Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jodie Foster jako astronomka posedlá hledáním rádiového signálu mimozemských civilizací, k tomu Matthew McConaughey jako její možný partner, vše výborné sci-fi v režii R.Zemeckise. Krásný a dojímavý příběh, zdařilá kamera - speciálně trikové snímky z vesmíru se musí vidět. Trailer: http://www.csfd.cz/film/10132-kontakt/videa/(13.9.2010)

Tohle je jedno z nejvydařenějších scí-fi co jsem viděl. Tady nestačí rozhoupat kameru a nechat před ní dvakrát přeběhnout panďuláka s tykadlama, tady se musí umět hrát, tady musí mít dialogy hlavu a patu (Jodie před komisí) , tady se nehoupe obraz, tady je obraz součást příběhu, který v divákovi vytváří nálady. Přesně takhle má vypadat kontakt filmu s divákem.(31.3.2014)

|86%| Na doporučení jsem to shlédl. Nevěděl jsem, do čeho jdu. Ve finále jsem příjemně překvapen. Jedná se o opravdu solidní film. Na hraně mezi 4 a 5*. Dávám nakonec tu lepší čtvrtou. Vzhledem k tomu jak byl snímek pojat, to snad ani lépe dopadnout nemohlo. Ne každému to může sednout. Dvou a půl hodinová záležitost, která neobsahuje akci až na jeden výbuch. Je tu spousta konverzací. Přesto mě to vtáhlo do děje. Nemá cenu tady pitvat nějaký dlouhý sloh. Nedokážu to moc popsat slovy. Nejvíc mě asi zaujala hlavní hrdinka a věci, ve které ona věřila a šla si tvrdohlavě za tím. Jodie Foster mě překvapila, sympatickou postavu měla, kterou si snad musí oblíbit každý. Ostatní postavy mě také bavili, snad každý. Matthew McConaughey a William Fichtner vedle hlavní hrdinky nejvíc. Hudba od Silvestriho skvělá. Těžko říct, která pasáž filmu se mi líbila nejvíc.(21.11.2016)

Věda versus víra v jednom z mála neakčních sci-fi 90. let a la GATTACA. Film pokládá zajímavé otázky, postavy staví před silná dilemata, děj plný zvratů připomíná jízdu na horské dráze, byť tempo nijak závratné není, a rozuzlení je výborné. Stejně jako výkon Jodie Foster. A moc se mi líbila postava tajemného, nevypočitatelného a neukotveného miliardáře Haddena tahajícího v pozadí za nitky.(22.1.2017)

Volně plynoucí sci-fi s náboženským podtextem vás donutí přemýšlet, jestli tam přeci jen někde v té načernalé dáli něco není.. Kontakt sice nedisponuje délkou světelného roku, přesto si mohly střihačovy nůžky na některých místech mírně zaskotačit. Závěr konfrontující vědu a víru zanechá spoustu otázek a pramálo odpovědí. Zrnění na záznamu je jasné jako facka, ale jaká byla na Veze sledovanost slavnostního zahájení berlínské olympiády?(29.8.2008)

• - Poznámka doktorky Arroway z konce filmu, že kdyby byli lidé jedinou živoucí formou ve vesmíru, tak “by to bylo ohromné plýtvání místem“, je slavná věta vyřčená Carlem Saganem. (HellFire)

• - Vědci ve filmu, přímo na základně, běžně používají různé technologie usnadňující jim život, jako jsou např. vysílačky, mobilní telefony, benzínová auta, mikrovlnné trouby, atd., čímž by však byl vlivem interferencí zcela znehodnocen (znemožněn) příjem velmi slabých signálů ze vzdálených hlubin vesmíru. Ve skutečnosti se výzkumné pracoviště SETI (Green Bank) nachází v cca 175 km veliké United States National Radio Quiet Zone, ve které je používání těchto a mnohých dalších bezdrátových či RF signály rušících technologií zákonem vesměs zakázáno, popř. silně regulováno (a to i včetně používání WiFi, Bluetooth, atd.). (Lasskoun)

• - Podľa amerického astrofyzika Neila deGrasse Tysona obsahuje film nehorázny astronomický blud. Eleanor Arroway (Jodie Foster) v jednej z najdôležitejších scén hovorí, že keby v našej galaxii bolo 40 miliárd hviezd a len jedna z milióna by mala planéty a len na jednej z milióna planetárnych sústav by bol život a ten by bol v jednom prípade z milióna inteligentný, stále ostanú milióny planét, ktorým by sme mali venovať pozornosť. Lenže podľa tohto výpočtu by ostalo 0,0000004 planéty, čo je podstatne menej než milióny. (Zdroj: Eurotelevízia) (krasomama)