Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Pro druhého Percy Jacksona hovoří dvě věci - jednak jsem si jedničku už vůbec nepamatoval (a nejsem takový masochista abych si ji před dvojkou pustil na připomenutí universa) a jednak to byla přesně taková blbost, jakou jsem očekával. A jako k blbosti jsem k tomuto filmu i přistupoval, t.j. s vypnutým mozkem a zaťatými zuby, co se překrucování řecké mytologie týče. A tentokrát to fungovalo-přestože mě ten film nijak zvlášť nebavil, rozhodně mě nezaujal nějakou hlubší myšlenkou, neprožil jsem si u něj prakticky žádné emoce a těch nesmyslů tam bylo víc než by i Herkules unesl, tak přesto přese všechno jsem z Moře nestvůr měl vcelku dobrý pocit. Ale je mi jasné, že pokud bych na to koukal kdykoliv jindy, musel bych udělit hodnocení podstatně nižší. P.S. Asi budu muset projet filmografii Nathana Filliona, abych zjistil kde všude dostal prostor na postesknutí si nad koncem Firefly. Tohle je zářez číslo 2.

Poslední dny na Marsu (2013)

!SPOILER ALERT! Spojení sci-fi a zombies na cizí planetě jsem popravdě viděl snad poprvé, a přesto pro mě zavánělo strašlivým klišé. Ono vlastně po celý film jsem tak nějak věděl co bude následovat a protože osudy postav mi byly docela ukradené, místy jsem se nudil... Takže tahle kombinace u mě tentokrát nevyhrála, přestože pár zajímavých okamžiků by se ve filmu našlo (například závěrečná scéna).

Júša Jošihiko to maó no širo (2011) (seriál)

Už od prvního záběru je jasné, že největší předností tohoto seriálu je sranda, kterou si dělá sám ze sebe a z celého fantasy žánru. Je to sranda, na kterou ne každý přistoupí a ne každému sedne, ale mě se "low budget action story" líbila, a obzvlášť na pointu, co že to vlastně ten Maoův zámek je, budu ještě chvíli vzpomínat.

Letadla (2013)

Něco tak zoufale neoriginálního, šablonovitého a nevtipného jsem už nějakou chvíli neviděl. Dětem se to možná líbit bude, ale pro někoho kdo má víc než 7 let už to není...

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Nevím kde se vzalo, tu se vzalo, určité očekávání stran tohoto filmu. Možná za to očekávání mohlo jméno režiséra, možná trailer s několika zajímavými nápady (ovládání obřího robota ve dvojici), ale ve finále jsem prostě čekal něco víc, než jen pár bitek robotů s příšerami. O náznaku děje, nebo nedejbože vývoje postav jsem si mohl nechat jen znát. No budiž, ve své podstatě je to dnes už americký standard, takže na tomhle hrobě nemá smysl brečet. Kdo má rád roboty, ať si nějakou hvězdičku klidně přidá.

Sinsegye (2013)

V jádru jednoduchá, ale správně atmosférická gangsterka o mocenském boji v kriminální organizaci po smrti dosavadního vůdce, do které je zavlečen i nastrčený agent policie v utajení. Herecké výkony jsou tu dobré, akční scény (i když těch je tu minimum) také stojí za to a třešničkou na dortu je soundtrack, který možná sám o sobě nijak nenadchne, ale do filmu sedl perfektně. I přes delší stopáž a trochu pomalejší rozjezd je to výborná žánrovka.

Hell on Wheels (2011) (seriál)

Dobře vykreslené prostředí dobývání Divokého západu, to je hlavní devizou první série tohoto seriálu. To a charisma hlavních dvou hrdinů, Bohannana a Duranta, protože příběhový motiv o pomstě za smrt rodiny sílu utáhnout celý seriál nemá. Škoda, že v následujících dvou sériích se prostředí vůbec nezmění - stále stejné stany, stále stejné tváře a tak se musí měnit příběh. No, dalo by se to udělat i hůř. Třetí série se překvapivě trochu zvedla tím, že se opět soustředí na železnici - byť samotné stavbě je věnováno jen minimum prostoru. Ale o to víc se intrikaří v zákulisí, přesně tak jak si představuji obchodování velkých magnátů v éře kapitalismu 19. století. Celkově se jedná o moderní, kvalitní seriál, který sice není to nej nej co jsem kdy viděl, ale rozhodně ho považuji za nadprůměrný. Hodnoceno po 3. sérii.

Dětský doktor (2013) (seriál)

S Joo Wonem toho moc nakoukaného nemám, ale už jen touto rolí samotnou by mě přesvědčil, že je výborný herec. A i díky tomu seriál stojí a padá s ním, protože kromě postavy doktora Park Shi On-a jde jen o další zaměnitelné doktorské drama. Proto ode mně jen 3*, jelikož ke konci už těch lékařských klišé na mě bylo trochu moc.

Manatsu no Orion (2009)

Správný ponorkový film má mít pořádně hutnou atmosféru, která by se dala v těch nejvypjatějších okamžicích krájet. Může to být sebevětší blbost, ale pokud uvěřím tomu, že ti chlapi v té ocelové rouře mají opravdu strach, že jeden jediný výbuch hlubinné nálože je dělí od smrti v chladné hlubině, pak jsem filmu ledacos odpustit. Bohužel, tentokrát jsem hercům nevěřil ani "dobrý den". Na pohled laciné efekty tomu taktéž nijak nepomohly. A je to škoda, protože gambit dvou kapitánů, jednoho na ponorce a druhého na torpédoborci, má veliký potenciál.

Maboyi (2012) (seriál)

Hlavním hrdinou tohoto seriálu je kluk, co se převléká za holku (a není to úchyl!), tak už jen za to dávám plusové body. Přestože dějově se jedná o naprosto tradiční zápletku, která se recykluje se v každém podobném seriálu, nové dimenze tomu dává právě to, že v hlavní roli je kluk a musí řešit zcela jiné problémy než děvčata v podobné situaci... Trochu mě překvapila délka seriálu, namísto obvyklých šesnácti dílů typických pro tento žánr se divák dočká jen tří. I díky tomu se seriál tak snadno neomrzí. Čtyři hvězdy jsou možná trochu nadsazené, ale za svěží závan v tomhle žánru je ochotně dám.