Kvítek

okres Brno
Retro inside

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 17.4.2017  20:53

Dagny, v první řadě děkuju, že jsi mě tak pobavila! Tvůj optimismus je odzbrojující! Zadruhé děkuju, že jsi mi dala naději. Naději, že nikdy není pozdě změnit svůj život a začít ho žít tak, jak nám velí naše srdce a duše. Děkuju, že jsi mi ukázala tvou odvahu a statečnost. Děkuju, že díky Tobě vím, že nikdy není pozdě na to začít znova tančit. Děkuju, že vím, že život může začít po stovce, nebo vlastně kdykoliv. Děkuju za inspiraci! Jsi úžasná!

• 17.4.2017  20:44
    Malá smrt (2014)

Kam až člověk dokáže zajít pro uspokojení partnera nebo sám sebe. Intimní sonda to tužeb nás všech. Jen některé tužby zůstanou nevyřčeny, protože takové věci se přece neříkají a nedělají. A klobouk dolů před všemi, kteří to řekli svým partnerům a shame on you, kdo jste je do toho manipulovali. K zamyšlení, k pobavení a hlavně plné života. Niterně krásné a hlavně plné lásky.

• 17.4.2017  20:34

Marylin Monroe jako živoucí pokušení "tvrdě" pracujícího muže středního věku v krizi. Krize nekrize, takové sladké Marylin se prostě nedá odolat. I já bych byla úplně bezbranná. Viva ženské kráse a (ne)vinnosti! Ani bych nečekala, že se tolik pobavím. Lehké a příjemné jako čerstvý jarní vánek nebo vítr z podzemky.

• 17.4.2017  20:20

Rebel mi tak nějak (ne)padl do noty. Není třeba okolků. Už v roce 1955 jsme všichni toužili po bezpodmínečné lásce a pochopení rodičů a toužíme po nich i v roce 2017. Pokud nám chybí, pereme se více či méně se životem. Podobnost čistě nenáhodná. Rebel na mě až moc vyhrocený a rebelující, i když ...vím proč.

• 7.2.2017  21:25
    Paterson (2016)

Paterson je tak trochu oříšek. Člověk tápe v jakých ho vidět barvách: ČERNÁ: Mr. Nice Guy Paterson je leklá ryba. Klidně a jakoby bez zájmu točí volantem svého autobusu i svého života. Jako by mu v posteli neležela božská Laura, která svádí k bouřlivé jízdě životem. Jako by na něm nebylo víc, než nerýmující se básně psané do notýsku. Jako by nevadilo dělat každý den stejné věci stejným způsobem a ve stejnou dobu. Jako by to nebyla nuda. BÍLÁ: Paterson je pořád Mr. Nice Guy, který nachází krásu v realitě všedních dní a v životních maličkostech. Umí žít tady a teď a zároveň i ve svém vlastním světě. Nepotřebuje, aby se v životě děly velké věci, aby byl šťastný. Stačí mu úsměv a nadšení své nádherné ženy, vedle které se může každý den probudit. Tak v jakých barvách vidíte Patersona vy? Černá, bílá? Nebo snad ĆERNO-BÍLÁ?

• 6.2.2017  21:37
    Whiplash (2014)

Chápu všechny ty ódy na Whiplash. Bohužel, když někdo moc řve na druhýho a bubeníkovi teče krev na buben, tak já se nebavím.

• 6.2.2017  21:33
    Lásky čas (2013)

Pro mě překvapení roku (i když je teprve únor :) Namísto sweet klasické romanťárny jak on potká ji, je tu něco navíc. Možná je to Anglií, kterou miluju. Možná je to Rachel McAdams, která je prostě skvělá, i když má účes puťky a strašné brýle. Možná je to tím, že každý by chtěl mít tátu, s kterým si můžete zahrát pinčes a pokecat o cestování časem. Možná je to tím, že je krásný vidět jak rodina drží pospolu. Možná to není vůbec o cestování v čase, ale o lásce, kterou stojí vybojovat stůj co stůj. A možná taky ne...

