Ruiny (2008)

Zapomenutý mayský chrám skýtá více než jen trochu kultury… Začíná to jako obyčejný horor. 4+2 mladí lidé vyráží na neznámé místo. Zde je to ,,vyšperkováno“ Mexikem, Mayi , pralesem a že mládeže nebude přibývat je jasný i těm, kteří v Mexiku nikdy nebyli. Pak se z toho vyklube více než obyčejný horor, ve kterém se místo vražd dost operuje, což mi připadá smysluplnější. A hlavně je tu minimum nelogického chování! Sice se nejedná o nic extra strašidelnýho, ale je to zase něco jinýho a s příjemnou stopáží. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? (p)RUJMY! Tentokrát se z toho posereme!!

Sauna (2008)

V sauně můžete smýt minulost a hříchy, které jste spáchali…. Chválím atmosféru, několikrát mi přeběhl mráz nejen po zádech, ale po celém těle. Zajímavá je nejen hudba a podivná vesnice, ale i jednoduchý děj, protože má atmosféru. Strach vzbuzují postavy a duchové. MOŽNÁ TO NENÍ SAUNA, ALE NĚCO CO NEUMÍME POCHOPIT! Možná. Protože já to moc nepochopil. Stejně jako to, proč je to finsko - český film. Snad jen pro tohle? PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

Saw 5 (2008)

Zdravím vás agente Strahme. Pokud slyšíte tohle, tak jste konečně našel to, co jste hledal..... Ať si kdo chce co chce říká, metody Jigsawa jsou účinné. Tenhle SAW je trochu jinej. Je o souboji dvou agentů, o zásadách a o tom, jak to dopadá, KDYŽ VÍTE a je vám to k hovnu. To vše za doprovodu kapající krve a ozubených kol. Když už jsem vydržel až sem, tak VI. dám taky! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Doma ctíme pravidlo, že správná vana nemá být plná vody, ale krve. 2.) Mám ve skautu na starosti ,,bojovky“. 3.) Budu vědět co dělat, když je dědictvím truhla. 4.) Po večerech doma skládáme puzzle z lidské kůže. 5.) Často přemýšlím, za jakou cenu jsem ochoten přežít. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Sedm životů (2008)

..potřebuji sanitku! Co se stalo? Byla tu spáchána sebevražda! Kdo je obětí? Já!…. PROČ? ,,Je v mé moci změnit okolnosti!“ Kdo je Ben Thomas? Odkud se sakra vzal? Prvních 30 minut samé otázky a žádné odpovědi. Pak sleduji W.Smitha jako dojemného průvodce štěstím a neštěstím druhých v příběhu plného lásky, viny a vykoupení. Film o ,,muži, který by se rozdal“ bude možná sympatičtější těm starším, než těm, kteří očekávají, že se na scéně objeví kpt. Steven Hiller. A taky těm, kteří se nebojí utratit za kapesníky více než je zdrávo. Aby mne někdo 70 minut záměrně citově vydíral jsem asi ještě nezažil (zajímalo by mne, jak to vypadá v kině :-) ). Velice smutný film pro lidskou duši, kterou se režisér G.Muccino nesnaží vyléčit, ale nahlodat. A tím mi to za Štěstí na dosah vrátil i s úrokama!

Sex Drive (2008)

Přijeď za mnou a budeš mít jízdu se vším všudy….. Je mu 18 a ještě neměl holku. Tak se z lidí stávaj teplouši. Ještě že má kámoše (zajímavá role pro C. Duke). Komedie, která pobaví a nesnižuje se ke zbytečným ,,vopruzárnám“. Prostě jde jen o to, vyvenčit brko. Dojde i na trapné situace, ale to k životu patří. A ti, kterým je tato komedie určená především, by mohli vrnět blahem. A včas zjistí, o čem ten chlapskej život opravdu je. PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne

Síla odvahy (2008)

