• Krátkometrážní

Ti druzí (2001)

Maximální spokojenost na poprvé, jen váhám s reprízami, protože tohle je jeden z hrstky filmů, kde spoilery mají smysl.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Evergreen. "Jak se vám podařilo tak přibrat? Objevil jsem jídlo mezi snídaní a svačinou." 30 sérií a stále nezastavujeme... Nicméně v posledních letech sleduju už jen Speciální čarodějnické díly.

Tajemství červeného deníku 3: Proměna (2000)

Závěrečný díl trilogie Stacy Valentine (předcházela Touha a Vzdor) slibuje zajímavé vyvrcholení celého příběhu Samanthy Armstrongové a její proměny z ženy v domácnosti v profesionálku. Tento slib je dodržen, ačkoli Stacy nemá tolik vlastního prostoru jako v předcházejících dílech. Což je sice škoda, ale takové vydírání jako tady, to se hned tak nevidí. Kdepak, herecké výkony starů Cal-Visty a Metra, to je záruka kvality :) James Avalon, režisér vlastního scénáře, také film produkoval. Stacy můžeme jen poděkovat, že se po čtyřech letech fantastické kariéry rozloučila tak stylově. Vše, co přišlo po té, už byly jen střiháky...

Tajemství červeného deníku 2: Vzdor (1998)

Neustále frustrovaná žena v domácnosti, Sam Armstrongová, pokračuje ve svém boji o pozornost vlastního manžela (na začátku byla Touha, kontrovat bude Proměna). Svěřuje se svému deníčku a tentokráte to nemá snadné ani ve svém tajném "zaměstnání". Chce si udržet volnost a zároveň udělat dojem v soukromí. Dokáže to? ;) Aneb Stacy Valentine ve své klasické roli ženy dvou tváří. Tradičně vysoká úroveň filmů Jamese Avalona je opět mírně překročena. James se také podílel na scénáři a střihu. Německý dabing (Bordell der Lust) je sice vtipný, ale velice ráda jsem ho vyměnila za originál.

Tajemství červeneho deníku: Touha (1997)

Půvabný příběh jako vystřižený z vydařené soapky, takže mínus XXX scény a může to jít i do běžné televize a nikdo se nebude nudit ;) Jak se děj dál bude vyvíjet, prozrazují podtituly Vzdor a Proměna. Patrně jde o první spolupráci Stacy a Jamese Avalona, která se později velice hezky rozvinula. James se také podílel na scénáři a střihu.

The Girl Next Door (1999)

Bez nadsázky vynikající časosběrný dokument o hvězdě Stacy Valentine, kterou kamera provázela přes dva roky. Stacy pracuje, prožívá bouřlivý vztah s kolegou Julienem, soustředí se na kariéru. S hrdými rodiči (kteří nemají problém s dceřiným povoláním) jde na gala večer Adult Video News Awards 1998, který bohužel nedopadne na výbornou, ovšem další Hot D'Or Awards už jí nemíjí. Děkuje za inspiraci Jenně... Stacy otevřeně vypráví o důvodech volby své kariéry, o nevydařeném manželství i plánech do budoucna. Vyvrací představu o tom, že když spolu chodí dva lidi z branže, je to ideální. Teprve v soukromí ti lidé zjišťují, že mají trému z prvního rande a když se po té opět setkají v práci, Julien na Stacy žárlí... Stacy je hodně veselá, ale když přijde na řadu několik plastických operací a její nízké sebevědomí a následná rekonvalescence, není to snadné. Mluví o tom, že lidé jako ona se obětují pro touhu po nereálně dokonalém vzhledu. Odměnou je jí ovšem uznání Monroe touch. Ale zase nemá moc přátel, tím méně z dětství, protože ti se Stacy nedokáží sdílet její život. Doprovázíme Stacy při natáčení White Angel a tu a tam probleskují hrané scénky z filmů jako A Little Piece of My Heart, Forever Night nebo Sex Commandos. Občas má na sobě kostým z My Horny Valentine. Dovídáme se také o veselé příhodě, která se udála při natáčení Beauty Captured a loučíme se v době, kdy Stacy pracuje na The Devil in Miss Jones 6. S Julienem se rozešli, a i když tvrdil, že už nebude chodit s kolegyněmi, nedodržel to. Chyba lávky... Stacy se pozvolna chystá odejít do adult důchodu a zapracovat na své nové kariéře režisérky pro Penthaus. Vrcholem její kariéry se stává třetí díl její vlastní série Red Vibe Diaries. A její fanoušci jsou za to vděční, protože taková neobyčejná Ordinary Girl (mimochodem takový je i název velice vhodně zvolené úvodní písničky od Naked Blue) je jen jedna :)

Batman navždy (1995)

Ve své době naprosto v pořádku. Dodnes si ráda připomenu zdejší variace protihráčů Val Kilmera, protože Batman navždy je zkrátka obsazený nebývale dobře, co se týká vedlejších rolí. Tomy Lee Jones výtečný, Jim Carrey a Riddler jedna duše jsou... a samozřejmě sexy Dr. Chase Meridian v podání éterické Nicole Kidman. Žel s Chrisem O'Donnellem to jde kapánek dolů, nicméně nechybí Sugar a Spice a starý dobrý Alfred Pennyworth.

Batman se vrací (1992)

Film s Batmanem? Jedině tenhle. Protože oslava fašistické estetiky říznutá dokonalostí art deco, to je spojení lásky. Vybroušená filmařina s obdivem k dokonalosti sochařiny. Takový je příběh Kočky a Tučňáka. Počátkem 90. let osvěžila Hollywood hodně zajímavá vlna, která čerpala inspiraci z 30. let, a stejně, jako laskavě poživačné byly remaky s návratem ke kořenům klasických monster Universalu, i Burtonův tým pochopil, odkud vzít pravé požitky. Pakliže ale potřebovali něco komického do dekadentního světa nového expresionismu, zvolili Ledovou královnu inspirovanou takovými šašky let 40. jako byla Betty Grable. Jasně tím definovali počátek nevkusu a konec blaha. Miluju Michelle Pfeiffer za její rozpolcenou Selinu a Dannyho De Vita za ptačího Oswalda. Michael Keaton pobavil rozhodně více, než-li v jedničce. Kdo máte slabost pro Batmanův návrat, neváhejte s 2 DVD vydáním.