• 6.2.2017  21:22

Zasněžený předvánoční Krumlov je nebe za Zemi! Člověk by nepotřeboval víc, než se brouzdat jeho zákoutími s vůní lahodných párečků v přítmí lamp. Když k tomu přidáte milostný souboj anděla matly a čerta svůdníka, tak si na Mikuláše užijete i zábavy. A vůbec tady nevadí, že příběh není nikterak originální a světoborný. Světový je tu pan Košťál, v bravurním podání Bolka Polívky, až na toho nerudného dědka byla radost pohledět. Anděl je doslova napěchovaný i dalšími známými tvářemi, které je docela příjemné v nebi či na zemi potkávat (až na Lucii Bílou a Veroniku Žilkovou). Nejen proto je Anděl Páně jedna z nejkrásnějších českých novodobých pohádek, co zahřeje i po Vánocích. Kino patřilo dětem a já jsem byla jedním z nich.

• 1.3.2012  09:54

"Její život visí na vláásku!!!" "Erneste, ty jsi mě shodil ze schodů!" "Přiznej, že sis myslela, že jsem tuctovka!" "Teď musíme postupovat rychle...dojíme večeři..." "Opilá žena jede nebezpečně blízko u krajnice na Mulholland Drive" ...víc netřeba dodávat...kdo viděl a miluje, chápe.

• 8.12.2011  14:27
    Nevěstinec (2011)

Nevěstinec bohužel naplňuje zdejší kritiku do posledního puntíku. Totální absence příběhu je neomluvitelná, u pánského publika možná vykoupená promenádou na odiv vystavěných ňader rozličných tvarů a velikostí. Holt dívat se je na co, holky rozhodně nejsou tuctové prvotřídní krásky a okouzlují mnohdy právě svou nedokonalostí. Škoda jen, že "postavy" se procházejí po plátně stylem "sedni si sem, hoď smutnej pohled, ukaž kozy nebo i něco víc", abychom mohli sledovat to samé v prvním patře. Nakonec je z Nevěstince jedno velké posedávání, polehávání a přecházení z místnosti do místnosti v různých denních a nočních dobách. Místy mi to přišlo až úsměvné. Když se na to člověk ovšem připraví předem, ani vás to tak nezvedne ze židle.

• 1.9.2011  16:48
    Římanka (1954)

V Itálii zřejmě důsledně hrají na lásku na první pohled. Jinak se pobláznění a neustále skloňovaná "láska" vznikající z ničeho, nedají pochopit. Horkokrevní Italové se nám v Římě osudově zamilovávají jak na běžícím pásu, aniž by divák vlastně věděl, co je k tomu vede. Adriana zřejmě bere na muže, kteří jí neustále neběhají za zadkem a nevzdychají nad její dokonalostí, a tak sama vzdychá nejdříve nad svou první nešťastnou láskou Ginem, aby se později mohla rozplývat nad netečným odbojářem Minem. Nekonečný koloběh bezdůvodného pobláznění, odmítání, využívání nápadníků kdejaké pověsti a sociálního postavení coby hlavní dějová linie nějak nestačí. Chybí tam ty rozhovory, ty společně strávené chvíle, ty detaily. Chybí tam to proč?!

• 23.8.2011  14:57
    Na vlásku (2010)

Čím víc vlasů, tím víc zábavy. Nevinná Rapunzel v reklamě na kvalitní šampon rozdává radost z úniku do světa, kde vlasy září, koník čmuchá a chameleonek je domácím mazlíčkem. Originalitu v příběhu nehledejte, ale věřte, že A) originalita je v detailech B) koník a chamík jsou fakt strašně vtipní C) macecha je správně děsivá (lituju děti) D) je to fajn.

