Serenity (2005)

Signál nezastavíš, Male...

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Vůbec ne špatný film s poměrně zajímavými a příjemnými momenty (a to jak na poli hudby, ale i kamery a dokonce režie). Bohužel, dojmy, které oscilují nutně mezi dvěmi až čtyřmi hvězdičkami, nutně kulhají, a to (paradoxně) právě na snaze navázat na původní film. Všichni přeci slavné hlášky známe, tak proč je, krucinál, pořád všichni protagonisté opakují (nutno dodat že bez jakéhokoliv kouzla, a tím i původní momenty ztrácí na síle, vtipu a neopakovatelnosti)?! Scénář sám o sobě často upadá na jednu kulhavou nohu, a je to opravdová škoda. Dobrých, potenciálně nosných momentů tu je až až. Pro mne zklamání a zároveň překvapení v jednom. Nicméně stále se dá doporučit, protože slibovaná hořko-sladkost se opravdu dostavila.

Bekyně mniška (2008) (TV film)

Občas i příjemné momenty zabíjejí školácké chyby (například kamera a střih u svíčkové). Chce se mi dát pouhé dvě, ale na druhou stranu je pravda, že scénář nebyl tak špatný a Vydrovi se docela dařilo. Krom toho, dopadlo to nakonec dobře, nebo ne? Tak tedy za tři.

Válka světů (2005)

Místy opravdu napínavou atmosféru a skvělé digitální efekty sráží do kolen závěr a jekot Dakoty Fenning spolu s nepochopitelnými motivy jejího bratra. Tom Cruise místy udivuje a místy (neplánovaně) děsí. Jak řekla má sestra: Tady nejde o to, že každou chvílí umírají miliony lidí. Tady jde prostě o to, že se změní charakter Toma Cruise. Tři a půl hvězdičky.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Pro mne velké zklamání. Čekala jsem absolutní pecku, která mi vypálí díru do hlavy (nebo dle filmu asi hlavu do díry další hlavy - tedy Johna Malkoviche). První půlhodina mne zarazila do křesla u televize a já se skvěle bavila. Mrkvový džus? Loutkové představení na špinavých ulicích velkoměsta? "Sedmapůlté" patro? Nádraží 9 a 3/4 najednou dostává nový rozměr! Všemu pak nasadila korunu dokonalá sekretářka. Slibné začátky však bohužel nasadily laťku příliš vysoko. Osobně by mi nevadilo, kdyby v momentu, kdy hlavní hrdina (pomineme-li tedy samotného Johna Horatia Malkoviche) objeví dvířka a vleze do nich, film skončil. Protože v nejlepším se má opravdu přestat. Následující hodina jakoby ztratila dech, ztrácí se myšlenka a vztah Maxine a Lotte - to už na mne bylo zkrátka příliš. Loutkové kreace vyplňují nastávající (téměř nekončící) nudu, připočtěme ještě reportáž o životě Johna Malkoviche či jeho samotný výlet do svého nitra. Nicméně to nám hodinu zbytečně promrhaného času nenahradí a možná přepointovaný konec rádi uvítáte. Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky za zajímavý nápad, zpracování a příjemný projev Johna Cusacka, leč, nedá se svítit. Malkovich!

Perfect Blue (1997)

Možná si to ještě jednou pustím a poté zvýším hodnocení. Ale napoprvé se vážně žádný extra filmový zážitek nekonal.

Transformers (2007)

Mám tu menší oříšek. Tahle změť akce, která mne nebaví, vtípků s kadencí jeden dobrý na půl hodiny či příšerného herectví Megan Fox (sorry, chlapi, ale přes její jistě přitažlivý vzhled a míry se na ni opravdu nekoukalo nijak pěkně) se pro mne pohybuje mezi odpadem až třemi hvězdičkami. Pro mne naprosto nepochopitelné charaktery takřka všech "lidských" postav od hlavního hrdiny, přes Michaelu, po posledního vojáka jednoznačně mluví pro nižší hodnocení. Nemůžu si pomoct, ale jakýkoliv vývoj jakéhokoliv vztahu v tomhle filmu mi přijde zcela nezvládnutý. S úžasem jsem pak zjistila, že mezi nejlepší scény suveréně patří záběry na supernaleštěná auta - Autoboty. Po celou stopáž 144 minut mi je nějaká Prajiskra absolutně ukradená, včetně toho, kolik Autobotů bude rozšrotováno. Stejně tak mne nijak nevtáhlo do děje řádění těch... jakže se to jmenovali? Ale vždyť to máte vlastně fuk. No zkrátka těch "zlých, drsných a ošklivých". Pár vtípků opravdu potěšilo, tuplem, když jsem vlastníkem jedné starší Nokie. Ale tyhle lepší zážitky už nadruhý den blednou a z Transformers se mi slévá dohromady jedna velká omáčka. Tenhle film mne zkrátka mate. Stále jsem totiž nepochopila, zda to Bay spolu se Spielbergem mysleli vážně, parodovali ostatní akční/sci-fi filmy anebo parodovali sami sebe. Zda úmyslně či ne, to už raději nechám být. Proč tedy dvě hvězdičky? Jednak jsem se párkrát zasmála (jedna celá hvězdička za narážku "Jsem Megatron!" - je mi úplně jedno, zda ji tam vidím jen já, nebo zda ji tam scénárista napsal úmyslně - mně - se - to - líbí!), druhá za to, jak se to tam všechno pěkně blýská.

Pohádky ovčí babičky (1966) (seriál)

Pro mne jeden z nejlepších večerníčků. A rozhodně nejlepší večerníček nadabovaný Jiřinou Bohdalovou. Promiňte, Křemílku a Vochomůrko, nezlob se, Rákosníčku (i když Tebe jsem vlastně nikdy moc nemusela. Jediné, co se mi na Tobě líbilo byly ty tvé anténky a zelená barva). Tahle babička na to prostě pořád má.