Příšerky s.r.o. (2001)

Pro mne velmi příjemné překvapení. Originální svět a zápletka jsou obrovským a nosným plus celého filmu. Scény z první poloviny, kdy se Sulley v získávání jekotu doslova překonává, jsou skvělé. Výuka nových strašidel rovněž. Vtípky jsou fajn a člověk se vážně dobře baví, ale... do těch pěti hvězdiček tu něco chybí. Snad je tu na mne příliš té sentimentální strunky. Stejně tak po chvíli začínají nudit ty nekonečné úprky firmou, která vypadá stále stejně. Jednotvárnost chodeb je do jisté míry logická, ale pro mne se začala stávat už nudnou a nepříjemnou (naštěstí právě v téhle chvíli přišla zase nějaká ta akce a změna). Ovšem závěrečné titulky mi skvěle spravily nejistou rozladěnou chuť (přesto, že závěr byl poměrně milý, laskavý a vtipný - přesně tak, jak to má v animáku pro děti být). Neustále se objevující Rose či firemní muzikál jsou bezchyní a já se mohla umlátit smíchy. Suma sumárům jde o velmi milou podívanou pro děti i dospělé, kteří se možná nebudou bavit naplno po celou dobu stopáže, ale rozhodně se nebudou nudit. Řadím mezi jeden z nejlepších animáků, který jsem viděla. Už jen kvůli nápadu s dveřmi - propojením dětského a strašidláckého světa. A teď mne omluvte. Jdu překontrolovat svou skříň, jestli tam na mne taky něco nečíhá.

Veselé Vánoce, Santa Clausi (2001) (TV film) odpad!

Promiňte, ale tohle vážně ne. Na něco takového nemám 24.12. ani nervy, ani náladu, nedej bože chuť.

Stmívání (2008)

Když přistoupíte na to, že tohle asi vážně nebude román natřískaný filosofickými myšlenkami, můžete si to pořádně užít (zvláště, pokud jste mladší slečna se slabostí pro upíry). Dokonce tam jde najít i několik nápadů oproti "upířím stereotypům". Podobně je na tom i film, jenže ouha. To, co ještě může šlapat na papíře, na stříbrném plátně řádně skřípe. Výtvarné zpracování dobře odráží atmosféru knihy, hudba je dobrá (i když občas by to chtělo paní režisérce vysvětlit, že méně často znamená více). Pár vcelku dobrých scén se taky povede (upíří baseball, vaření u Cullenových a jejich čapky z promoce), ale po většinu filmu se smějete spíše, než vtípkům zamýšleným, neumětelství scény (kupříkladu Bella, Edward a větrák v učebně biologie). Robert "Edward" Pattison vypadá spíše směšně, než přitažlivě či uhrančivě. Nemluvě o tom, že po onom zmiňovaném baseballu už film nemá v podstatě co nabídnout. Zajímavé komentáře: Cervenak