• 19.8.2011  17:38

Malé je milé, malé je krásné. Důkaz, že někdy stačí dva lidé, dva příliš obývané byty a dvě telefonní sluchátka k pohlazení po duši. John a Katherine roztomile toporní, staromódní a svoji. Poetické, romantické a svěží. Dokonalý první polibek přes telefon. Kéžby mě někdo taky takhle políbil. [46th MFFKV]

• 18.8.2011  17:57
    Mlha (2007)

"Něco v té mlze je"... boj se, třes se... ovšem za předpokladu, že je ti deset a míň. Napětí, jež by se dalo jako mlha krájet, je v čoudu už s prvním zabijáckým pařátem. Ani další přerostlí (nejen) okřídlenci nezježí chlupy tak, aby dělali čest své zmutovanosti. Strach se neskrývá v mlze, ale v lidech. Veškeré dění v supermarketu je jako z jiného filmu. Jako by se Mlha nemohla rozhodnout čím vlastně je. Je Áčkem s přiblblými příšerkami s.r.o. nebo Béčkem s nečekaně dobře rozehranou lidskou partií a závěrem z jiné ligy? V mlze nám vznikl podivný hybrid AB, kterýho nejde brát vážně. Moje krevní skupina to rozhodně není.

• 16.8.2011  17:41
    Ondine (2009)

I believe she´s a Selkie!

• 16.8.2011  17:18
    127 hodin (2010)

Nemůžu si pomoct, ale autobiografickým námětům mám tendenci vždy připočíst body za odhalení událostí a příběhů, které by jinak mohly zůstat bez povšimnutí. Nejinak je tomu s Aronem, o jehož peripetiích jsem dosud neměla potuchy. Ač je jeho odvaha k činu (který vyžaduje pevně zavřené oči) obdivuhodná až nepochopitelná, krev v žilách mi James Franco nerozvířil. Na mysl mi přichází srovnání s lehce podobným Buried, kde se dostavila nesrovnatelná vlna soucitu.

• 16.8.2011  17:01

Tak trochu suchá adaptace mého oblíbeného příběhu. Ani láska, ani nenávist se nezdají opravdové a srdcervoucí. S takovým obsazením a úchvatnými scenériemi věčná škoda.

• 16.8.2011  16:33
    Čtyřicítka na krku (TV film) (2008)

Jsou tváře, pro které stojí za to žít. Jednou z nich je Robert Buckley! Nic víc než ten jeho slaďounkej ucul a rozcuchaný číro v tomto případě ke štěstí nepotřebuju.

• 13.7.2011  16:54
    Bílý pes (1982)

Taková karlovarská oddychovka s chlupatým rasistou a ponaučením: Pes, který štěká, kouše. I když mu servírujete hamburgery pod nos. Život je pes, nemyslíte? [46th MFFKV]

• 5.4.2011  19:18

Telefonní budka pod zemí. Pod zemí v rakvi stačí samo o sobě k vyvolání prvního (negativního) feelingu z filmu ještě před filmem. Rakev není tak klaustrofóbní jako v případě Záhadného zmizení, evokuje spíš pocit bedny s živým nákladem, což lehce zmírňuje tísnivý dojem obcházející smrti. Velkou rakev kompenzuje "velký" Ryan Reynolds, který se Paulem Conroyem vyškrábal ze škatulky (mnou) opovrhovaných plochých "hezounků" a dokázal pro mě víc než být skvělým hercem, být Paulem Conroyem, mužem jehož osud mě nutil slzy prolévat a rozčilovat se nad stavem světa. Buried udržuje po celý čas strávený pod zemí takovou atmosféru bezmoci a zoufalství, že máte chuť Paula Conroye vyhrabat vlastníma rukama. "To be Buried" je a bude moje druhá nejhorší představa možné životní "SITUACE". Paul Conroy by mi určitě dal za pravdu.

• 20.3.2011  19:36

Pokud antiAronofec, ani Portmanovec s nulovým vztahem k baletu odejde z kina spokojen, něco na tom filmu je :-) Nepopírám, že jsem párkrát musela zavřít oči (pilník a nůžky = největší zlo!) což při 130 korunách za lístek opravdu nerada dělám. I tak pro mě zatím nejstravitelnější Darren.

