Argo (2012)

Hodnotím takto s velkými výhradami. Musím sice uznat, že Ben Affleck je lepší režisér než herec, ale ve své podstatě měl před sebou poněkud průměrnou předlohu. Při vší úctě ke všem zúčastněným. Asi bych tomu dal tři hvězdičky, ale to by muselo být hůř natočené a musel bych z toho mít horší pocit, než mám.

Millerovi na tripu (2013)

Nepatřím k příznivcům běžných amerických komedií. Ale tohle docela šlo. Průměrný děj, rodinka, která vlastně není rodinkou a vlastně ani nebyli na tripu, jak by si kdekdo mohl představovat. Nejvíc mě rozesmála chvíle z natáčení, kdy si pouštěli v rádiu znělku Přátel vůči Jennifer Aniston. Takže asi tak.

Transformers: Zánik (2014)

Příliš dlouhé a poněkud povrchní. Postavy a jejich charaktery mi byly naprosto lhostejné, občas jsem se ale některým hláškám pousmál. Nechápu, proč došlo k tak razantní změně plné hloupých dialogů. Možná tomu tak bylo celou dobu. Ztratilo to svoje kouzlo. Transformeří sérii jsem hodnotil sestupně od nejlepší známky, pokud to tak půjde dál, šestce dám odpad!. Tak to je super.

Terminator Genisys (2015)

Mám pocit, že se po pátém dílu Terminator Genisys série dostala do fáze časoprostorové recyklace, kdy si tvůrci můžou dovolit prakticky cokoli, jenom to musí náležitě vysvětlit a divákovi to snad bude dávat smysl. Neberu to jako špatný film (určitě je lepší než předchozí), ale možná by neškodilo, aby to konečně uzavřeli, snad tou šestkou. Jenom závěrečná titulková píseň se mi v terminátorově kontextu zdá spíš úsměvná a zbytečná.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Poněkud nevkusnou animaci nechávám stranou. Tvůrce podezírám především z pokrytectví, kdy z nějakého důvodu kritizují konzumní společnost - proč ve filmu, který je určen především mladším divákům, kteří tomu vlastně ani nemusí rozumět, ale asi jim přijde všechno animované tak nějak cool - a přitom si pochopitelně užívají toho, že ona konzumní společnost film sleduje a prostě ho a při něm žere. Nevím, co se lidem na tom líbí. Možná se asi trefili, ale u mě ne. (Kromě toho hlavně nechápu, proč oficiální text distributora popisuje prakticky celý děj od začátku do konce, takže se divák na to ani nemusí dívat.)

Velká šestka (2014)

Takové lepší tři plus. Líbilo se mi to. Sice vztah mezi bratry a robotem je sympatický, byla u toho zábava, ale prostě k podobným superhrdinským filmům, a u tohohle je to místy zbytečně popisně ukecané, nemám tak úžasný vztah jako jiní diváci. Ale dobrý.

Mimoni (2015)

Nemůžu se zbavit dojmu, že devadesátiminutoví Mimoni jsou ve své podstatě debilním, nesmyslným, amorálním a nudným filmem. O ničem. Ta trochu vykrádá jiné filmy. Vlastně moc nerozumím, co jsou zač, proč vznikli, proč vypadají tak, jak vypadají - a film na to neodpovídá. Byl bych spíš pro, aby z toho byla čtvrthodinka k dalšímu Já, padouch. Krátké skeče jim prostě sluší víc (pokud jim něco sluší). Ale uznávám, že se to někomu z nějakého důvodu líbí, baví (asi proto ta hvězda navíc). V tomhle případě nejsem cílovou skupinou.

Šestý smysl (1999)

Nevím, jestli je to tady namístě, ale mám dojem, že jde o poctivej lehce mysteriózní horor. Stupeň navíc tomu dávají herecké výkony a určitý vyšší a hlubší smysl. Jenom nevím, jak si přesně vyložit závěr, ale smysl šestého smyslu mi stačí.

Neklid (2011)

Nemám rád podobně šablonovité filmy ukazující poslední chvíle nemocného člověka smíchané s romantickými vztahy, protože nic nového nepřinášejí, divák od začátku ví, co ho čeká, o čem to bude, jak to dopadne. Ale na lidi to z nějakého důvodu pořád funguje. Asi proto, že smrtelná nemoc a láska... Nelíbilo se mi 50/50, ale spíš kvůli (pro mě) nevkusnému humoru Setha Rogena, zase jsem si ale říkal, k čemu je film, kde se hlavní postava uzdraví. Naopak se mi líbily Hvězdy nám nepřály, ale spíš ze sympatií k přístupu, byť k němu mám také výhrady (jakože nechceme natočit šablonovitej romanticky tragickej film, protože se tomu patosu a kýče chceme vyhnout a chceme k tomu přistoupit jinak, ale nakonec to dopadne vlastně stejně, možná ještě hůř). Proto tenhle snímek vnímám o stupeň lépe. Netlačí na pilu, snímá elegantně, ve vkusném retro stylu. Nechybí potřebný sarkastický humor. Všechno jde svým způsobem hladce. Bez patosu a kýče. Ačkoli si třeba říkám, zda byly (pro neznalé diváky asi byly) nutné archivní záběry o Nagasaki. Líbil se mi střet zdravého (ale přesto vnitřně vlastně nemocného) a nemocného člověka. Takže, jelikož jsem Hvězdám dal čtyři (spíš bych dal 3,5), tomuhle dávám o hvězdu navíc. Jenom si říkám, jestli ten název není zavádějící, ale budiž.

Pošli to dál (2000)

Spíš takové lepší tři hvězdičky (škoda, že nemůžu dát půlhvězdičku). Kdyby víc zkonkretizovali ono "Pošli to dál", kdy mě navíc hrozně iritovalo označení "hnutí", v některých případech nebylo vůbec jasné, kdo co vlastně poslal. Mohli tím dát víc najevo, že je to vážně (sympatická) utopie. Kdyby to nezastřeli odpuštěním nebo vyznáním lásky... Konec je ale správný (jenom si kladu otázku, zda lze zemřít po lehkým bodnutím nožem do břicha), ale na hraně patetického kýče. Škoda.