Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jodie Foster jako astronomka posedlá hledáním rádiového signálu mimozemských civilizací, k tomu Matthew McConaughey jako její možný partner, vše výborné sci-fi v režii R.Zemeckise. Krásný a dojímavý příběh, zdařilá kamera - speciálně trikové snímky z vesmíru se musí vidět. Trailer: http://www.csfd.cz/film/10132-kontakt/videa/(13.9.2010)

Scénář: James V. Hart, Michael Goldenberg .. Bůh prostě není, jen si ho vytvořilo lidstvo, když jim bylo smutno. __ Dobrý nápad, ovšem úlisná režie, moře schématických klišé a těžkopádná délka uberou dosti bodů. Stejně tak náboženské kecy okolo zachyceného signálu a posuzování vhodnosti kandidátů podle množství jejich víry před prvním poklusem odcestovat. Pokus druhý je rozhodně vizuálně zajímavý, ovšem sentimentální kontakt nějaké vyvrcholení úplně pohřbil a tečka v podobě zatajeného osmnáctihodinového záznamu už nepříjemnou pachuť nezvrátila. Jiná nenápadná sci-fi z téhož roku - Gattaca - je mnohem lepší a chytřejší.(13.10.2007)

Nechápu, jako mi mohl zůstat tento Zemeckisův snímek tak dlouho skryt. Nevadí, o to jsou tyhle starší překvapení krásnější. Jedná se o mysteriózní scifíčko, které se může pyšnit (aspoň pro mě) nejvyšší mírou poutavosti jak z pohledu tématiky (scénáře), tak způsobem převedení do filmové podoby. Téma hledání a kontaktování mimozemské civilizace není sice obecně nijak nové, ale tohle zpracování vás hned po začátku naplní takovou dávkou zvědavosti, že se budete s pokračujícím dějem stále víc třepat na to, co na vás Zemeckis vytasí. První tři čtvrtiny filmu, které bych označil jako sci-fi, malinko převyšují pak už mysteriózní zakončení, kde dojde k sympatickému střetu věda vs. My God. Moc pěkný a napínavý film, který nemůžu nedoporučit pro všechny milovníky light sci-fi. 90%(27.3.2013)

Od okamžiku kdy přijdou signály se mohu na film dívat znovu a znovu. Samotné zachycení signálů je uděláno moc napínavě, ale akční scény jsou natočeny přímo úžasně s mistrovsky gradující hudbou. Jodie je výborná (a hlavně v závěru to měla dost těžké). Navíc i to povídání kolem je zajímavé (spor mezi vědou a vírou).(15.7.2003)

Kontakt určitě není tak prvoplánově líbivý jako proslulá Zemeckisova trilogie Návrat do budoucnosti, ale v režisérově filmografii a žánru filmové sci-fi zastává neméně důležité - a vlastně ještě důležitější - místo. Zemeckis dokázal, že je možné natočit divácky přitažlivý sci-fi snímek bez laciných žánrových rekvizit a akčních scén. Zemeckis se celou dobu pohybuje na půdě vědeckých teorií a jeho svět vize kontaktů s mimozemskou civilizací má reaálný základ. Hnacím motorem filmu jsou dramatické, dobře napsané dialogy, přesvědčivě vykreslená psychologie postav, působivé dějové zvraty a vtipné filmové nápady. Film je velmi dobře herecky obsazený a taky náležitě dobře zahraný. Rozpočet je adekvátní náročné umělecké vizi, Zemeckis měl naštěstí renomé z předchozích kasovně úspěšných snímků a dokázal na producenty zapůsobit. Celkový dojem: 80 %.(20.6.2006)

• - Během produkce zemřel autor knižní předlohy a producent filmu Carl Sagan, kterému je film věnován. (HellFire)

• - Jodie Foster byla jedním z 2400 dárců, kteří v létě 2011 finančně přispěli k znovuobnovení programu SETI poté, co federální vláda i americký stát Kalifornie zrušily státní granty pro výzkum mimozemských civilizací. (Lasskoun)

• - Spoiler: Knižní předloha „Contact“ Carla Sagana ve od filmu liší v několika ohledech. Zaprvé v ní byly postaveny tři stroje na vesmírnou cestu, jeden v USA, jeden v Sovětském svazu a třetí v Japonsku. Druhým podstatným rozdílem je, že stroje pojaly pět lidí, takže s Ellie cestovali další čtyři vybraní lidé z celého světa. Kniha se nakonec vůbec nezmiňuje o vztahu s Jossem. (HellFire)