Nejvíc se mi na tom líbila konfrontace střízlivé osoby, opírající se o fakta, s něčím vědecky nevysvětlitelným, čemuž lze jen věřit. Když byla Jodie Foster nechtěně přinucena převzít McConaugheyho rétoriku o víře, tak to byl hodně silný moment. A díky němu dostala McConaugheyho postava konečně smysl. Natočené to bylo hezky, nejsilněji na mne ale působila smrt otce hned ze začátku. Samotná scénka po průletu červí dírou mne trochu zklamala. A dost mě iritoval John Hurt v roli jakého nejvyššího ilumináta, nebo co to mělo bejt.(5.1.2015)

Vcelku podařené sci-fi s originálním dějem a klasickým ušlápnutým závěrem. Ze začátku jsem se u filmu trochu nudil, ale poté co Jodie Foster naváže kontakt s jinou civilizací se začíná odehrávat zajímavý příběh s málo prvky sci-fi, středně romantiky a hodně dramatu. Film mohl být o něco kratší, ale pro závěrečnou pointu se rozhodně stálo si počkat. Ono je vcelku zajímavé sledovat, jak si tvůrci pohrají s tím na co člověk čeká celou dobu a většinou z této situace vyjdou s co nejjednodušším řešením jako je tady, přesto pěkným řešením, které potěší a splní divákovi požadavky. Samozřejmě zaplať pánbůh za jakoukoliv sci-fi pecku, kterou Kontakt rozhodně je i když jen z části.(12.11.2006)

8 / 10 Robert Zemeckis teraz necháva svoju povestnú detskú hravosť a zanietenosť pre špeciálne efekty pred bránami štúdia a uhladeným spôsobom nám servíruje príbeh o tom, ako by mohlo vyzerať tak trochu iné spojenie sa s Vesmírom. Ale pozor! Kontakt určite nie je film pre všetkých a tí, ktorí si pod pojmom sci-fi predstavujú slizkého votrelca, či obrneného predátora, by sa mu mali zrejme vyhnúť - alebo sa pred pozeraním zbaviť všetkých predsudkov a vyčistiť si myseľ. Každopádne, ak sa vám to podarí, budete sladko odmenený - mystický (dalo by sa povedať, že až transcendentálny) zážitok v podobe brilantného finišu vám z pamäte len tak rýchlo nevyprchá.(9.1.2006)

Myšlenka výborná, Jodie Foster jakbysmet, ale kdyby se místo blábolů o víře zaměřili víc na úvahy, co nás může čekat, pokud se zkusíme navázat s mimozemskou civilizací kontakt... Pokud bych měl snímku věrit, Američani se nechají opít rohlíkem (ale o tom film naštěstí není). Vzvolal ve mě otázky, zapůsobil na mě, skvěle umí nechat diváka na vážkách; ale současně si odnáším pocit, že se mi snažil něco cpát do hlavy. Třeba někdy příště v hodnocení přidám. # „Kdybychom tu byli jen my, bylo by to hrozné plýtvání prostorem.“ # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 6 | humor 0 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(20.1.2013)

Potenciál u Kontaktu byl značný. Jedna z mých nejoblíbenějších hereček Foster, oblíbený Fichtner, stále oblíbenější McConaughey, scifi jako žánr můžu taky. Příběh podceňované vědkyně, která všem tvrdí, že "tam" někdo je a nikdo jí nevěří. V momentu, kdy se někdo ozval, se mi téměř rozbušilo srdce. Teď se to konečně rozjede. Doktorka měla pravdu, Bílý dům si ji přizve na pomoc s komunikací s mimozemšťany, protože ona je objevila a ona je na to specialistka. I "zvrat", kdy vychází najevo, že si mimozemšťani nechtějí povídat ani nás navštěvovat, nýbrž že jen poslali pozvánku k nim, jsem kvitoval. Bylo to něco neotřelého. Ale když se pak akorát řešilo, kdo poletí, ztratil jsem zájem. A závěrečné potvrzení doktorčiného výletu bylo zbytečné, ostatně jako téměř vždy, kdy se divák nenechá na pochybách a nenechýá se mu prostor pro vlastní fantazii a debaty s přáteli... Dám Kontaktu v budoucnu zřejmě ještě jednu šanci, leč první projekce mne nepřesvědčila... 70%(12.2.2014)

• - Poznámka doktorky Arroway z konce filmu, že kdyby byli lidé jedinou živoucí formou ve vesmíru, tak “by to bylo ohromné plýtvání místem“, je slavná věta vyřčená Carlem Saganem. (HellFire)

• - Natáčení probíhalo v astronomické observatoři Very Large Array v Socorru v Novém Mexiku. (Terva)

• - Obrovský teleskop ze začátku filmu se nachází v Puerto Ricu. (HellFire)