• Krátkometrážní

Discopříběh (1987)

Riskovat propadnutí náměstí v Plzni kvůli závěrečné echt scéně mi příjde marnotratné tehdy i dnes. Přesto mi vyprávění páně Soukupově přijde smysluplnější, než-li vzpomínky Michala Davida na téma, kde se hudebně inspiroval. Přeci jenom dělat po deseti letech od Saturday Night Fever a po čtyřech letech od Staying Alive totéž po česku, to je trochu zpátečnické. A Mariana Slováková je bohužel stejná nula jako je Andy Kraus tragéd.

Pra pra pra (2000) (seriál)

Ale Ringo, jistě to šlo lépe... Či snad měl Filip pravdu a seriál skutečně předběhl svou dobu? Aneb v roce 2000 produkovaný a s ostudou odvysílaný "poklad" se v roce 2011 mění na zlatou klasiku na DVD. Kam ten svět spěje.

Discopříběh 2 (1991)

K úplný spokojenosti mi už jen chybí společná sexy scénka Kánská/Čížkovská na tý plovoucí posteli. Ideální film z neopakovatelné porevoluční kolekce Dědictví aneb Kurvahošigutntág - Kamarád do deště II a Playgirls 1 a 2. To je panečku skanzen.

Nahota na prodej (1993)

O tom, jak tuzemský film odpověděl na ty nekonečné přívaly agresivních amerických akčních béček...

Hvězda padá vzhůru (1974)

Kupříkladu tahle kráska / hrála v každým němým filmu / svět jí klečel u nohou / zabil jí však zvuk a první vráska / mojí lásku ubohou, ubohou...

Pánská jízda (2004)

Horší než-li opusy mého "milovaného" čtvera Troška-Janák-Vejdělek-Rapoš. Ačkoli fof lákal na promyšlenou situační komedii.

Zítra se bude tančit všude (1952)

(viděno zilionkrát a aj v kině) Někomu koutky cukají blahem u Casablancy, někdo si rád tu a tam požne na třetím festivalu mládeže v Berlíně roku 1951, kterého se zúčastnilo přibližně 26 000 delegátů z celkem 104 států. Ať žijí studenti Národopisu a jejich nejbližší! Rozárko, doufám, že aj mě pozveš na svatbu :D "We want peace!" "Aj my!" Aneb po 12té repríze jsem se opět ponořila tak hluboko do tajů tohoto nedějového filmu, až je mi blaze. Alena miluje An Son-Chi, Pavel miluje Alenu, ale nejvíce možností mu dává svazek s Mirkem (je to spolehlivý chlapec, myslí v pětiletkách). Lojza by rád Rozárku, ale ta podlehne pomluvě od záškodníka Rudy, protože ten sám žárlí na svého nevěrného Otu. Ota má strach o Jeníčka a Hanka se chová jako hvězda, což je buržoazní přežitek. A co na to Věrka? Není ona hlavní překážkou v lásce Oty k Hance a Rozárky k Lojzovi? Je blíž Koreji Moskva nebo Prága? Inspirovali se tvůrci Krokodýla Dundeeho zde? Nebo je hledání lásky v tlačenici jen klasickou metaforou? Ještě, že filmy patří lidu a další generace tak nebudou o nic ochuzeny, protože takovou nespravedlnost bych prostě přes srdce nepřenesla. "A tímto se s Vámi loučí Pavel Kohout."

Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994)

Symbolický návrat Járy Kohouta do českého filmu v prvním roce po skonání Benešova opatření v oblasti filmu navázalo na jeho poslední role pro změnu v druhém roce od podepsání. Cheche, máme co jsme chtěli. Klíče vzhůru a zabití českého filmu nazdar. Zdar!

Playgirls (1995)

Kongeniální trapas porevolučního filmu.

Playgirls II (1995)

Dokonce i Kačka Kornová za sebe našla horší náhradu. Dobrý byl jen Pepa Nedorost.