Ten, kdo stojí v koutě (2012)

,,A JSOU LIDI, CO ZAPOMÍNAJÍ, JAKÉ TO JE, MÍT ŠESTNÁCT, KDYŽ JE JIM SEDMNÁCT“...... /// Jedno se těm středoškolákům upřít nedá – Hermióna je sympaťačka! A jinak? Škola, večírky, fotbal, ale hlavně – láska, láska, LÁSKA! ,,PŘIJÍMÁME LÁSKU, O KTERÝ SI MYSLÍME, ŽE NÁM NÁLEŽÍ“ (kurva, líp bych to neřek!) Návrat do časů, ve kterých ste mohli každou chvilku potkat lásku svýho života v malým, ale hlavně milým filmu, plným pocitů lidí (na rozdíl vod toho ocelovýho eSka), kterej sebou nese i spoustu bolesti (která se střední nemá nic společnýho. Čím su starší, tak mě tyhle kousky o sympaťácích, co by mohli bejt i moji kámoši, bavěj víc a víc. Pomalu abych se začal bát, že za pár let skončím u krtečka… (toho kreslenýho debile!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1996 napsal Stephen Chbosky, číst nebudu. 2.) Chtěl bych poznat holku, jejíž fotr sbírá vína, ale nepije je (nebo nějakou jinou…). 3.) Když jsu mezi kámošema, tak mě nevadí, když je kolem tuna (někdy i dvě) filmovýho klišé. 4.) Thx za titule ,,Vojtěch Skovajsa alias Puddle“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *

Terapie láskou (2012)

,,JEDINÁ MOŽNOST, JAK POCHOPIT MOJE ŠÍLENSTVÍ, BYLO UDĚLAT NĚCO ŠÍLENÝ“..... /// Říkejte bláznovi, že je blázen. Třeba tak, že mu ,,seženete“ roštěnku, jejíž šílenství a smysl k hříšnýmu tanci ho (je) může dovést až…. (no tak schválně, teď se ukaž, kolik máš nakoukáno frajere!). Film s abnormálním počtem šílenců. Šílenej je Cooper, šílená je Jenifer (tady se seknu – konečně můžu říct, že na tý holce něco je!), De Niro a Tucker jsou taky šílený, šílenej je Horáček, paní Kadrnožková i pes Jonatán a Mach a Šeb… jé soráč, jsem se nechal unýst na šílený vlně….. Jéžíšku, to je romantický… a po mně chcete vlastně co? Jo ták… když von ten David O. Russell točí tak nějak podivně zvláštně, je to takový celý pošahaný a balancuje to u mě mezi 3* - 4*…. Kurva, ať mě jebne! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knížku ,,The Silver Linings Playbook“, kterou napsal v roce (2008) Matthew Quick číst nebudu. 2.) Vojela mě celá kancelář (tak to máš blbý, já myslel jako ženskou…). 3.) Thx za titule ,,Stuďo“ a ,,Radka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *

Thanatomorphose (2012)

,,CO TO S TEBOU KURVA JE?“… /// (nic, jen začínám trochu černat…) Film zajímavej asi tak moc, jak moc jste zvědavý čučet na (rozpadající se) ženskou v bytě. (Hezká? Těžko říct, ale vzruší ji každá díra…) Rozvleklejší úvod do děje, zjištění, že slečna může bejt blbá, klidně kurva, ale rozhodně to není hypochondr. Po 40ti minutách uznávám – JE TO PRDEL! (Ovšem jelikož po chvilce ta prdel začne protejkat, smích přejde.) Taky mě zajímá, co jako chtěj ještě půlku filmu ukazovat. Aha, vykrvácení nebude… Kravina, která bude mít svoje místo v žebříčku fujtajblů. S přibývajícím časem jde jen vo to, kolik dobrejch nápadů maj tvůrci v rukávu. Nemám, představu, co považujete za dobrej nápad vy, ale vodporný je to dost. A pokud nevadí, že je to spíchlý na koleně a dokážete se nad kusem shnilýho masa zasmát… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád tu ,,O shnilém pouzdře“. 2.) Nikde nemůžu sehnat péčko s malomocným zombíkem. 3.) Thx za titule ,,DusaSusa“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *

The Aggression Scale (2012)

