Muž na laně (2015)

Věřím, že to má ve 3D svoje kouzlo a diváka to po vizuální stránce prostě uchvátí. Přestože se s tou úchvatností teatrálně přehání. Dobré na pohled. Ale nic víc.

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Novodobé filmy natočené zdánlivě podle historických událostí nejsou vždy věrohodné. A tak tomu škodí vědomí, že některé motivace postav a jejich charaktery byly ve skutečnosti vlastně (trochu) jiné. Takže Hilsner byl úplně jiný a Masaryk mohl být přesnější. Ve scéně, kdy profesor Masaryk prochází mezi studenty, pak tvůrci jedou na efekt - vlastně mě překvapilo, jak ta hilsneriáda byla silná - ale zapomínají na faktické informace, z mého pohledu docela důležité. Co profesor napsal na tabuli a co napsal básník? (Musel jsem si to postupně pouštět na internetu.) Proč to vlastně natočili? A co nám tím chtějí pro dnešní dobu říct? Jinak dobrý.

We Are Your Friends (2015)

Možná to přeceňuju. Možná v tom vidím a slyším až moc hlubokej záměr. Možná tvůrci hledají v elektronické taneční hudbě hlubší smysl, který možná ani nemá, protože lidi se chtěj bavit a hlavně pařit. O nic víc přeci nejde. Ale chytlo mě to (za srdce, jako EDM). Lehký sociální rozměr nebo přátelství. Život v jinak mrtvé elektronické hudbě. Život a smysl v jinak vesměs povrchně prvoplánové elektronické taneční muzice. Líbilo se mi to, je to sympatický. Soundtrack obstojný. Proč ne. Ačkoli to třeba na Spring Breakers nemá...

Modelky s.r.o. (2014) odpad!

Tomáš Magnusek je neumětel českýho filmu. Plné klišé. Bez nápadu. Bez vtipu. Bezradné.

Univerzita pro příšerky (2013)

Možná by to fungovalo naopak. Kdyby před lety přišli s tímhle snímkem, na který by navazovaly Příšerky s.r.o. Takhle je to průměrné zklamání, které se řadí mezi další průměrné vysokoškolské komedie, které mnohdy ani nejsou komediální. Horší je, že tohle bylo pravděpodobně cíleno na dětského diváka. Rozdíl je pak jenom v animaci a určitém důvtipu. Nakonec to vlastně dopadlo trošku jinak, než jsem očekával, a nevím, jestli je to dobře.

Andělé všedního dne (2014)

Možná tomu moc fandím, ale přijde mi, že to není špatný film. Mohlo to být natočeno lépe. Slabinou jsou kupodivu právě "andělé všedního dne", u nichž jsem postrádal smysl a úlohu, kterou původně nepochybně měli. Předloha je snad lepší.

Papírová města (2015)

Chybí tomu charisma. Na druhou stranu bylo sympatické sledovat, jak hrdinové postupně dospívají. A dobrá muzika.

Město 44 (2014)

Není to špatný film, jenom při veškeré snaze být za každou cenu cool a přístupnej dnešním mladým lidem... působí jaksi nevyrovnaně a různé zpomalovačky a elektronická muzika spíš nevhodně a úsměvně. Zase na jiných místech industriální a rocková hudba zněla zajímavě, ale občas jsem jakoby čekal, že se něco stane a ono se vlastně nic nestalo. Ale jinak dobrý.