Nebojsa (1988)

Trochu víc strašidelná pohádka, kde Vetchý naprosto nepřetržitě řve. Což je mimochodem trochu otravné. A ještě bych tomu vytkla dabing, například stařenky, které Ondra opravuje střechu. Ale je to napínavá hezká pohádka, u které jsem se jako malá hodně bála Václava Knopa jakožto zlého čaroděje, kterého jsem v roli opravdu nepoznala :-D

Jak se budí princezny (1977)

Nejvíce se mi líbí to obsazení. A krásná královna Milena Dvorská. Celkově to je taková krásná pohádka, krásné růže, krásný zámek, krásné koně, krásné kulisy,...

Honza málem králem (1977)

Svítí svítí slunce nad hlavou,... pohádka, ve které se zpívaj vlezlé veselé písničky, zlo je zesměšněno a potrestáno, hloupý Honza se napraví a mladá hubená Konvalinková je zde opravdu půvabná a krásná. Klasická česká pohádka, ve které nechybí humor.

Kdopak to mluví (1989)

Po devíti letech jsem si film pustila a bavil mě snad ještě víc, než když jsem byla dítě. Skvělé hlášky, které vás opravdu rozesmějí, hlavně od miminka. Naprosto sehraný výkon od Travolty a Alley. Příjemná rodinná komedie.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Nejlepší, perfektní, úžasné. Takhle vypadá komedie s perfektním hereckým obsazením. V pár dílech příjemně překvapí pan Oldřich Nový jako gentleman. Nevím, jestli je to pro dnešní mládež, ale já na tom vyrůstala a možná i proto mám tak ráda tenhle druh humoru. Doporučuju naprosto každému, kdo se chce pobavit.

Strašidla z Vikýře (1987)

Jako malá jsem se strašidel z filmu bála, ale teď, po deseti letech, tenhle film zbožňuju, hlavně kvůli panu Hrušínskému a babičce Štěpánkové. Triky jsou sice nic moc, hlavní postava má docela zřetelně paruku, kterou také mohli vybrat méně okatou, ale příběh je hezký, moralizace příjemná a herecké obsazení povedené. Rodinná pohádková komedie, ale kvůli té vrbě se mi chtělo brečet. Pět hvězdiček pro originalitu.

Kocour v botách (2011)

Je pravda, že postavičky ze zahraničních pohádek moc neznám, ale v celkovém zážitku mi to nepřekáželo. Nejvíc mě rozesmívalo roztomilé šilhající housátko, po celou dobu neutrální. Dospělí se asi nezasmějí od srdce, ale určitě budete mít po celou dobu filmu úsměv. Celé mi to přijde jako parodie na Zorra a je tam hodně narážek i na jiné filmy. Velmi si cením toho, že zde není klasický happy-end. Za mě 4 hvězdičky a možná skoro i pět.