Žabí teror (1988)

Tohle vidět kdysi dávno v předaleké galaxii 90. let, tak už jsem to měl dodnes nakoukáno aspoň stokrát. Je to trešoidní úlet jak řemen, levnej filmek za pět padesát, ale na tři hvězdy jsem se pobavil dost a dost. Roddy je bourák, Sandálka je sympaťanda, masky žabáků jsou překvapivě velmi povedený a Cec Verrell je nádherná kočka.

Laid to Rest (2009)

Pro masakrátory, kteří svoji práci rádi vykonávají skryti za rozličnými maskami mám slabost. A tenhle týpek zahalený chromovou lebkou, nosící na rameni připevněnou kameru, kterou točí své dílo skýtá velký potenciál, říkal jsem si. Bohužel absolutně nenaplněný a to díky neuvěřitelně dementnímu scénaři, kde se všechny postavy chovají tak, že kdyby blbost nadnášela, tak se ještě teď, 12 let po natáčení vznášejí v exosféře a příštích sto let neklesnou. Jediné plusy vidím ve fešném designu "hlavního hrdiny", velmi dobře provedeném gore a asi prvních 5 minutách filmu. A to je zatraceně málo.

Síla života (1985)

Nádherný prsa...jo a film je taky skvělej! Neuvěřitelný mišmaš, ve kterém najdete zombíky, vymítání, vesmírnou bioloď ála Giger, výbuchy, upíry, prostřelený hlavy, mimozemšťany, nádherný prsa, utržený ruce, explodující mumie a celý to dává kupodivu smysl a pálím spokojené 4 hvězdy. Jo a už jsem zmínil ty nádherný prsa? Tak za ty přihazuju tu pátou hvězdu.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Velká pohodička vyvolávající při sledování permanentní úsměv na rtu. Celý tvůrčí ansámbl odvedl ve všech směrech báječnou práci. Láska v hlavní roli, ta holt umí divy, dokáže oživit i počítačový program.

Vymítač ďábla (1973)

Pos***** až za ušima přátelé. Už jste někdy po zhlédnutí filmu spali s biblí v posteli? Já ano. Vymítač ďábla je pro mne králem tohoto filmového žánru.

Valentýnská pomsta (1981)

Tarantino prý prohlásil, že je to jeden z nejlepších hororů a já s ním, aspoň co se týče slasherů plně souhlasím. Pro mě hned za příhodami Míši Majera ten nejoblíbenější. Stejně jako Arnoštek v Kouři je šílený horník s krumpáčem prostě boží. Remake z roku 2009 je jen slaboučký odvar.

Halloween (1978)

Tady to všechno začalo, Michael se zamiloval do své masky a já do něj. Jeho kroky doprovází geniálně znepokojivý, naléhavý a zlověstný hudební motiv. "Nedá se s ním vyjednávat. Nedomluvíte se s ním. Není schopen cítit lítost nebo výčitky či strach. Ani v nejmenším ho nenapadne, aby přestal. Nikdy! Dokud není po vás." Počkat, to cituji z jinýho filmu, ale to nevadí.

Ted Lasso - Duha (2021) (epizoda)

"He's here! He's there! He's every-fucking-where! Roy Kent!" Kdeže se tu dává 6 hvězd? Tenhle seriál je pohlazení po duši.

Godless (2017) (seriál)

Kdo by to byl řekl, že se ještě dočkáme tak brilantního divocezápadního výletu...Mimochodem, přišlo mi, že skladatel Rivera má asi hodně rád hudbu Djawadiho ze Hry o trůny ,-)

Monster Hunter (2020)

Naprosto nenáročná oddychovka s pěknejma potvorákama. Jsou tuny horších filmů. Nebyl jsem nikterak uražen ani pohoršen.