Nech svět světem (2023)

Překvapení. Skvělý zážitek, ještě teď se mi derou do úst otázky. A ano, nebude tomu dlouho a takto náš svět skončí, ta doba se blíží a nebudu od pravdy daleko, když řeknu, že toto zažiju ještě já a moje děti. Bohužel. Skvělý herci, perfektně budovaná atmosféra, skvělá hudba. Jedině snad ten Ethan, kterého mám fakt rád, ale je mu nějak těžko uvěřit, že má opravdu strach o svého syna..

Na západní frontě klid (2022)

Bohužel jsem znal knižní předlohu, kterou jsem četl ještě jako náctiletý, takže jsem byl trochu ochuzen o zážitek. Nicméně snímek se povedl, ta krutost a syrovost války je úžasně hmatatelná. Navíc okořeněná skvělou kamerou a úžasnou hudbou.

Obchodníci s bolestí (2023)

Byznys je všude stejnej, ať si vybereme odvětví jaký chceme. Prostě sračka a hnus.

Whiplash (2014)

Brilantní, originální se skvělým finále. Jen ta hudba není můj šálek kávy. J.K.Simmons fantastický, Miles Teller neméně tak.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Trikově strašný, herecky snad až na Iko Uwaise taky. Příběh předvídatelnej až hrůza. Doufám, že další díl už nepřijde.

Stvořitel (2023)

Zase se naplno ukázalo, jak zdejší "top" uživatelé jsou mimo a jak někdy (možná většinou) vlastně vůbec nechápou o co jde. Ale což, každý jsme nějaký a mě nenáleží hodnotit jiné. Film je samozřejmě perfektní, nevím, jestli jsem viděl lepší vizuální stránku u sci-fi ( Avatar je mimo všechny kategorie), ať už jde o roboty, AI, futuristická města, to vše krásné spojené do vesniček v Asii, zvláště Nepálu a Tibetu. Příběh není z nejkomplikovanějších, ale ani nemá být. Jde vlastně o to nám ukázat, že AI se bát nemáme (stejně přesvědčení zatím tedy bohužel nemám). Navíc hned od začátku to nabere spád, který ani na chvíli nekončí. Herecky asi nemám co vytknout, hudba skvělá. Za mě úžasný zážitek.

Babylon (2022)

Neskutečnej bordel na plátně, ale docela to funguje. Skvělá první část filmu, pak se to až zbytečně vleklo, ale fantastické finále. Skvělá hudba a skvělí herci.

Barbie (2023)

Hezky barevné, pár vtipných scének, ale jinak růžové klišé.

Severní Marseilles (2020)

Úžasný pohled do centra multikulti. Všichni pravdoláskaři by se měli povinně podívat, protože tohle je realita.