Sedm nevinných (2005)

Tohle by si moc Evropanů nebo Američanů nedovolilo. Černý jako bota a velmi vtipný, což jsem nečekala. Ale chce to určitej typ smyslu pro humor...ne všichni v sále se smáli:-( Osobně nechápu žánrové zařazení drama/krimi. Dramatu je tam maximálně tolik co komedie a krimi tam není vůbec...slovo satira by se asi taky hodilo.

Nepohodlný (2005)

Hvězdičku dolů jen proto, že je to opravdu až moc formálně náročné. Není to nepochopitlené, ale mě nakonec oslovila mnohem víc milostná linie, než ta sociálně-morálně-politická. A tak by to možná nemělo být. Nicméně je nádherné sledovat, jaký může být výsledek, když se sejdou dva nádherní a nadaní britští herci, kteří by to nedokázali zkazit, i kdyby chtěli.

Směr jih (1994) (seriál)

Není nad vtipné dialogy, hezkého kanadského jizdního policistu a hluchého vlka:-)

Přízračný svět (2001)

krásný film o tom, že existuje stav, kdy člověka štve všechno a všichni, nic se mu nelíbí a nic ho nebaví. A může se to stát, i když zrovna není osmnáctiletý děvče. Rozhodně žádná nuda a Thora Birch je prostě skvělá!

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Fantastická stylizace do 50. let! FIlm, který má co říct jak obsahově tak umělecky. Výborný výkon Davida Strathairna, věřila jsem mu každé mrknutí. A Ray Wise pro fandy Twin peaks jako třešnička. Jen tak dál Georgi!

Křižník Potěmkin (1925)

jedna hvězdička dolů, protože přece jen je to propaganda. I když v podstatě geniální.

Mechanik (2004)

Díky fantastickému Baleovi spíše jako psychologický film o tom, jak se dá přijít o rozum - za ****. Jako thriller by to bylo spíš za 50%, ale motiv žlutejch lístečků (který denně používám) je dobrej.

Zkrocená hora (2005)

Nedávám 5*, ale ani nevím proč. Něco mi tam nesedělo, ale nevím co. Každopádně fantastický exteriéry, režie a herci. Ledger přesnej a Gyllenhaal roztomilej (až to bolí). Milostný scény nejen důvěryhodný, ale i krásný. Dva pěkný kovbojové jsou lepší než jeden:-)

Terapie láskou (2012)

Pro mě průměrná romantika a průměrné drama o zvedání se ze dna. A dohromady to ještě nijak zásadně neklape. Herci jsou skvělí, scénář mi přijde trochu chaotický a motivace postav kolikrát podivná. Nemůžu si nevzpomenout na Lepší už to nebude. Podle mě jeden z nejpřeceňovanějších filmů loňska. Ale to vystoupení na taneční soutěži je skvělý, smích skrz slzy. Bohužel, zbytek filmu takový není.

To byl zítra flám (2010)

Nejlepší je asi vidět zpětně 80.léta...he's like me, man, he loves tits and Motley Crue :-)