• 18.2.2011  21:27

Další z mnoha smutných příkladů toho, že ani chlapíci s jednou nohou ani staří (dobří) hrdinové nezmůžou nic tam, kde je příběh tupý jako kuchyňský nůž. Kouzlo Narnie zůstalo nenávratně ta tam. Každopádně se té blbosti dá docela dobře zasmát a děti do 5 let věku vám to zbaští i s navijákem.

• 27.12.2010  14:33
    Škola princů (TV film) (2010)

Stačí vidět pár minut a máte dost! Katastrofální dialogy nejde vydržet. Gralutuju všem, kteří to zvládli do konce.

• 5.12.2010  18:16
    Velký bazar (1973)

Velký bazar byl pojem už v dobách mého dětství a zub času mu neubral nic z jeho jedinečnosti. Fungoval jako zlepšovák nálady, funguje doposud. Tahle potrhlá čtverka mě nikdy nepřestane bavit a i po stopadesáté se budu smát vychytanému rituálu buzení, obřím budíkům, tlačenici v autobuse, pozdním příchodům do rachoty, sedánku na koberečku se šéfem a ostatním legendárním kejklím francouzských mániček. Kdo zná a má rád, určitě mi rozumí. Další legenda, která se nesmazatelně vryla do mého filmového srdce.

• 5.12.2010  16:32

Když v jedenácti pojmenujete svou barbie po jedné z hlavních postav, je to láska na celý život.

• 5.12.2010  16:28

JÁ to ráda horké!

• 5.12.2010  16:26

Překrásná atmosféra a magično člověka obklopí ze všech stran a dává člověku sladké nutkání zase věřit na pohádky. Pro mě velmi pozitivní překvapení, které mě utvrzuje v tom, že není nad klasiku.

• 1.12.2010  19:29
    Tupíři (2010)

Značná averze vůči tomu mlácení se, trhání kníru, prohazování Beccy do stropu (ikdyž si to zasloužila) a stříkání pepřáku do očí. Není vtipný. Obří kaktus, kostřička křečka, Buffy, odkaz na One Tree Hill ! a pár dalších kvalitních záseků. Je vtipný. Stojí za to zkousnout trapnou část a s nadhledem si užít parodii parodie.

• 1.12.2010  18:53

Není to ono a už nikdy nebude! A všechen ten lesk Abú Dhabí je bídným pokusem o změnu, který nesahá New Yorku ani po kotníky. Co je dobré, netřeba měnit. 148-minutový film prostě nemá a nikdy mít nebude na 30 MINUT seriálu. Jedno dvojce ale nemůžu upřít, a to situace ve kterých se každá občas sama vidíme (ony věčné otázky "proč se díváš na televizi a nepovídáš si se mnou?") a vidouce je v režii jiných možná zjistíme, že ani takové být nechceme. Že je vlastně pravda, že my, holky a ženy, občas "něco" řešíme až příliš. A najít jednu životní pravdu ve filmu jako je Sex ve městě 2, to je výkon minimálně na 3.

• 1.12.2010  18:08

Další Rosamunde Pilcher, která pro tentokrát nepochopitelně získala do své soap opery Julii Roberts. Cesta věčně uslzené ženské, která je asi tak za vodou, že si může dovolit obcestovat půlku světa aby vyřešila svůj život a nám všem dokázala, že ONA šťastná může být i bez chlapa. Jen kdyby mezitím ládováním se špagetama, ómováním a hledáním ztracené rovnováhy pořád nevypadala jako hromádka neštěstí, možná bychom jí to nadšení z hledání sebe sama i věřili. Takhle Elizabeth spíš šije habaďuru, o které všichni tušíme jak skončí. Nicméně, dívat se na to dá, Itálie, Bali a špagety prostě táhnou.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6