Loudilové (2009)

Typická teenagerská pseudokomedie. Humor dosti trapný, ale aspoň tu nejsou fekální vtípky. Plus vidím jedině v Sarah Roemer a dalších pěkných dívkách, jinak slabota. 30%

Souboj s podsvětím (2010)

Co k tomu napsat, je to prostě strašná blbina, pro kterou i jedna hvězdička je vynikající hodnocení. Ale jo, natáčí se i větší kraviny :-) 10%

Voda pro slony (2011)

Christoph Waltz předvedl opět výjimečný herecký výkon, i když jeho ředitel byl místy nechutně sadistický. Nic jiného bohužel na tom filmu zajímavého není, snad jen to, že Reese je pořád krásná a Pattinson mi tam překvapivě zas až tak nevadil. Jinak mi ale děj přišel nudný, nebýt těch návalů vzteku Waltze, nic by se tam vlastně nedělo. 50%

Mý lepší blues (1990)

Je zvláštní, že se mi líbí filmy o hudbě, kterou absolutně neposlouchám. Ať už se jednalo o jazz a film Ray nebo právě blues. Právě hudební stránka se mi zde velmi líbí, skvěle dokresluje atmosféru kolem celého příběhu. Příběh je v podstatě jednoduchý, 2 kohouti na jednom smetišti, Denzel převážně kladná postava, Wesley tak střídavě oblačno. Oba však předvádí vynikající herectví. To byly ještě časy, kdy Wesley opravdu uměl hrát. 80%

Harry Brown (2009)

Dost drsný, syrový pouliční film, který vyniká svou reálností, až brutalitou. V hlavní roli vynikající Michael Caine, k smrti unavenej a k smrti taky nasranej. Člověka až mrazí, že se dnes tohle na ulici skutečně může stát. 70%

Tři muži a nemluvně (1987)

Jedna z mála příjemných amerických komedií. Hned několik scén člověka opravdu pobaví, holt když se tři muži starají o nemluvně, je to fakt sranda. Tedy ve filmu :-) 60%

Malé dohazovačky (1995)

Těch 59% mi teda hlava nebere. Je fakt že na slovní spojení americká rodinná/romantická komedie jsem krapet alergickej, a tenhle film je jeden z těch důvodů, proč tomu tak je. A jestliže se opravdu jedná o jeden ze snesitelnějších filmů Olsenovek, tak se jim příště snad raději obloukem vyhnu. 10%

Hon (2012)

Takřka bezchybné severské drama, něco na způsob americké klasiky Byl jsem lynčován. Velkou zásluhu na skvělé podívané má především Mads Mikkelsen, který je snad v každé scéně a předvádí dechberoucí emotivní výkon. Je šílené, jak jedna malá lež dokáže zničit kariéru i život naprosto nevinného člověka. 90%

Fotograf (2015)

Saudek je sice asi dobrej magor, ale přesto si myslím, že Fotograf je hodně přestřelenej. Roden vynikající, další postavy ale nehorázně nudné, snad až na tu jeho milenku/dceru s divným účesem. Jak řekl Shakespeare, mnoho povyku pro nic. 40%

Bílí muži neumějí skákat (1992)

Příjemná, byť nikterak zázračná komedie ze streetballového prostředí. Dobré výkony Snipese i Harrelsona, i když jeho postava byla s přibývajícím časem čím dál tím víc nesnesitelná. Ke konci mi to přišlo zbytečně natahované. 60%