Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor
  • Akční

Pole vlčího máku (2020)

Škoda, že zpracování nevyužilo příležitost, kterou toto téma nabízelo. Výtku bych měl hlavně ke scénáři. Asi není jednoduché v Rumunsku gay téma veřejně přetřásat, ale  když už se filmaři do toho pustili, bylo škoda nevyužít prostor hlavně v druhé polovině filmu, kde se rozvinutí dějové linky přímo nabízelo a směřovat tak příběh k  poněkud jasnějšímu vyznění, a tím i ucelenější formě.

Za zdmi (2012)

Jeden ze skvostných filmů s gay tématikou. Není co vytknout.

plakát

You Are My Sunshine (2021)

Námět je otřelý a už několikrát mnohem líp zpracovaný. Ať už technická nekvalita zvuku, která je v několika pasážích až protivná nebo na mě rušivě působící casting "starších" vydání protagonistů a taky ne zcela přesvědčivé herecké výkony,  v mém vidění odsouvají snímek do amatérského filmového světa. Samozřejmě, v závěru nesmí chybět už zprofanovaný slzo-vynucovač, bez kterého by snímek působil jako televizní zprávy.  Takže... neoriginální, nedopečené, neprofesionální a pro mě nezajímavé.

All inclusive (2022)

Chybí mi ten "důvod" toho všeho a vlastně i důvod, proč bych se měl někdy v budoucnu na tento snímek podívat znovu. Vše sedí: atmosféra, hudba, kamera, herecké podání... jen to jedno mi schází. Když už zařadila režisérka např. plačícího otce a flashbacky z minulosti, cítím se výsledkem podveden. Scénáristka a režisérka v jednom, asi ví, ale divák neví a ani, bohužel, se nedozví. Nějaké náznaky, že někdy někdo s někým... dobře, ale to je málo na ty prostředky, které byly ve filmu nasazeny (např. hudba, která vzbuzuje falešná očekávání). Není třeba polopaticky, ale místo nanuku, kterému jste věnovali hodinu a půl času, dostanete pouze špejli, ze které můžete usuzovat, jak asi ten nanuk chutnal. Stačilo málo a asi bych všech pět dal, ale, bohužel, nestalo se.

plakát

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Koukám, že čeští filmaři netočí jen sračky reklamy, ale od jisté doby i sračky komedie, plnou klišé a bezduchého rádoby humoru. Škoda, časy dobrých českých komedií jsou tytam.

V rytmu srdce (2021)

Oscarová komise evidentně svá politicko-korektní zadání plní dobře, didakticko-inkluzivní poslání filmu asi splněno bylo také, ale v mém filmovém rytmu srdce tento snímek určitě nebije. Jak už tady kdosi výstižně zmínil... kromě inkluzivního poslání nepřináší toto dílko vůbec nic nového.

Kolize (2019)

Miluju dánskou kinematografii a Nikolaje Kaase s ní. Tenhle snímek je ale pro mě zklamáním. Lehce předvídatelná dějová linie je obšlehnutá už z nespočtu jiných podobně laděných snímků. Až mě zaráží, že režisér nehledal jiné dějové zákruty. Říznout do toho, bořit tabu - to Dánové přece umí! Připadá mi, že se  u tohoto dílka jedná o chladný kalkul na city, až se divím, že na to Kaas kývnul. No, asi taky musí platit složenky. Tento snímek zkrátka nedosahuje dánské kvality. Kaas je jako vždy skvělej, ale v tom závěru bych ho fakt raději neviděl.

My čtyři (2021)

Když se němci pokouší o komedie s dramatickou zápletkou, je to vždycky průser. Tady tomu není jinak.

Tulilind (2021)

Příběh si zaslouží plný počet hvězd, ale když cizokrajné produkce tvoří příběh z jiné země a doby, čuju průser a to nemluvě o použité angličtině. Tento film není výjimkou. Zaráží mě to o to víc, že Estonsko jako koproducent bylo kdysi součástí Sovětského svazu, proto se reálie přece jen mohly více blížit Břežněvovské době. Ti, kteří tuto dobu žili, asi budou vědět, o čem hovořím. Scénář by si zasloužil vypilovat a i herecké výkony zůstávají jen ve slabém průměru. Škoda, protože příběh je neotřelý, zajímavý a mohl být oslavován aspoň jako snímek 'Dokud se tančí'. Ale chladná anglická produkce nedokáže něco takového věrohodně pojmout. Ano, příběh věrohodný je, ale zpracování ne.

Párty pro 41 (2020)

Tady jsem nenašel nic, za co by šel bodík dolů. Vše, jak má být. Brazilsko-mexická produkce mile překvapila. Moderní filmařské prostředky zachycují velmi dobré herecké výkony doplňované vkusně padnoucí hudbou. Skvělé.

Ovládací panel