Světová válka Z (2013)

Nejsem velký fanoušek zombie filmů, Romero mě nebere, ale tohle stejně jako Walking Dead mě dostalo. Třeba scéna v laboratoři s klapajícím zombíkem je perfektní, líbila se mi skvěle vybudovaná atmosféra paniky, strachu a chaosu. Je to samozřejmě ve stylu Brad Pitt a pak ty další, ale myslím, že příběhu to tady nijak neškodí. Také se mi líbí pointa příběhu, jednoduše geniální. 90%

Hon (2012)

Takřka bezchybné severské drama, něco na způsob americké klasiky Byl jsem lynčován. Velkou zásluhu na skvělé podívané má především Mads Mikkelsen, který je snad v každé scéně a předvádí dechberoucí emotivní výkon. Je šílené, jak jedna malá lež dokáže zničit kariéru i život naprosto nevinného člověka. 90%

Zmizení (2013)

Malý spoiler: Až na tu náboženskou pointu je to perfektní film. Ten konec bohužel nebyl tak uchvacující jako u tématicky podobného Gone, Baby, Gone, jinak ale nemám moc co vytknout. Děj neskutečně strhující a napínavý, do poslední chvíle divák opravdu netuší, kam ten příběh směřuje. No a Jake Gyllenhaal, kterého jsem dřív nijak zvlášť nemusel, opět vynikající výkon, podobně jako v Zodiacovi nebo Bratrech. 90%

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Mám rád filmy a seriály s touto tématikou, a Homeland mě rozhodně zatím (po 1.sérii) nezklamal. 1.série celkově má slušný spád, zajímavé postavy, nečekaný vývoj, pekelnou atmosféru. Nicméně zase úplná pecka to není, jsou tam i takové hlušší pasáže, takže úplně na 100% to u mě není. Některé věci jsou podle mě dost nereálné, pochybuju, že se agenti CIA k podezřelým z terorismu chovají tak férově jako Carrie nebo Saul. Nicméně závěr 1.série vypadá hodně zajímavě, tak uvidíme, co se bude dít dál. 80%

Zmizelá (2014)

Borec, který má své nejhorší filmy nadprůměrné (Úkryt), jiné excelentní (Sedm,Klub rváčů, Zodiac) a který je asi jediný člověk na světě, který natočí film o facebooku a je to pecka. David Fincher, dle mého názoru nejlepší režisér současnosti. Zmizelou bych trochu přirovnal k Zodiacovi, ale myslím spíš stylem vyprávění, ne žánrově. Oba filmy jsou nesmírně napínavé, esteticky famózní, dlouhé, ale ne nudné, s pomalejším tempem vyprávění. Rozdíl je kromě žánru například i v počtu důležitých postav, kde v Zodiacovi je jich celá řada, tady v podstatě jen dvě. Zmizelá je určitě zvláštní tím, že první pointa vyjde najevo překvapivě brzy. Napsal jsem první, protože děj následně dál pokračuje, graduje, poslední půlhodina je emotivně naprosto strhující. Takže příběhově, režisérky naprosto dokonalé. Hudba taktéž fantastická, až jakoby mrazivě nechutná, vlastně hodně podobná jakou udělal Reznor v Mužích, kteří nenávidí ženy. Co mě ale úplně nenadchlo, bylo herecké obsazení. Můj druhý nejoblíbenější režisér Nolan obsadil do Temného rytíře Ledgera, kterýho jsem neměl rád, do trojky pak Anne Hathaway, kterou jsem přímo nemohl vystát, a oba předvedli naprosto geniální herecké výkony. Takže co se týče volby Afflecka a Pike, tak jsem si říkal, že snad Fincher ví, co dělá a bude to dobrý. No Affleck sice možná hrál typ postavy, který by mu měl sedět, ale mě přišel prkennej až moc. Rosamund Pike nebyla tak špatná, vlastně byla i pěkná, ale není to můj typ, představoval bych si tam nějakou lepší nymfu, i když každý má holt jiný vkus. Navíc mi ani nepřišlo, že by to mezi nima jiskřilo, zkrátka nebylo to ono. Já bych třeba obsadil do role Amy Naomi Watts, Nicka by mohl hrát třeba Mark Wahlberg. Nicméně i tak skoro naprostá spokojenost a jen souhlasím s názorem, že Zmizelá se musí vidět víckrát. 90%

Ctihodný občan (2009)

Scénáristicky a režijně naprosto famózně odvedená práce. Je neuvěřitelné, co se dá naplánovat na dny dopředu a že i když je zločinec zavřen v cele, nikdo není před ním v bezpečí. Hlavně ti, co mu ublížili. Skvělé akční scény, ůžasné pointy, vynikající Butler i Foxx. Prostě úchvatná revenge podívaná. 100%

Casino Royale (2006)

Moje nejoblíbenější Bondovka. Nejsem zaujatý nějakými klišé, že Bond nemá být blonďák a nemá mít támhleto a tamto, mě se prostě Craig jako Bond extrémně zamlouvá. Casino je působivé právě tím, že je úplně jiné než typické bondovky, mnohem přímočařejší, drsnější, akčnější. Přitom pořád zde jsou pěkné ženy, technická udělátka, skvělá auta, vtipné hlášky. Navíc skvělí herci, třeba Mikkelsena jsem do tohoto filmu neviděl a hned jsem si ho zapamatoval, krásná nymfa Eva Green, k tomu Wright, Giannini a samozřejmě v první řadě již zmíněný Craig. 90%

Blade (1998)

Tak to je vampýrská klasika. Bladea jsem viděl 100x, jednička absolutně nejlepší a totální kult. Role, která proslavila Wesleyho Snipese, který později tu slávu lehce neunesl. Já moc nemusím filmy se všemi těmi upíry, vlkodlaky,zombie a dalšími příšerami, ale Blade si mě fakt získal. Skvěle zachycená atmosféra, vynikající herecké výkony, zajímavý příběh, skvělé akční scény, úchvatné tempo vyprávění. Navíc vynikající hudba, což dokazuje zejména scéna z upírské diskotéky a techno vypalovačka od New Order. 90%

Američan (2010)

Velmi specifické drama. Hodně pomalý děj, v podstatě beze slov, opravdu hodně netypická postava a film pro Clooneyho, a rozhodně ne pro každého. 90%

Řím (2005) (seriál)

Skvělý seriál. Divím se, že má jen 22 dílů, ale možná je to tak vzhledem ke kvalitě lepší. Nejdřív jsem si myslel, že to bude taková saďárna, ale i když občas tam je drsnější scéna, celkově je to spíš o politice, nevěře, zradě, obchodech, podvodech a tak, zkrátka jako vystřižené z dnešní doby. Překvapilo mě, jak si ženy dělaly doslova co se jim zlíbilo, jak poddaní klidně veřejně urážely vysoko postavené osobnosti, jakou moc už tehdy měli věci jako politika, zrada, pomluvy. V podstatě každé herecké obsazení chválím, skvělé herecké výkony od Hindse, Stevensona či mě neznámých McKidda nebo Polly Walker. Nejvíce mě však zaujal James Purefoy jako Markus Antonius, bravurně napsaná a zahraná postava. 90%