Napoleon: Ruské tažení (2014) (TV film)

Netradiční, zajímavě provedené. Líbí se mi, že se dává poměrně vyvážený prostor oběma stranám. Na 5 hvězd ještě něco chybí, ale i tak rozhodně stojí za shlédnutí.

Gepardí klub rváčů (2014) (TV film)

Gepard není to stejné zvíře co levhart!!! Přejmenujte to, jmenuje se to Levhartí klub rváčů!

Nelítostné války hmyzu (2011) (seriál)

Vynikající věc především v tom, že je jedinečná. Je to jako být v římské aréně a koukat na gladiátorské hry nebo sedět u oktagonu a sledovat střetnutí ultimátních zápasníků. Možná by stálo za to vypisovat kurzovní sázky před každým novým dílem. Každopádně palec nahoru pro všechny brouky, mravence, pavouky, štíry a jiné členovce, kteří vstupují do arény, aby zabíjeli, aby přežili. Komentáře typu krvelačná příšera, lesní ninja, děsivé monstrum z pravěku či vydávání různých skřeků a kvičení jsou trochu směšné, ale patří to asi ke stylu "vyprávění". Jediné, co místy pokulhává, je překlad.

Kanadská soda (2011) (pořad)

Viděl jsem jeden díl a není to zrovna můj šálek jedlé sody. U dvou skečů jsem se možná i pousmál, tak dávám nadsazené dvě hvězdy s tím, že pokud to po dalším díle bude podobné, půjdu na jednu. 35 %

V srdci moře (2015)

Film na náměty skutečné události, který poměrně zdařile kombinuje příběh Essexu a Melvillovu Bílou velrybu. Technicky a výpravou je na slušné úrovni, napínavý je také dostatečně, občas ale ztrácí tam, kde by mohl získat. Například vylíčení strastí na člunech, rozhodování, kdo zemře, kdo bude sněden, kdo zabije atd. mohlo jít klidně více na "kostní dřeň". Proti skutečnosti si tvůrci něco přidali (např. pronásledování velrybou) či ubrali (Melville o Essexu věděl jak z Chaseova knižního vyprávění tak z Pollardova ústního a nepotřeboval k tomu uplácet Nickersona), ale na druhou stranu, proč ne, trochu fikce nezaškodí. 75 %

Velké ticho (1968)

Výborný sněžný western, jehož kvalitu srážejí některé maličkosti (hozené brambory se vrátí zpátky, cesta ve sněhu evidentně projetá pluhem, mírně slabší výprava aj.). Hudba Morriconeho tradičně skvělá. Závěr nezvykle syrový až surový. V závěrečných titulcích je řečeno, že onen masakr se skutečně udál, nicméně se mi nepodařilo zjistit, zda je to pravda, ví někdo víc?

L. A. - Přísně tajné (1997)

Dobrá kriminálka, ale rozhodně ne taková pecka, jak bych čekal podle zdejšího hodnocení. A ten závěr je až moc slaďoučkej a idylickej na to, jak byl příběh "noir". 75 %.

Dítě číslo 44 (2015)

Kniha je podstatně lepší, propracovanější a napínavější, ale to už tak bývá. S Čikatilem to nemá téměř nic společného a nevím, proč by taky mít mělo, a proč kvůli tomu tady někdo dostává slovní průjem. Škoda, že film občas postrádá logiku, některé klíčové scény a postavy jsou jen povrchně vylíčené, a proti knize nevhodně pozměněné - především pak samotný vrah - a střih je občas docela zmatený. Přesto dávám tři hvězdy, mj. i za kostýmy, výpravu, ošuntělou atmosféru sovětské každodennosti a za český podíl na tomto filmu. Navíc podstatně větší sračky zde mají výrazně příznivější hodnocení (namátkou mohu jmenovat 4, 5 a 6 Hvězdného kálení), tak je potřeba pokusit se vyvážit temnou a světlou stranu síly.

Ninja Assassin (2009)

Další z řady realistických ninja filmů, kde je hlavní hrdina nesmrtelný superman a ninjové operující v počtech blízkých čínským dobrovolníkům za korejské války si v klidu poradí s kýmkoliv... ehm, samozřejmě kromě supermana. Ještě shrnutí pro ty, kteří nemají čas nebo chuť se dívat: uvidíte nejčastěji tmu, budete tušit mezivládní spiknutí, uzříte operovat nějaké klany assasinů, poznáte zlého učitele a politické korektnosti se dočkáte v podobě obsazení lidí všech ras a národů. A tento smrtící koktejl řádně doplněný digitální krví stříká a stříká až... co až?... až dostříká! a nikdo normální už to nebude chtít vidět podruhé (popravdě jsem to nedokoukal ani jednou).

Na hraně zítřka (2014)

Mix (prakticky jakékoliv) pc hry, Matrixu a Na Hromnice o den více udělal docela slušný koktejl, ale výš než 3* dát nemůžu. Vše dobře dopadlo a jenom diváci a Tomík Cruisů vědí proč. Je to absurdní - organismus, který umí ovládat čas, zničí pár granátů vržených novinářem, který se změnil v chronického zombíka hrajícího vlastní pc hru. Asi by bylo stylovější zapíchnout včelí královně do chřtánu vlajku USA nebo EU, ale to by její agónie trvala přeci jen déle. Na chytrost lidí, kteří se dokáží pomalými krůčky poučit ze svých chyb (snad předpověď netemné budoucnosti lidstva), si zkrátka nikdo nepřijde a jak víme absurdita je základem existence lidstva. Takže vše je, jak mám být.