Tento film je věnován památce žen, které se vzepřely nacistické zvůli… Je jich 5 a vyrážejí na misi do Francie. Elitní komando, které má den na secvičení. První akce – budiž, žádné velké plánování, ale splní to účel. Jak vojenský, tak divácký. Sice holkám moc nevěřím, ale vše táhne S.Marceau, které je v pohodě. Charaktery ostatních jsou naznačeny jen lehce a projevují se až při další akci, respektive při řešení nesnází, které se vyskytnou při plnění dalšího úkolu. Amatérky bez výcviku si však uvědomí, že válka je svině a že bez nich by to nešlo. Ne nebojte se, nestanou se z nich nesmrtelné bojovnice. A snad právě ta naivita dělá film zajímavým. Emočnější představení přináší hlavně výslech gestapa (ještě aby taky ne!). Takže pokud máte rádi příběhy z 2.světový, S. Marceau, příběh, který sice nenudí, ale nepřinutí hledat, co vše v něm je pravda – nebojte se. Jen upozorňuji, že ty ženský chvílemi děsně ,,štvou“. Prostě ženský… PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Scénář k akční pecce z téhož období, jen zasazené do Čech s názvem Sebevražedné komando je skoro hotov. V hlavních rolích uvidíme Dolly Buster, Silvii Saint a Ivetu Bartošovou! Koho asi bude hrát J.Pomeje?

Skin (2008)

,,ZA KOLIK JE TO TAKHLE DOHOLA? … ,,CHCEŠ PLEŠATOU HLAVU? SEŠ SI JISTÝ? JE TI JASNÝ, ŽE TO NEJDE VRÁTIT.“ … ,,UDĚLEJ TO…“ /// O tom, jak se židovskej chlapec skinheadem stal. Není to pohádka, spíš – pro někoho (třeba jeho fotra) tragédie. Taková skutečnost o hledání svýho místa v tvaru. Nic víc, ale ani míň. Takže spíš než hlubší myšlenku, čekejte životní absurditu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Protože skinhead neustoupí… (ani kdyby vážil 50kilo i s botama. Těžkejma…). 3.) Thx za titule ,,fropo“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne

Slepota (2008)

,,Jsem slepý!“… ,,Nikdo jen tak neoslepne!“…. Divnej film, kterýmu ovšem nemůžu upřít zvláštní zajímavost! Dokument o člověku, který oslepl? Den trifidů? Sociologickej průzkum, kterej má zdůraznit stupiditu lidstva? Tolik emocí plynoucích z nelogickýho chování nepamatuju! Nebo jsem divnej? Karanténa, humus, slepecký ghetto, které začíná žít zákonem silnějšího a šeredně mne vytáčí! Třeba to byl záměr, protože nic jinýho zde nevidím. ŠÍŘÍ PANIKA SLEPOTU ČI SLEPOTA PANIKU? Kdo neviděl nepochopí! A kdo viděl, nechápe! Zajímavý obsazení ve filmu, kterej mi nějak nejde podrobněji hodnotit.

Slzy na prodej (2008)

,, POSRANEJ ŽIVOT! STARÝM PANNÁM ANI KOUZLA NEPOMŮŽOU!"… /// Černě ironicky humorný protiválečný vyprávění, plnej nadrženejch ženštin, který vyšlou dvě ségry na lov, aby mohly šukat. Větší než menší množství čarodějnic nepřekvapí, stejně jako to, že Pokrp je opravdovský místo, kde muž může dokázat, že je muž. Ujetej nápad, ujetý zpracování a ujetý postavy. Projednou rozhodně doporučuju! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) (pro pány) Hledám ráj na Zemi. 2.) (pro ženský) Hledám místo, kde se chlap pozná podle toho, jak to umí s flaškou. (nebo to je taky pro nás…?) 3.) Thx za titule ,,liber“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *

Smrt čeká všude (2008)

Spád bitvy je často silný a smrtící návyk, protože válka je jako droga.. (Chris Hedges). VÁLKA JE DROGA!!....Velice zajímavý pohled ,,pod ruce“ chlapcům od roty Bravo, specialistům na EOD, na jejich každodenní boj o to zůstat na živu. Tedy pokud máte pud sebezáchovy. To není jako vozit si v Humvee prdel po Iráku. Přitom jde o obyčejný film postavený na napětí, které přináší zneškodnění výbušnin a válka. Hlavně situace –,,jeden na jednoho“ (seržant James vs. EOD) si neskutečně užívám! Dobrá hutná atmosféra! PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ **** Co uvidíme (možná) příště? Nevím, ale doufám že neuvidím likvidační tým EOD u svýho baráku. Ani kdyby jim velel sám J.Renner.