Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Je to ptákovina. Člověk předem ví, jak každá zápletka dopadne. Droidi NIKDY NIC svými laserovými puškami a děly netrefí, až se zdá že to zcela odporuje pravděpodobnosti velkých čísel - vystřelíš milionkrát na nepřítele a ani jednou ho netrefíš, to je taky kumšt. Třeba jsou tak naprogramovaní. Anebo je scénárista vymyslel jen proto, aby byla potrava pro meče jediů. Generál Grievous stále monotónně prchá ze zasažených lodí. Anakin Skywalker vždy plní nesplnitelné mise a nikdy neposlechne rozkaz. Dobří roboti se vždy ubrání zlým robotům. Klony jsou citliví hoši s plnohodnotným životem a každý je originál...atd. Přesto je to občas zábavné a relativně pěkně animované, takže jako taková vata i koukatelné. 2,5 *.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Co k tomu napsat - za nově natočenými díly 1-3 to v efektech tak moc zaostává, že to shazuje celej film, resp. všechny díly 4-6. Omšelost, bakelitóznost, nereálnost. Všechny laserové bitvy jsou děsivé. A kráčející tanky, které zlikviduje lano omotané okolo nohou - tak to už je fakt moc. Já vím, efekty ještě film nedělají, ale když se něco jmenuje Hvězdné války, tak to prostě musí mít hvězdnou úroveň po všech stránkách, jinak je to Vesmírný pšouk. Jediné pozitivum bylo bydliště mistra Yody a jeho moudra - ty vždy pobaví.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Jestli Lucas chce, aby ty staré díly někdo bral vážně, tak je musí přetočit znovu. Ač na svou dobu jistě pozoruhodné dílo, tak v porovnání s nově natočenými epizodami 1-3 vypadají chudě, omšele, totálně nerealisticky (hlavně laserové "bitvy") a bakelitově. Roboti jsou otravní jak svítiplyn, hlavní hrdinové podivní, bakelitoví vojáci zla neschopní, rychlost světla snadná. Jediné co uznávám je jistá originalita příběhu a originalita mistra Yody (ačkoli ten zrovna v tomhle díle není). A kdybych byl rejpal, tak bych se ptal - sílu znají, nadsvětelný pohon mají, obří vesmírné koráby mají, gravitaci popírají a atomovky ještě neznají?

Letečtí stíhači v boji (2006) (seriál)

Technicky povedené, ale ta jednostranost se velmi brzy strane totálně, naprosto a k nepřežití otravnou...aneb kdo vydrží hodiny poslouchat, jak amíci všechno zvládli a skoro všechny sestřelili nebo rozehnali??? navíc pořád všechno opakujou dokola: "helmut byl tady, jimmy tady..." Dokument na ho*no, počítačová animace slušná.

Vlčí hory (2003) (TV film)

Canis lupus je mé nejoblíbenější zvíře, takže můj pohled je zcela vědomě zaujatý... Krásný snímek trochu podobný Chaloupkovým večerníčkům (které jsou samozřejmě úžasné) nicméně v provedení pro dospělé. Nějaké výhrady bych jistě měl, ale vše smazává fakt, že vůbec takový film vznikl. Natočit dokument o vlcích s určitým příběhem je podle mě extrémně obtížné a zde se to myslím povedlo. P.S. Nechápu "kritiky" s jednou hvězdou.

Warrior (2011)

Je to jeden z nejlepších filmů k tématu, ale k dokonalosti stále něco chybí...možná příliš mnoho klišé a přeci jen poněkud nereálné.

Jurský park 3 (2001)

Blbost s hezkejma dinosauříkama a krásným ostrůvkem. Vše je tak nepředvídatelný jako volby v KLDR: Je to udělané jakoby napínavě, ale všichni ví, jak to dopadne. Trochu mě "překvapila" variace na Vetřelce 2 - nádoby s preparáty, malej kluk, co přežívá...atd. Raptůrci, spinosauři, tý-rexové a jiné masožravé potvory zjevně mají jediný koníček a to lovit/honit lidi. Nicméně moc jim to nejde a to přesto, že jsou pěkně vychytralí ba doslova vyčůraní (tý-rexova moč jako odpuzovač obtížných sauropodů). Ostatně inteligence rádoby velociraptorů (ve skutečnosti Deinonychus, páč raptůrek byl malinkej a pérnatej) roste skokovou řadou. Přepokládám, že v příštím díle se dozvíme, že vyhubení dinosaurů koncem křídy vlastně způsobila termonukleární válka, kterou mezi sebou rozpoutaly znepřátelené klany raptůrků... aneb "naval vejce samičko, jinak vám tatínek vyhlásí válku!" Přesto bych rád závěrem konstatoval, že se člověk občas i pobaví, například zvonící spinosauřík se docela povedl. 45 %.

Heydrich - konečné řešení (2011) (seriál)

Vytknout se tomu něco dá (viz komentáře ostatních, dle mě až příliš ostré skoro až nenávistné), ale je to tak či tak JEDINEČNÝ, HUTNÝ a ZÁSADNÍ dokument. Poslední žijící svědkové, zapomenuté činy, zajímavé detaily, nejen všeobecná fakta, které každý zná. Ta délka a detailnost je dle mého jednoznačně klad, nikoli nedostatek!

Nevěsta s velkýma nohama (2002) (TV film)

Je to lepší, než skeptik čeká a na první pohled se laikovi může zdát..., ale spíše legenda než pohádka. Objektivně (výprava, příběh, herci) bych dal 3 hvězdičky, ale nízké hodnocení ostatních velí posunout outsidera o hvězdičku výše. (pocit)

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Bohužel musím konstatovat, že jde o naprostou slátaninu, která je směšná prakticky ve všem. Mladej Indy je hroznej a jako opičák ještě víc než to, jeho matka taktéž. Starej Indy a záporačka vcelku ujdou. Akční scény jsou vskutku děsivé - honit se po džungli autama, šermovat při tom v rozštěpu, střílet z kulometů a samopalů a nikdy nikoho netrefit, probudit obří lidožravý mravence, který se bojej lebky a houpat se na lijánách jako Tarzan zamlada, padat autem z vodopádu - muselo dát fušku tohle všechno skloubit do "smysluplného" celku. Příběh je sice přiblblej, ale nejhorší to úplně není. Jediné co oceňuju je solidní (digitální) výprava včetně retro atmosféry a různých hejblátek a tajných pák u těch chrámů (jedna hvězda) a Indyho přežití atomového výbuchu v lednici (druhá hvězda za pobavení).