Nezlomný (2014)

Dávám 50 %, možná jen z úcty k reálnému předobrazu, kterého asi zlomilo až zhlédnutí předpremiéry tohoto filmu. Ale né, zas až tak špatné to není. Je to technicky slušně zvládnuté a příběh by byl také fajn, jen se ho jaksi nepodařilo přetvořit do zajímavé podoby. Jinými slovy se jedná o dosti nudné dílko, jehož dramatičnost se ani v těch nejdramatičtějších scénách jaksi nedostavovala. Ke konci jsem si už sakra přál, aby byl konec války a hlavně aby náhodou neupadl Nezlomný do dalšího průseru, na nějž bychom museli ještě hodinu tupě zírat.

David Zeisberger - apoštol indiánů (2014) (TV film)

No byl jsem téměř šokován, že něco takového vzniklo z větší části u nás. Mouchy to má, ale celkově velmi solidní a netradiční počin.

Salón Cimrman (1999) (pořad)

Dříve mi to přišlo takové jalové, příliš decentní a ušlechtile nudné, ale postupně tomu přicházím na chuť. Některé scénky jsou velejemně vtipné, což je v dnešní dosti obhroublé době vzácnost. "Byl zvláštní tím, že nikdy neviděl naživo Japonce a dovedl o tom velmi pěkně vyprávět."

Tygr a drak (2000)

Výborná věc, viděl jsem už několikrát, ale ještě jsem se nedopracoval k tomu, abych dal 5*... myslím ale, že to přijde.

Interstellar (2014)

Prach, plíseň a lidi zasvinili planetu a je s tím potřeba něco udělat. Plán A: vystěhovat pár tisíc lidí (plus nechtěně nějakou tu plíseň, trochu zeleně a žádné zvíře), někam "nedaleko", aby to tam zasvinili znovu. Plán B: založit kolonii ze zkumavek kdesi ve vesmíru, aby si nás užili taky jinde. Každý správný americký otec si přeje plán A, neb tím zachrání i své ratolesti, čemuž vše podřídí a jelikož má chytrou dcérečku, vyjde to. Je tedy potřeba trošku poštelovat časoprostor, ale to díky lásce není zas takový problém. Co dodat? Jen, že bulet se bude často. Tolik ke scénáři, jemuž dávám 40 %. Výprava, efekty, vizuální stránka, fyzikální věcičky a vesmír jsou na tom podstatně lépe - těm dávám 90 %. K tomu snad jen: ty vzdálenosti u černé díry byly nějaké miniaturní - během pár hodin z planety k díře, na jinou planetu a zpět, do díry a zase z ní, sakra to byl kvapík. Já věděl, že černá zeštíhluje, v tomto případě prostor, ale že až tak moc, to jsem netušil. Sečteno, podtrženo 65 %. P.S. Ten kolega, co na ně čekal pěkných pár neděl zavřenej sám na lodi uprostřed vesmíru, si zachoval obdivuhodné duševní zdraví. Připomínal mi ustaranou maminku, jíž se domů vrátili synáčci "kluci, kde jste? večeře už je studená...máte 23 let zpoždění"...Tomu říkám stoik.

Temný rytíř povstal (2012)

Nikdy jsem to nezkoušel, ale dělat gymnastiku s jehlovými podpatky a v latexu musí být dřina...ale některé modelky to evidentně dokážou. Pro mě byla dřina na tento film koukat...dřina velká natolik, že jsem to nedokázal dotáhnout do konce. Tím pádem ani nemůžu zodpovědně hodnotit, takže dávám nezodpovědnou 1*.

Smrtonosná past (1988)

Kdyby to tak chodilo i ve skutečnosti - nesmrtelný klaďas vs. banda záporáků - to by byl svět. Dobrý akčňák, ale popravdě mně se akčňáky nikdy nelíbily, neb hlavní hrdina vždy vše zařídí a filmu chybí napětí a překvápko.

Absurdistán (2006)

Dokument o budoucnosti lidstva. Uf to bude hrůza, nebál bych se označit tento film za opravdu trudný horor s bezděčnými komediálními prvky. Darwin se bude obracet v hrobě (či přesípat v urně), neboť jeho evoluční teorie dostane pořádně na prdel.

Americký ninja (1985)

Klasika mého mládí, skvělé béčko. Kam se hrabe Al-kajda a Taliban. Takhle se musí bojovat s Američany, meči a šurikeny. I ve dne vás černé kimono skvěle maskuje. Bohužel pro záporáky, mezi Amíky je taky jeden ninja a jak už to tak bývá, je lepší než "praví" ninjové.