Amerika před Kolumbem (2009) (TV film)

Zajímavý dokument, který mj. ukazuje, že indiáni rozhodně nežili v dokonalé harmonii s přírodou, jak se mnozí stále tvrdošíjně domnívají.

Shogun Assassin (1980)

Tématiku samurajů a nindžů ve filmu bych měl snad i rád, ale zatím téměř všechny filmy (mezi málo výjimkami bych jmenoval např. Harakiri) o nich viděné je možno označit za ptákoviny, přitažené za vlasy, přehrávané, nudné, zhovadilé nebo vyloženě sračky... A tohle je mix všech těchto kategorií. Ale třeba se mýlím, páč jsem to nedokoukal...to fakt nešlo.

Vlk (2009)

"Nemáme mít strach z vlků ale z lidí"... přirovnání k Dances with wolves, které tu čtu, pokulhává. A rozhodně né proto, že by Tanec s vlky byl lepší film než tento, jak zde někdo tvrdí. Je to úplně jiný příběh, jiné myšlenky, jiné zápletky a musím říct, že se vše hodně povedlo. Kecy typu, že film nemá myšlenkový a filozofický přesah, jsou bláboly ...;-)

Iron Man 2 (2010)

Film, který mě nedonutí dívat se kontinuálně, bez přerušení a v napětí, co bude, si nezaslouží víc než 2*. Je to digitálně nablýskaná nuda, nuda, šeď, šeď.

Země z ptačí perspektivy (2011) (seriál)

Další ze série vynikajících dokumentů o přírodě z dílny BBC. Dobře vy, jen tak dál!

Sovětská bouře: 2. světová válka na východě (2010) (seriál)

Solidní seriál zabývající se jen technickou stránkou východní války. Spousta důležitých věcí není zahrnuta nebo je zamlžena. Není to komplexní dílo o válce na východě, ale jsou zmíněny téměř výhradně bojové akce. Jen jeden z příkladů: kontroverznost osoby Stalina a jeho rozhodnutí, která měla za následek zbytečná obětování desetitisíců nejsou zmíněna... přeci jen našeho báťušku už očerňovali dost. Ale taky co se dá od ruského seriálu čekat. 70 %.

Madla a Ťap (2006) (seriál)

Co chcete víc? Krásný večerníček. Výborný způsob, jak dětem přiblížit přírodu a zvířata, spolu s jednoduchým a srozumitelným příběhem. A nejen dětem - myslím, že se to musí líbit celé rodině. Nechápu hodnocení pod 3*

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Skupina nesmrtelných trpaslíků s nesmrtelným hobitem a nesmrtelným čarodějem kamsi putuje nádhernou přírodou, horami a lesy a pronásleduje je drsně vypadající velký světlý skřet na přerostlém vlkovi, s cílem je zabít. K jeho smůle jsou však tito nesmrtelní. Během této náročné trekové výpravy se po pádu do propasti zmocní hobit oblíbeného šperku jeskynního mužíčka, který ho sice střeží jako oko v hlavě, neb je to jeho milášek, ale při rutinní likvidaci polomrtvého skřeta mu šmuk vypadne. Nic méně, nic více. 51 %.

Smrtící válečníci (2009) (pořad)

Je to ve stylu Vetřelec vs. Predátor, takže de facto sci-fi, ale je to udělané většinou velmi zajímavě. Někdy je to srovnání trošku nefér (je jasné, že ninjové by nikdy nemohli porazit sparťany v otevřeném boji, museli by na to jít zákeřně a lstivě nebo komančové by určitě neodolali organizované drtivé síle mongolských vojsk), jindy velmi reálné (šaolinské zahnuté dýkomeče jsou vskutku působivé, stejně tak mongolský palcát). Jako malej kluk bych takovýhle seriál doslova hltal, teď se na to koukám podstatně střízlivěji, ale stejně se mi to líbí.

Ninja (2009)

Začínám mít obavy, že se nedočkám natočení realistického filmu o ninjech. Proboha filmaři, copak vám není jasné, že kdyby ninjové byli takoví supermani, jak jsou líčeni ve všech filmech, tak by japončíci druhou světovou neprohráli? Odhlédneme-li od toho, že je to kravina na kvadrát, tak to má jistou originalitu a některé souboje jsou natočeny sice naprosto nereálně, ale efektně.