ROZSAH AGRESIVITY JE: "PSYCHOLOGICKÝ TEST MĚŘENÍ FREKVENCE ZJEVNÉHO AGRESIVNÍHO CHOVÁNÍ, KTERÉ MŮŽE MÍT ZA NÁSLEDEK FYZICKÉ NEBO PSYCHICKÉ UBLÍŽENÍ JINÝM OSOBÁM "...... /// Taťka mafián přišel vo prašule. Čističskej tým jede podle seznamu … a teď je na řadě Bill. Paní to má za sebou ….. Věřte – nevěřte. Teda spíš (kvůli filmovýmu zážitku) věřte. Smrad s ,,Rambo“ rychlokurzem a píča (má ségru), co se učila řvát (hekat?) tady. Každopádně by parchanti mohli vytvořit solidní páreček pro Hry vo život. Béčková vyvražďovačka vo čističích, kterejm se situace vymkla z ruky, páč začal čistit někdo jinej. Jako jo, ale že bych si z toho cákl do plátna …. von to jeden všechno už viděl mockrát… . /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Četl jsem inzerát, že Zběratel hledá parťáka. 2.) Mrdám na rodiče, hlavní jsou PRACHY! 3.) Fandím dětem, jenž se snaží udělat svět krásnější. 4.) Thx za titule ,,petrik1“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *

The Barrens (2012)

,,STOVKY LET NÁRODY LENAPŮ OBÝVALI TO, CO JE DNES WHARTON STATE FOREST. TYTO NÁRODY KRUTĚ BOJOVALY A SJEDNOTILY SE POUZE ZE STRACHU ZE ,,SIC AY MAHTANTU“ - ZLÉHO DUCHA PINNE BARRENS....“ /// Všichni mě serete, vezmu vás kempovat řekl táta, naložil rodinu a vyrazili. Nedbal varování zraněnýho rozjebanýho jelena (srnce) a věřil, že budou – li se držet vyznačenejch stezek, budou v poho. Krásnou atmosféru má tahle procházka v lese, jenž plní nejen myslivcův sen (kurva těch mrtvejch zvířat), ale snad i ten hororovej (že by psychopatická příšera?). Těžko psát víc, páč ,,VIDÍŠ TY MRAČNA?“ … ,,CHCI JÍT DOMŮ“ (to všichni…) nechci prozradit nic z týhle lesem provoněný hry ,,na čuráka“. Jsou tu zajímavý eskamotérský kousky, zvuky, kamera a snad se u toho dá i bát. A přesto, že tomu dochází dech, myslím, že se z týhle cesty do lesa podařilo vymáčknout solidní hororovou zábavu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že když lítaj zvířata nízko, tak bude pršet. 2.) Furt nevím, co se stalo Zachovi (šel v noci chcát a už se nevrátil). 3.) Furt nevím, co se stalo Oscarovi (začal se chovat divně a …). 4.) Thx za titule ,,Ergulis“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

The Battery (2012)

,,BYLA JSI UŽ ZAVŘENÁ NA JEDNOM MÍSTĚ TAKOVOU DOBU? POSLOUCHALA TEN SAMÝ ZVUK CELÝ DEN? KAŽDÝ DEN… NĚCO TO NA TOBĚ ZANECHÁ.“...... /// O nás bez nás řekli si zombíci, když viděli tohle dílo a (zřejmě) vzali do zaječích. Něco podobnýho si řekli i všichni ostatní oslovení herci. Ti zbylí dva choděj opuštěnejma místama, který prostě jsou opuštěný už z podstaty. Lesy, místo pod mostem (když teda vyženeš bezďáka, kterýho můžeš pak nechat zahrát třeba …zombíka?), chalupa v lese … a hraje jim k tomu hudba, která má navodit atmošku osamění a takovejch nějakejch smutnejch pocitů. Asi 100x jsem (málem?) usnul (ale pokaždé jsem hrdě povstal a narovnal se! nebo… to sem nepatří?). Né kvůli tý hrstce namaskovanejch rodinnejch příslušníků. Už vůbec né kvůli tomu dramatu, když Mickey chce přespat v domě, Ben to dovolí, ale vezme mu discmana. A jestli si myslíte, že snad kvůli tomu tanečku, co tam předvede ten silnější (postavou pičo), jak z indickýho filmu, tak jste stejně jeblý jako Jeremy Gardner – scénárista, rejža, herec, možná složil i hudbu, napsal slova, hrál les, auto a 5 (slovy pět) zombíků. Já to dokoukal kvůli vám! Abych vám mohl říct, že tenhle film je o tom, že v zemi plný zombíků můžete snadno (dřív nebo později) propadnout depresi. A mohl vám i sobě doporučit se nechat radši sežrat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu zjistit, jestli je Jeremy Gardner opravdu filmovej vizionář. 2.) Nesnáším filmy, který maj rozpočet vyšší jak 100 doláčů. (Proto si všechno, co chceme vidět, točíme doma se ženou sami!). 3.) Thx za titule ,,vychos“. /// PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne

The Bay (2012)

