Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor
  • Thriller

Párty pro 41 (2020)

Tady jsem nenašel nic, za co by šel bodík dolů. Vše, jak má být. Brazilsko-mexická produkce mile překvapila. Moderní filmařské prostředky zachycují velmi dobré herecké výkony doplňované vkusně padnoucí hudbou. Skvělé.

Jonathan (2016)

Předpokládám, že tento příběh byl primárně určen k ukápnutí slzy. Pokud tomu tak skutečně bylo, ze mě slzu nevymáčkl ani jedinou, a až mě zarazilo, jak chladným mě zpracování příběhu nechalo. Když jsem trochu ve svých pocitech zapátral, uvědomil jsem si, že se nebylo s kým ztotožnit a jeho osud spoluprožívat. A v tom je problém tohoto, po filmařské stránce slušně zpracovaného snímku. Scénárista neseděl jen na dvou, ale hned na čtyřech židlích, a jak už to bývá, mnoho psů, zajícova - tady pointová - smrt. Nemusí být řečeno všechno, ale jedna nit by měla být ta červená. Tady, bohužel, mnoho nitek, ale červená barva žádná.

plakát

Are We Lost Forever (2020)

Komorně hluboká a hezká psychoanalýza jednoho rozchodu. Téměř absentující hudba dotvářela hluchotu času, který se dostaví v čase "poté". Jsem rád, že většinou skandinávská kinematografie ukazuje život v realistické podobě, protože jen takto zpracované téma může naznačit cestu. Chytrý člověk ví, co s ní, hlupák se utíká k pohádkám.

Supernova (2020)

Těhletěch filmů už bylo natočeno neúrekom. Pokud si místo jednoho chlapa představíte ženskou, zbyde jen děj, který nic nového nepřináší a co víc, spíše nudí. Ale zas je třeba vidět ta pozitiva a sociální jistoty pro filmaře. Všechny ty dojáky, které doposud byly točeny v heteromódu (a že těch je) se budou překlápět do queer módu. No a při těch 72 či kolika pohlavích mají filmaři vystaráno na staletí dopředu. Víte, jak komedianti budou rádi, že na léta bude vystaráno na dárky pro fakany pod stromek? Ostatně... kdo by nebyl, že.

plakát

Hello, Stranger: The Movie (2021)

Naprosto přeslazená limonáda. Tímto nešvarem ale trpí většina rozvíjející se dálně východní gay produkce, takže vyčítat tuto "přidanou" hodnotu zrovna tomuto filmu (na seriál jsem, bohudík, nenašel koule) by bylo nefér. Filmy...no, lépe řečeno pohádky z této lokality si buď člověk dětinsky oblíbí nebo jimi začne pohrdat a ignorovat. Obávám se, že začínám patřit ke druhé skupině. Nicméně, těmto produkcím nelze upřít, že do těchto pohádek nasazují fakt cool tvářičky. Bohužel však, tato "hodnota" je pro mě na udělení vyššího hodnocení trochu málo.

Spirála (2019)

Špatný béčkový horor či thriller, nebo ať už to nazveme, jak chceme, plný edukativních a neoliberálních sdělení. A samozřejmě, jak si doba žádá, i do toho Trumpa je třeba si kopnout, že.

plakát

The Death and Life of John F. Donovan (2018)

Příběh typu "Bylo - nebylo" mi připadá trochu moc vyfabulovaný, trochu přitažený a taky ten telefonní automat s poznámkou o padání mobilní sítě... no, tím si u mě Dolan vysloužil dva černý puntíky. Ale za to casting, fantastická práce s hudbou, kamera, to vše je hodno Dalonového jména. Mé Dolanovy favority tento snímek z piedestalu nesesadil, ale i režisér par excellence má právo na své dny... vlastně... filmy.

Godless (2015)

Příběh není hloupý, jen zpracování pokulhává. Herecké výkony jsou podprůměrné, i když je vidět, že se kluci snaží. Hudba chybí, ale než použít zas nějakej otravnej klavír, tak raději to ticho, které se ke smutku i hodí. Sumasumárum... vezmu-li v úvahu, že se jedná o nízkorozpočťák, kde se z lejna bič neukroutí a kluci točili nejspíš za "děkuji pěkně", je asi namístě přivřít oči.

plakát

Dashing in December (2020) (TV film) odpad!

Ano, Vánoce jsou svátky i lásky, ale toto je na facku. Ani jsem nedokoukal.

Lovec (2020)

Berger své tradiční postupy opět zahaluje lehce kriminálním nádechem, jak už to udělal v jeho "Ausente". Upřímně... moc mi tahle jeho poloha nesedí, byť v tomto filmu je příběh už věrohodnější. Zobrazuje naivitu postpuberty ruku v ruce s rodící se zištností, kterou v závěru filmu klade do protikladu s citovou čistotou. Je přitom sympatické, že v žádném jeho filmu nepoučuje a nesoudí. Jeho už tradiční pojetí erotiky v takto laděných příbězích však nemá to patřičné vyznění, na které jsem u něj zvyklý a které podvědomě očekávám. Jsem rád i za tento jeho film, byť v mé filmotéce hodnot jeho dřívějších snímků Hawaii nebo Rubio zdaleka nedosahuje.

Ovládací panel
2 body