Interview (2014) odpad!

Jestli bylo toto "dílo" s dvěma absolutně nesympatickými trapáky důvodem kybernetické války a diplomatické rozepře mezi KLDR a USA, tak pan Kim Čong-un to nemá vážně v hlavě moc v pořádku. Mimochodem, když už nařídil ten hackerský útok na studio Sony, mohl klidně přidat nějakou tu střelu delšího doletu, aby tam už nikoho nenapadlo něco podobného natáčet. Na rozdíl od Borata na tom není vtipného vůbec nic. Pokud tedy nejste příznivci humoru, jehož neustálým a vděčným tématem je vyměšovací otvor. Takové Blbovřesky po americku, který si své diváky určitě našel, jak tak koukám na ta pětihvězdičková hodnocení..

Déšť (2001)

Asi jsem tak trošku nepochopil pointu filmu. Kromě toho, že ze špatného manželství nemůže vyplynout nic moc dobrého, a zákonitě se podepíše i na dětech. Takových manželství je ale nepočítaně, a film je vlastně jen nudné, a nic neříkající drama. Herecké výkony jsou však velmi dobré, a kdo má rád Nový Zéland, toho shlédnutí určitě potěší.

Sladká Laura (2005) (seriál)

V noci, když ostatní stanice měly pauzu, shlédnul jsem pár dílů na jediné běžící soukromé televizi. Na rozdíl od českých telesraček mi to nepřijde tak šíleně trapné a znechucující. Je tam vidět určitý prvek uvolněnosti, který těm českým "skvostům" dost zoufale chybí. Dávám tedy jednu hvězdu za německou krásně infantilní kóču Sabrinu :)

Posedlá (2009)

Jedna z dalších amerických nereálných a řádně vyumělkovaných blbostí, které tak rádi dávají v televizi. On jí ten černoch nedokázal vykopnout už po prvním ataku na záchodě, no pak to takhle dopadá. Označení "thriller" je myšleno vážně?

Nebeská stvoření (1994)

Neskutečná kamera, jednou širokoúhlá, podruhé zabírající ty nejmenší detaily lidské mimiky, k tomu ze všech stran, spolu se zoomováním spojeným s pohybem kamery dozadu, to je prostě pravý Jackson. Zde se snažil o interpretaci tragické události, která se stala v 50tých letech v Christchurchi na novozélandském Jižním ostrově. Interpretoval ovšem po svém - na pomoc měl deník jedné z matkovražedkyň, která si vše podrobně zapisovala. Jak hodně se dokázal ponořit do psychiky 14-ti až 16-ti leté dívky, která si spolu se svou spolupachatelkou vymyslela celý fantazijní svět, aby obě dokázaly zvládnout nesnadnou realitu, těžko říct. Ví to asi nejlíp ona žena. Nebylo to opravdu syrové drama, spíš bych řekl, že taková "zlá" pohádka podle skutečnosti. Herecké výkony jsou naprosto luxusní. Váhal jsem mezi 4 až 5, ale pětku si to zaslouží, protože nic podobného jsem ještě neviděl.

Policajt v Beverly Hills II (1987)

Ukecaný policajt, hudba Axel F., auta, honičky, výbuchy, zlý babochlap.. Já to vlastně viděl v televizi už nepočítaněkrát, ale popravdě nevím dodnes, o čem to je. Jestli mě film nedokáže ani po cca desátý vtáhnout do děje, a jediný, co si napoprvé vybavím, je hudba, napodruhé Murphyho, a napotřetí už vůbec nic, tak je asi něco špatně. Možná to omlouvají ty osmdesátá léta, kdy podobné cipoviny pro pobavení stačily.

Železná srdce (2014)

První dvě třetiny vypadaly velice slibně, syrově, a opravdu válečně. I když jsem si občas říkal, jestli to celé není reklama na World of tanks. Potom však nastala křižovatka, v jejímž prostředku chytře umístěná mina vytvořila bojovou věž proti celému SS praporu, a mé nadšení poněkud opadlo. Nevím, jestli tím chtěli udělat z Brada nového Schwarzenegera nebo Staloneho, nebo co to mělo být, ale dojem z opravdu dobrého a realistického válečného filmu šel tatam. Každopádně předchozí bojové záběry z hledí periskopu, a odrážející se německé střely od slabého amerického pancíře byly opravdu dobré, až vynikající. Znám však lepší válečné filmy, proto jen za 3 hvězdičky.

Na plac! (2013) (pořad) odpad!

Neznal jsem, popis mě zaujal, shlédnul jsem... a nevěřil vlastním očím. Což ti herci-neherci, dá se pochopit, že to jsou amatéři, a někteří se i docela snažili. Ale celková koncepce, ozvučení, a hlavně idiot Musil, který má ty lidi vést, to asi nejvíc potápí. Je to ubohé, trapné a zoufalé!

Vlčí hory (2013)

Několik nadšenců vzalo své fotonádobíčko, a jeli točit přírodu do divokého koutu Karpat na Slovensko-Polsko-Ukrajinském pomezí, a o tom, že se jim to povedlo na jedničku, nemá cenu moc diskutovat. Kdo má rád záběry na přírodu a její divoké obyvatele, musí tohle prostě vidět. Celý dokument je kompozičně vynikající, s nevtíravým zvukovým doprovodem a komentářem, a na některé záběry jsem vážně zíral s pusou dokořán. Proč něco takového nevznikne v ČR, místo polodementní Cestomanie & spol..?

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Ani po 13ti letech, kdy jsem film shlédnul znovu, neztratil vůbec nic ze své atmosféry, syrovosti, a pocitu skutečné války. Nebo také pocitu, jaké to je šlápnout přímo doprostřed obřího sršního hnízda. Co šlápnout - přímo tam vletět po hlavě. Geniální režisér vytěžil maximum ze situace, kdy se několik desítek amíků ocitne v obklopení tisíců hodně naštvaných a zfetovaných černochů, jezdících ve svých polorozpadlých šrotech s kulomety, nesoucích na zádech bazuky, a neváhajících z nich kdykoliv vystřelit (a taky že vystřelí). Jako válečný snímek ho hodnotím asi nejvýše ze všech. Jako jedinou teoretickou vadu, o které ale asi většina lidí nemá ponětí, vidím jen to, že černý kompars hráli Maročané. Že Somálci přece jen vypadají trošku jinak, a nemají to označení "vychrtlíci" jen tak náhodou, je vidět například ve filmu Captain Phillips :)