Křídla Vánoc (2013)

Jednoznačně nejdepresivnějšì film s vánočnì tématikou, který jsem měl možnost vidět. David Novotný jediný na kterém je postaveno pár fòrů. Zbytek obyčejné drama s ne moc povedeným námětem. Zdařilý soundtrack z pera pana Krajča, který dle mého názoru mohl u té muziky v tomto přìpadě zůstat a hlavnì roli si odpustit.

NON-STOP (2014)

Bez mála polovina filmu je neskutečně záživná a pěkně napínavá. Ovšem druhá polovina už začíná smrdět klasickými akčňáky let minulých a s koncem už to přičichne až k béčkovým filmům. Jinak Liam se snaží udržet diváka do konce jakýmikoliv prostředky a celkem úspěšně. Bohužel celkové důvody a to, proč se vše děje, jak se děje, jsou dost nesrozumitelné a zbytečně rozpitvané, nehledě na celkem logické chyby. Jinak boje opět kontaktní, ale vzhledem k malým prostorům, které jsou omezeny pouze na uličku mezi sedadly a toaletu opět nepřehledné. Přes to film působí svižně a bez problémů jej dokoukat lze. Lepší tři.

Komorník (2013)

Komorník je obraz amerických dějin 20.století, zejména v otázce rasové. Opravdu silný příběh založený na skutečných událostech o komorníkovi sloužící 7 prezidentům Ameriky a jeho rodinných strastech. Velice zdařilé výkony Forresta a Oprah, klobou před jejich herectvím dolů. Docela by mě zajímalo, proč zrovna tento film neoslovil akademiky a neproběhla žádná Oscarová nominace, určitě hlavní role, by si alespoň nominaci zasloužily. Ostatní slavná jména objevující se v titulcích jsou jen taková třešnička na dortu servírovaným panem Cecilem.

Žena v kleci (2013)

Žena v kleci je velice poutavá a napìnavá detektivka. Pouze, ale v knižnì podobě, té se totiž filmový tvůrci drželi dost okrajově. Např.bližšì rozvedenì pobytu v,,kleci,, a navozenì pocitu uvězněnosti i pro divàka, některé podstatné okamžiky děje přelétnuté z rychlìku, což ději filmu pravda zase tolik neubližuje, ale na druhou stranu čtenáře, který si to dal, jako já před shlédnutìm pořádně zklame. Chybì zde zkrátka ta severská temná stránka + momenty překvapenì, nejen na závěr.

Památkáři (2014)

Památkáři jsou na můj vkus velice povedení. Po dlouhé době jsem zase získal pocit, že se dají natočit válečné filmy podobné Mash, Hlavě 22, či vítězství války v podání pana Lennona. Zkrátka nechybí humor, ale dokáže se do děje vklínit i dramatická linie. Film působí svižně, opravdu hodně dobře vybrána parta herců, počínaje oblíbenci Goodmana, Murrayho a Cate, přes stálice Clooneyho a Damona až k Balabánovi, Dujardinovi a pro mě zbytečně rychle ukončeného gentlemana Bonnevilleho. Palec nahoru, povedlo se.

Společenská hra (1991) (TV film)

Drama, které je jakousi alegorií na předrevoluční dobu, kdy státní služby ničily životy lidí. Film je uváděn jako komedie ale pozor!! hodně nadnesený význam.

Donšajni (2013)

Mozartovo dílo mám zkrátka rád a to v jakékoliv podobě. Já si nemůžu pomoci, ale byl jsem nadšen, bavil jsem se od začátku do konce. Chápu, že to zde málo kdo skousne, protože je tam více jak 70% z textu převážně operní árie. Ovšem už jen samotný scénář smíchaný s počeštěným a upraveným libretem do vložených situací s dějem spojených, je velice obdivuhodný. A to že pan Menzel má slabost pro ženy, to mu ze srdce přeji. Za mě - velmi milé překvapení.

ČT Live - Sto zvířat (2013) (koncert)

Koncert perfektní to beze sporu, nad hudebním umem zvířátek netřeba pochybovat, ovšem zvukový televizní záznam - kanál. Vím, že v Akropolli to nasnímat a nazvučit asi není úplná brnkačka, ale....

Jasmíniny slzy (2013)

Vynikající herecký koncert Cate Blanchettové. Ona sama zde září přímo obdivuhodně a každou repliku jí člověk snadno uvěří. Bohužel horší už je to dle mého názoru s Woodym. Tento film totiž nebýt typického Allenovského soundtracku, už rozhodně jeho klasickou tvorbu, zejména scénář, moc nepřipomíná. Každopádně i tak, zajímavý příběh o chamtivosti a zasloužilém trestu.

Čekání na Patrika (1988)

Jedna hvězdice za záběry většiny děvčat v bikinách a perfektní hudební složku. Jinak se ptám: Co to bylo ,,k čertu,, za výtvor? Bez ladu a skladu, co tvůrce napadlo,zkrátka natočili a pointu v tom nehledali.