Kontakt v mnohém připomíná Speilbergovy filmy. Používá náš reálný svět, jako jeho středobod vykreslí moderní technologie, a na těch pak uvěřitelným způsobem buduje sci-fi prvky. Taktéž využívá sílu dětského snu jako odůvodnění fanatického odhodlání postav(y). Paradoxně více než Blízká setkání, která mimochodem Kontakt naprosto splachuje do záchodu, se mi zde vybavuje Jurský park. Je tedy fajn, že Kontakt netrpí problémem spielbergovské naivity. Na druhou stranu Kontakt není dokonalý film, zasloužil by trochu vylepšit svou střední část, ale na mainstream dokáže nečekaně vybídnout k zamyšlení. Nejde jen o otázky typu: Jsme ve Vesmíru sami? Existuje Bůh? Stojí věda proti víře? Jde o celé myšlenkové procesy, jak o těchto otázkách uvažovat, nejde tedy jen o samotné odpovědi... Co se týče kontaktu s mimozemskou civilizací, film se soustředí především na sociální dopad. Jsou tady barvité střety názorů, komentář k politickému systému i terorismu (což není u filmu před 11. zářím obvyklé). Posledním sympatickým aspektem je neopakovatelná a moje oblíbená atmosféra 90. let, aneb ať žijou CRT monitory! :) 9/10(28.9.2013)

film o touze člověka objevovat a poznávat.. film o touze nás všech dozvědět se více.. přirozené otázky.. co je tam "venku"? a je něco "poté"?.. bohužel odpovědi na tyto otázky spolehlivě nezodpoví nikdo z nás, takže fantazii se meze nekladou a i v hollywoodu se může vesele spekulovat.. škoda toho - v mých očích - nešťastného=amerického závěru..(15.10.2007)

Možno nesadne každému, ale svoju cieľovú skupinu si dozaista nájde. Naskytlo sa mi veľmi náročné, sumárne hodnotenie, ktorého pohyb kľučkuje v relatívne veľkom rozmedzí 7-9/10. Aby však bolo v rámci možností spravodlivé, urobím presný sek stredom pieskoviska a vznikne solídne čísielko 8/10. __ Kontakt si vás získa predovšetkým pokiaľ pasujete do skupiny milovník sci-fi, prípadne radi pátrate po neznámom odhaľovaní veľkých tajomstiev alebo jednoducho milujete premýšľanie nad nekonečným univerzom. Na druhej strane môže odradiť obyčajný, ničím nevypovedajúci soundtrack, pre niekoho veľmi zdĺhavá a natiahnutá stopáž. A výsledok? Ten už závisí od vášho osobitého vkusu a kritérií. Viac nechcem napovedať.. musíte vidieť sami. Recenzia zde(20.2.2011)

Moc hezké, ale MOC dlouhé sci-fi. Asi nikdy se také nezbavím dojmu, že až do fináního incidentu na Floridě je film docela nuda. Vše naštěstí zachraňuje skvělá Jodie Foster, jejíž hlavní hrdinka je díky hereckému umu snadno pochopitelná. Poslední minuty snímku jsou úchvatné, ale jak říkám: zbytek mi zdaleka nesedl.(11.8.2008)

No na rovinu, cekal jsem vic. Film totiz neni ani tak moc sci-fi o prvnim kontaktu s mimozemstanama, spis to je drama o zensky, ktera ten kontakt ucinila. Vysledek je ten, ze by se dal film v klidu prostrihat na 90 minut, respektive spoustu scen bych vyhazel, protoze jsou zbytecny a dej nikam neposouvaj a naopak bych lehce prodlouzil konec, kdy to konecne zacne bejt zajimavy. Ale jinak je film solidne natocenej, Foster hraje tradicne dobre, i kdyz uz zahrala i lip, McConaughey neni tak otravnej a vymletej, jako obvykle a celkove se na to docela dobre kouka. Triky sice uz zestarly, ale nic hroznyho. Sice jsem se nenudil, ale nadsenej jsem taky nebyl.(11.12.2011)

• - Když se Dr. Arroway (Jodie Foster) muchluje s Palmerem (Matthew McConaughey) v posteli, řekne mu, že její otec zemřel, když jí bylo 9 let. Později, když v letadle Hadden (John Hurt) rekapituluje u televizoru její život, říká: „Eleanor Ann Arroway, narozená 25. srpna 1969... otec Theodor... až do své smrti na infarkt myokardu 10. října 1974.“ Pokud to bylo, jak říká Hadden, muselo být Arroway v době otcovy smrti 5 let, nikoliv 9. (pjotri)

• - Jodie Foster byla jedním z 2400 dárců, kteří v létě 2011 finančně přispěli k znovuobnovení programu SETI poté, co federální vláda i americký stát Kalifornie zrušily státní granty pro výzkum mimozemských civilizací. (Lasskoun)

• - Když doktorka Arroway (Jodie Foster) nastupuje do letadla, tak je vidět vlajka státu Burkiny Faso. Červená symbolizuje socialistickou revoluci a zelená přírodní bohatství země. Vlajka byla přijata v roce 1984, kdy byla země po sérii vojenských převratů přejmenována na Burkinu Faso, v překladu „Země nepodplatitelných“. Barvy zároveň referují k solidaritě vůči ostatním africkým státům a zlatá hvězda připomíná vůdčí světlo revoluce. (Tomas.Jezek)