Láska In Memoriam (2007) (TV film)

To je tak ošklivé a hloupé, až je to krásné a vtipné. Tomáš Matonoha jako idol náctiletých? Tomáš Matonoha jako Jan Hus a český Joey Tribbiany? Skvěle jsem se pobavila. Co na tom, že to není žádný skvost české kinematografie. Na DVD bych si to nepůjčila, ale kdyby to dávali zase v neděli večer v televizi, klidně bych se opět podívala. Důležité je, že si tvůrci sami ze sebe dělají legraci, a to se cení. Ostatně, zuby taky.

Darwinovy ceny (2006)

Dalo se z toho vytřískat více. Parádní nápad, dobrý rozjezd, ale souhlasím - toho omdlévání bylo trochu moc. Samo o sobě by si to zasloužilo ty hvězdičky i dvě, ale už jen pro tu scénu ve sprše musím dát tři. Královsky jsem se při ní pobavila.

Sexbomba od vedle (2004)

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Příjemné herecké výkony ústřední dvojice a Kellyho mluví pro, příjemné vtípky (zvláště záluha Timothyho Olyphanta, ale koneckonců i Chrise Marquetta), suma sumárům příjemná podívaná. Na stranu druhou nemám sebemenší chuť si ten film pustit znova. Snad ta šťáva alespoň stála za vymačkání. Jista si tím však nejsem.

Tvoje, moje a naše (2005)

Televizi jsem zapínala s tím, že tohle bude ryze nepříjemný zážitek. Nemám ráda Dennise Quaida, český dabing taky příliš nepotěšil, ale párkrát jsem se opravdu zasmála. Jedna celá hvězdička je za vtip se skautíkem s odznáčky za stahování zvěře z kůže a, cituji, "sexy debilem", druhá za tu omáčku okolo. Jinými slovy, viděla jsem horší filmy a na jedno shlédnutí, pokud od tohoto filmu nic neočekáváte, se můžete i pobavit.

Nepodceňuj blondýnky (2009) (pořad) odpad!

Hloupý moderátor, který neumí ani mluvit, ani reagovat, ani být vtipný. Blondýnky, které by raději měly držet ústa, protože rádoby vtipné poznámky jsou snad to nejhorší na celém pořadu. No, ehm, stačil mi jeden díl. Nikdy více!

Fišpánská jablíčka (2008) (TV film)

Vzhledem k tomu, že jsem čekala zhovadilost a přepla jsem chvíli před tím, než se na scéně objevil Radek Holub, jsem docela spokojena. Jeho výstup ala čarodějnice Šlamastyka mne opravdu pobavil a celkově pohádka zase tak špatný nápad nemá. Písničky jsou často slabší, ale v podstatě mi nevadí. Problém je spíše s oběma hlavními představiteli, kteří nejen že vypadají nevábně, ale dokonce i tak hrají. Suma sumárům jsem ale viděla horší pohádky a když si vzpomeneme na tradičně příšerné vánoční pohádky jde v zásadě o skvost.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Takových pohádek, kdyby bylo více. Vynikající atmosféra, výtvarné zpracování, hudba (či někdy spíše pouze "zvuky"). A předně laskavý humor pana Wericha. Až opadá listí z dubu i Franta Nebojsa jsou nezapomenutelní.

Anička s lískovými oříšky (1993) (TV film)

Vcelku málo reprízovaná věc, která ve mně jako v malé zanechala jisté stopy. Dnes jsem se rozhodla své vzpomínky oživit, leč ouha. Místo mystiky z pohádky vyšla pořádná komedie. Přesto musím dát z nostalgie alespoň o jednu hvězdičku víc, než si tenhle kousek zaslouží.

Garfield a přátelé (1988) (seriál)

Nemůžu si pomoct, ale mne tenhle seriál nikdy moc nebavil. Občas se našly zajímavější scénky (pokud tam vystupoval Garfield, bylo to fajn, pokud však v příběhu šlo o zvířátka z farmy, už to tak fajn opravdu nebylo), avšak na původní komix to nemá ani náhodou. Když si jakýkoliv z nich přečtu, musím se prostě smát a ty podařenější se mi nesmazatelně vryjí do paměti. To však už u "Garfiedla a přátel" zdaleka neplatí.