,,JMENUJI SE DONNA THOMPSON A TOHLE JE POPRVÉ CO MLUVÍM VEŘEJNĚ O TÉ KATASTROFĚ, KTERÁ SE STALA. BYLA JSEM TAM.....“ /// Film, který chce bejt dokumentem. Třeba jako ten o jaderný válce. (Nebo jak Soderbergh vyprávěl vo tom svinstvu ve vzduchu…. – i když tam už to bylo vo něčem jiným). Záběry z nemocnic, z policejních kamer v autě, home video, fotky a osvětlující komentáře o historii jedný katastrofy. Snaha nastínit realitu, počátek ,,NĚČEHO“, spekulace, fámy, uklidňování obyvatelstva…. šak to znáte z těch filmů. Tyhle věci se daří, stejně jako spekulace o možných příčinách a fajn jsou i hororový ,,kousky“. Přesto The Bay bude jen (podivnou?) zvláštností, která nosit ženský chlapům lahváče místo vody nedonutí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Udělal se mi puchejřek na krku, ručičce, zádíčkách, bříšku, nožičce … jo tam taky…. a koukám, že mi jde do hajzlu jazyk. 2.) Baví mě Cymothoa exigua. 3.) Už mě to naše město tak nějak sere. 4.) Thx za titule ,,hledaseniki“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

The Collection (2012)

,,PROČ MYSLÍTE, ŽE JI NAJDETE VY A POLICIE NE?“ … ,,PROTOŽE JSEM OCHOTNÝ UDĚLAT VĚCI, KTERÉ ONI NEUDĚLAJÍ. SESTAVÍM TÝM, KTERÝ HO NAJDE A ZABIJE“...... /// Sběratel to rozjíždí ve velkým. Komorní prostředí rodinnýho sídla mění …. tak třeba za párty. A Elena má kliku, páč se jí může zúčastnit! Po 10ti minutách je tu bedna a jedem! Husťoučká barevná zábava, plná cinkání kovovejch předmětů začíná…. Magorů, kteří lidem uříznou koule proto, aby je jima mohli nakrmit ve světě (filmovým) přibejvá (proč si bral teda holku….? Aha…). Jenže těch, co maj fantasii a pracujou v baráku plným bludišť s pastičkama, zase u nás v okrese (Liberec) tolik není. A tak, přestože jednička byla prostě první, furt se jedná o solidně napínavanej produkt, v jehož smyslu bych nehledal zbytečnej nesmysl. Ty vraždy sice přestávaj bejt extrovně výjimečný, ale zase to má solidní tempo a parádní stopáž. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Toužím vyčistit discošku (tak nějak brutálněji). 2.) Miluju sbírky všeho druhu. 3.) Když vodcházím do továrny, dávám si na ksicht škrabošku (nebo nějakou jinou píčovinu). 4.) Thx za titule ,, Batista alias Kroenen“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **

The Conspiracy (2012)

,,…NEMŮŽETE DOKÁZAT, ŽE TAM NĚKDE NEJSOU TAJNÝ VLÁDCI, KTEŘÍ SE NÁS SNAŽÍ KONTROLOVAT A MANIPULOVAT S NÁMI…“ /// Tož originální, to vono to je. Nejdřív zmizí T. – chlápek co burcoval proti vládním spiknutím. Snažil se odhalit tajemství … ble, ble, ble (nebuď blbej a dosaď si tam to, co tě zajímá…). A i těm dvěma týpkům (co točej film) je jasný, že lidi sami nemizej. Investigativně hledaj vzorec mezi informacema nalepenejma na zdi, a když ho najdou… já vám kurva nevím. Kecy vo rituálu kolem Mithry … správně, týpci mě nuděj. Jeden je rozhozenej informací, že existujou lidi, co tajně říděj svět – ještě že do konce zbejvá 40 minut. Celý je to takový, jako když se rozhodnete natočit domácí video (home video – poznámka pro lingvisty) a místo masturbace bude téma konspirace. Pak se budete hoďku snažit, aby (aspoň) závěr vedl k nějakýmu vyvrcholení a tajně (konspirativně) budete doufat, že diváka přivedete k vrcholu. Tož uznávám, že jsem vrchol neměl, ale moji pozornost aspoň na tu chvíli získali. Jsem schopen uznat, že tam má to Found Footage smysl. Ale jinak? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nechápu, že bych se měl bát novýho světovýho pořádku. 2.) Thx za titule ,,mirinkat“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

The Iceman (2012)

,,DNES BYL ZADRŽEN JEDEN Z NEJZNÁMĚJŠÍCH NÁJEMNÍCH VRAHŮ V HISTORII STÁTŮ /// Zabiják s citem pro rodinu. Vyrovnanej psychouš a jeho příběh… Vskutku zajímavý herecký obsazení, ale kromě Shannona nemá nikdo moc co hrát (ty vole, hraješ to vůbec?...). Taková průměrná nuda, chladná podívaná na člověka, kterýho nemůžeme milovat. Ale ani nenávidět. A furt se divím, že všichni dáváme 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen filmy podle skutečnosti. 2.) Nechápu, že někdo nepozná nezávadnýho člověka. 3.) Thx za titule ,,retkvi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *