Princezna ledu (2005)

Asi už stárnu, senilním a bůhví co ještě, ale dávám 4*, přestože jde o klasickou limonádu.

2012 (2009)

Digitální průjem a navíc hovadina na entou, "kravina na kvadrát, výplod šílence". Jedna hvězda za to, jak se to všechno hezky (digi)hroutí.

Dějiny udatného českého národa (2010) (seriál)

Lepší než nic, ale žádný terno to není. Díly strašně krátké, stručnost už je na úkor přehlednosti a přesnosti. Jako vidět o lovcích mamutů dvouminutovou "vtipnou" animaci funguje asi jako snaha vměstnat dějiny 20. století do jednoho večerníčku. Díly ve stylu "žil, byl a umřel" náročnějšího diváka vskutku neuspokojí a děti si ani nemají šanci nic zapamatovat, neboť než se rozkoukají, je konec. A je to strašná škoda - stačilo by každej díl natáhnout tak na těch 10 minut - z toho poslední minuta jakési shrnutí - a výsledek by byl ne 5x, ale 50x lepší. Faktografii komentovat zatím nebudu, možná až shlédnu více dílů. 2,5 *

Mé jméno je Nikdo (1973)

Tohle je zvláštní film - není a je to parodie, není a je to dobrý film. Je to kravina, ale originální a možná v tom je jeho síla. A pak v hudbě Morriconeho, která je téměř za všech okolností geniální.

Avatar (2009)

Vizuálně geniální, příběh slušný, vytknul bych jen drobnosti (klasická klišé). Slušných 89 %.

Neandrtálec v nás (2010) (TV film)

Proboha, kdo to překládal? Neandrtálec v NÁS! Aaaaa, on už to někdo upravil. Původní název zde totiž byl Neandrtálec v USA. Amíci jsou sice ve všem kurva nej a jedničky, ale neandrtálce tam nikdy neměli, chudáci.

Nikdo se nebude smát (1965)

Blbci, kteří nic neumí, ale myslí si, jak jsou skvělí a zároveň jsou dotěrní jak hejno moskytů...na to jednou zajde naše civilizace. Pokud se jim nedokáže rázně čelit, což soudruh Klíma neuměl a jen vše zbabral. Lhát se nemá a už vůbec né jistému panu Zátureckému, neboť on je oním blbcem a s ním přichází zkáza.

Prometheus (2012)

Tento film nakladl kromě vajíček a zárodků i mnoho otázek: Co to jako bylo zač ti naši "stvořitelé"? A proč nás bez vysvětlení chtějí zničit? To se jim jako nelíbíme? Vždyť jsme hezčí než třeba klíšťata nebo mnohonožky... Nebo ne? A i kdyby ne, tak na kráse přeci nezáleží, důležité je to, co máme uvnitř, pokud to není vetřelec, tedy... My si s nima jedeme pokecat o smyslu života a oni nás hned za to zabijou, no to je hnus velenbosti! Proč posíláme na výpravu k mimozemšťanům loď dementů převlečených za "vědce"? Proč to nevedli Němci, aby to mělo trochu organizaci? Proč vyhazovat prachy za takhle debilní scénář? Proč udělá trochu CO2 navíc hned toxickou atmosféru? Odkdy se na průzkum čehokoli ve vesmíru posílají lidé dřív než sondy? Jak dokázala loď překročit rychlost světla? Co to bylo za zlé chobotnico-žížaly? Proč si někdo myslí, že když bude říkat mimozemské přerostlé žížale, že je krásná, tak mu ta žížala nevleze do držky a neudělá z něj zombíka? Proč v lodi za 2 biliony není (používána) karanténa? Proč si robot může dělat co chce? Proč? Proč? Proč? 50 % za výpravu, efekty a vizuální orgie.

Země bez zákona (2012)

Pár světlejch momentů to má, ale zarputilost a nesmrtelnost těch bráchů se posléze stane nudnou.

Sunshine (2007)

Jako sci-fi 1*, neboli totálně nereálné (už jen základní premisa o vyhasínajícím Slunci je nesmysl a dalších nesmyslů je tam kupa. Jak může být jenom jeden člověk z posádky schopen "odjistit" náklad? To jako kdyby cestou zkapal na zhoubnou plynatost či anaserpentní spinózu, tak je mise v prdeli? No takovou záchranou akci by museli vymyslet naprostí bezmozci). Ovšem jako dobrodružný vizuální psychothriller slušné 3*. Celkem 2*.