dojímavý příběh, zdařilá kamera - speciálně trikové snímky z vesmíru se musí vidět. Trailer: http://www.csfd.cz/film/10132-kontakt/videa/(13.9.2010)

Nejvíc se mi na tom líbila konfrontace střízlivé osoby, opírající se o fakta, s něčím vědecky nevysvětlitelným, čemuž lze jen věřit. Když byla Jodie Foster nechtěně přinucena převzít McConaugheyho rétoriku o víře, tak to byl hodně silný moment. A díky němu dostala McConaugheyho postava konečně smysl. Natočené to bylo hezky, nejsilněji na mne ale působila smrt otce hned ze začátku. Samotná scénka po průletu červí dírou mne trochu zklamala. A dost mě iritoval John Hurt v roli jakého nejvyššího ilumináta, nebo co to mělo bejt.(5.1.2015)

Nechápu, jako mi mohl zůstat tento Zemeckisův snímek tak dlouho skryt. Nevadí, o to jsou tyhle starší překvapení krásnější. Jedná se o mysteriózní scifíčko, které se může pyšnit (aspoň pro mě) nejvyšší mírou poutavosti jak z pohledu tématiky (scénáře), tak způsobem převedení do filmové podoby. Téma hledání a kontaktování mimozemské civilizace není sice obecně nijak nové, ale tohle zpracování vás hned po začátku naplní takovou dávkou zvědavosti, že se budete s pokračujícím dějem stále víc třepat na to, co na vás Zemeckis vytasí. První tři čtvrtiny filmu, které bych označil jako sci-fi, malinko převyšují pak už mysteriózní zakončení, kde dojde k sympatickému střetu věda vs. My God. Moc pěkný a napínavý film, který nemůžu nedoporučit pro všechny milovníky light sci-fi. 90%(27.3.2013)

• - Předlohou pro postavu doktorky Arroway byli dva průkopníci radioastronomie ze 30 a 40tých let 19. století, Grote Reber a John Kraus. (HellFire)

• - Barevná škála, začínajíc červenou a konče zlatou, kterou vidíme při cestování tunelem, odpovídá barvě čaker. (HellFire)

• - Vystoupení Billa Clintona bylo převzato z tiskové konference z Bílého domu z roku 1997 a mírně poupraveno, aby ve filmu dávalo smysl. (HellFire)