Very Potter Senior Year, A (2013) (divadelní záznam)

Hodně jiné a hodně stejné zároveň. Ti, kteří si zamilovali předchozí dva muzikály, budou nakonec milovat i tento, ačkoliv cesta k němu není tak jednoduchá. AVPSY sází na nostalgii, narážky z dřívějších částí, dokresluje svébytné universum s vlastními pravidly a vztahy. S veškerými protivenstvími se vypořádává více než zdatně - ať už s odchody dřívějších hvězd či těmi technického rázu (v podstatě žádný čas na nazkoušení, mikrofony, akustika) a ačkoliv jsem se málem nedostala přes vánočně laděný výstup v domě Gauntů (fekální humor opravdu není moje gusto - na rozdíl od AVPS se mi jevil přes čáru a trapný), musím jít nakonec na maximum. Kdybyste náhodou nevěděli, tak "OK is wonderful" a tohle bylo "totally awesome".

Interstellar (2014)

Projekce - AFO 2015. Lawrence M. Krauss měl pravdu.

MasterChef Junior (2013) (pořad)

Oblíbenci: 1. série Jack, Sarah; 2. série Oona, Abby, Mitchell, Levi; 3. série: Riley, Jenna, Andrew; 4. série: Nate, Kaya, Zac.

Mentalista (2008) (seriál)

Tuctová obdoba klasických kriminálek na podvečer k žehlení. Ústřední duo není tak sympatické a zábavné jako v případě jen o rok mladšího Castlea na zabití, vede však v hlavní linii Red Johna a v souladu s tím hodně hraje na tragickou strunu. Oblíbené postavy: Kimble Cho!

MasterChef (2010) (pořad)

1. série 8/10, 2. série 8/10, 3. série 7/10, 4. série 9/10, 5. série 10/10, 6. série 8/10. Po skvělé 5. sérii zvedám (tak trochu v euforii) na maximální hodnocení. Ačkoliv jsme přišli o proces castingu užšího výběru, který často dokresloval celkovou cestu jednotlivých soutěžících až do samotného finále (a přinášel často zábavné, ale taky bizarní zážitky), zároveň taky zmizela poměrně nudná fáze vaření v obří hale, která se mi často jevila jako nepřehledná a posléze i nepřekvapivá a neoriginální. 5. série nás tedy vrhá rovnou do Masterchef kuchyně, kde se nejzajímavějších 30 uchazečů popere o vysněnou zástěru. Má celková spojenost plyne především z vydařeného castingu (ten, kdo dal dohromady tuhletu směs, by měl dostat metál) - často se mi nestává, že bych až takřka do TOP 10 byla spokojena s pořadím vyřazených a nových výzev, které posunuly nároky na soutěžící nejméně o level (spíše o dva) výš. Spolu s oblíbenou porotou a zaslouženými finalisty - není, co si přát víc. Oblíbenci: Elizabeth, Courtney, Francis (Skot), Big Willie, Jamee, Christian; Prudiči: CUTTER! Parafrází Leslieho: It went unbelievably well!/AKTUALIZACE PO 6. SÉRII: S odchodem Joea Bastianiche utrpěl pořad dosud nenapravenou ztrátu. Christina Tossi, ač odbornice jistě na slovo vzatá, zkrátka není televizní osobnost, a zatímco Joe dovedl snoubit nekompromisní ostrost a házení talířů do odpadu s poťouchlou hravostí v jedné scéně, Christina nucené deklamování dříve srozumitelných frází divákovi prostě prodat neumí. Snad kdyby jí scénář nestavěl do Joevých bot nebo si jednoduše našla vlastní místo mezi sehraným stávajícím týmem. Co se castu týče, úspěch fenomenální páté série se nekoná - většina soutěžících působí spíše jako figurky v přesně vymezených škatulkách, než jako ryzí osobnosti. Čest výjimkám - Tommy a Stephen osvěží v podstatě každou scénu, ve které se objeví, stejně jako jasný favorit série - Derrick. Naopak ženský část je v pravdě žalostný. Jediná zajimavá osobnost, která se 6. sérií mihla byla Jill, která pro mne takřka nepochopitelně neprošla na úkor Hethal. Mezi šedí pak převažují veskrze nesympatické kuchty, za jejich vypadnutí se budete takřka modlit (Shelley!) Totálním zklamáním je pak pro mě vítěz. Hlavním tématem série je rivalita dvou kohoutů - aby si pak trofej odnesla domů slepice? Snad 7. série bude klapat lépe.

Kdo přežije - San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (série)

Po zvratu ve finálovém díle, Reedově proslovu a díky výsledku hlasování na FTC dávám 2 hvězdy, víc ale ani ťuk. Série "objevila" 4 potenciálně dobré hráče, ale díky diletantství ze strany produkce jim nedala takřka žádný prostor k projevu. Nepotřebuji 6krát za sebou slyšet, že se Missy třikrát rozvedla, nezajímá mě, jaký syndrom Jacklyn má. Chci vidět, jak si soutěžící shánějí potravu, jak si staví přístřešek, jak udržují oheň. Netuším, k čemu jsou dobré Jeffovy živé vstupy, k čemu jezdit k moři do Nicaragui, když vodu v soutěžích takřka vůbec nevyužili, proč vynechali tradiční Survivor aukci a proč, probůh, už vůbec nedávají intro, které mi schází každým dílem víc a víc (to je opravdu tak náročné sestříhat pár záběrů hráčů a přírody?!). Jsem zklamaná z toho, čím se tahle show stala.

Whitechapel (2009) (seriál)

Tak tohle mi dlouho chybělo, klasická, temná detektivka s až ne vždy sympatickými (ačkoliv nepochybuji o tom, že za pár dílů si je stejně zamilujete), tak přesto živoucími, dýchajícími postavami. Po technické stránce není absolutně co vytnout, ba naopak. Zejména stojí za vyzdvihnutí dech beroucí hudební podkres (takhle jsem se díky hudbě nenechala unést už nějakou dobu) a výtečná kamera, který skýtá opravdovou pastvu pro oko. 1. série 95%. 2. série 85%, 3. série 95%, 4. série 85%.

Star Trek (2009)

Nudnějšího záporáka neměli?

Star Trek: Do temnoty (2013)

Obecné nadšení nesdílím - nemohu a ani nechci. Shrňme si to - Chris Pine prostě neumí hrát, Karl Urban působí nesmírně nesympaticky, Alice Eve zjevně neví, co s rukama, představitel admirála má neskutečně nepříjemný přízvuk, Leonard Nimoy se stal nekončícím running jokem - ti všichni zabaleni v balíčku běhání a zírání, kdy na ně přes to šílené přesvětlení ani nevidíte. Pozitiva? Jednomyslně Benedict Cumberbatch, který utvrzuje v tom, dokáže zahrát opravdu cokoliv (i s malým, nedoceněným prostorem a režisérem, který na něj zvysoka kašle) a Simon Pegg. Celek drží pohromadě zuby nehty jako rozstřílená Enterprise. Suma sumárům popcornový průměr.