Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  ****

  No ano, Hollywood v tom nejlepším smyslu slova... Tak si představuji výbornou inteligentní sci-fi, kde je krom všech těch potřebných klišé i troška toho >sci< . "Možná to byl sen, možná je to kontakt". Baže... . . . J.F. snad nemůže hrát špatnou roli ve špatném filmu. Výborně! . . . Čtyři hvězdičky tedy a tu pátou jsem nedal jen za ty klišé... - - - P.S. Jo - a ve vesmíru samozřejmě nejsme sami. Ale nikdy se nepotkáme! Není důvod... °-/(13.9.2005)

 • mysicka
  ****

  film o touze člověka objevovat a poznávat.. film o touze nás všech dozvědět se více.. přirozené otázky.. co je tam "venku"? a je něco "poté"?.. bohužel odpovědi na tyto otázky spolehlivě nezodpoví nikdo z nás, takže fantazii se meze nekladou a i v hollywoodu se může vesele spekulovat.. škoda toho - v mých očích - nešťastného=amerického závěru..(15.10.2007)

 • Gemini
  ****

  Inteligentní sci-fi, která je přesně tak dlouhá, jak by měla být. Nikdo se nechová nerealisticky, a obraz společnosti konfrontované s existencí mimozemské inteligence je dokonalý. Jo, tehdy ještě Zemeckis věděl, jak točit filmy. Jeden z těch, které sice ve filmotéce nemám, ale na které se rád podívám při každé repríze. 80%(14.9.2011)

 • Pohrobek
  ****

  Podivuhodně plynulý, příjemně rozvláčný a přesto občas do poněkud populárnějších oblastí zabruslivší zamaskované vyprávění o lidské touze, poznání, víře i vůli. Celým filmem se táhnoucí nesmyslný souboj vědy i víry zůstal na konci příběhu chytře vyřešen-nevyřešen a nabízí nám tak kupu materiálu pro zamyšlení a libovolnou interpretaci na všechny strany. Konečně důkaz toho, že i "hlouběji" myšlené "sci-fi" nemusí postrádat trvanlivější vazby na skutečné problémy.(7.4.2005)

 • choze
  ****

  Věda versus víra v jednom z mála neakčních sci-fi 90. let a la GATTACA. Film pokládá zajímavé otázky, postavy staví před silná dilemata, děj plný zvratů připomíná jízdu na horské dráze, byť tempo nijak závratné není, a rozuzlení je výborné. Stejně jako výkon Jodie Foster. A moc se mi líbila postava tajemného, nevypočitatelného a neukotveného miliardáře Haddena tahajícího v pozadí za nitky.(22.1.2017)

 • - Jodie Foster se o film zajímala od roku 1995, ale nakonec od produkce odstoupila. Vrátila se až s novou verzí scénáře. (HellFire)

 • - Podľa amerického astrofyzika Neila deGrasse Tysona obsahuje film nehorázny astronomický blud. Eleanor Arroway (Jodie Foster) v jednej z najdôležitejších scén hovorí, že keby v našej galaxii bolo 40 miliárd hviezd a len jedna z milióna by mala planéty a len na jednej z milióna planetárnych sústav by bol život a ten by bol v jednom prípade z milióna inteligentný, stále ostanú milióny planét, ktorým by sme mali venovať pozornosť. Lenže podľa tohto výpočtu by ostalo 0,0000004 planéty, čo je podstatne menej než milióny. (Zdroj: Eurotelevízia) (krasomama)

 • - Teleskop na začátku filmu se nazývá Arecibo a nachází se v Portoriku. Má průměr 304 m, poloměr křivosti 265, a s plochu 70.000 m2 obsahuje 40.000 hliníkových segmentů. Funguje nepřetržitě od roku 1963 dodnes. (San Miguel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace