Velký hráč (1982)

Čtvrtou hvězdu přihazuji za velmi povedené herecké obsazení. Představitelům jsem jejich role opravdu věřil. Ovšem příběh samotný mi přišel lehce přitažený za vlasy, Omnibus to ve svém komentáři výborně vystihl a já to vnímám podobně. Jako by tu ani nešlo tak o hru samotnou, ale o to, kdo koho a jak okrade, poté co prohraje. Každopádně na rok 82 odvážný polský film. A kvituji příjemné, lehké erotično, hrají tam fakt pěkný holky :-)

Šílený bůh (2021)

Bizarní, omamná, brutální, chutně nechutná pouť postapokalyptickou fantazií skvělého tvůrce trikových efektů ze staré školy. Nemá cenu se dále rozepisovat, EvilPhoEniX a corpsy to vystihli skvěle.

Temný krystal (1982)

Krásná fantasy pohádka s úžasnými triky. Kam se hrabe Avatar, když tady ožije les.

Samaritán (2022)

Sly, ostatně jako všichni celou kariéru točil nejen kultovní pecky, špatný filmy, ale ve většině případů dobré, nenáročné akční filmy a tohle je jeden z nich. Klidně si Samaritána někdy pustím znovu.

Predátor: Kořist (2022)

Po tragikomické Evoluci je další Préďovo dobrodružství jako balzám na duši. Rozhodně ne dokonalé, ale u mě převládá velká spokojenost. Vesmírný lovec tu nemá plasmové dělo na rameni, tudíž lze odvodit, že si ho ještě nevysloužil, tím pádem je jasné, že je ještě mladej, blbej a zbrklej. Proto se s ním může měřit i mladá a zbrklá Komančka, přesto již všemi indiánskými mastmi mazaná. Někomu může vadit horší CGI provedení místní zvířeny, ale pokud je film dobrej, přecházím to mávnutím ruky. Jediné větší zklamání je, že Arnieho jsme si užili nahého do půl těla, bohužel Amber nikoliv.

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Tři tygry mám rád, ale natáhnout skeče na hodinku a třičtvrtě bylo nad jejich síly. Pro mě to od kostela v Polsku ztratilo dech.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Addamos21 v mnohovesmíru utrpení! Scénáristi a Raimi vyzvraceli tunu počítačovejch triků, ovšem na smysluplný příběh absolutně rezignovali, překvapivě ještě víc než ti co stvořlili posledního Spidermana. Za co já dávám tu jednu hvězdu vlastně?!? Asi za Bruce Campbella...A Theronce asi přeskočilo, když do toho leze a ještě ji oblíkli do takovýho super fešnýho kostýmu...Co se dozvíme příště, že měl Thanos dva otce?

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Jedna hvězda za vizuál a povedenou práci Kožené tváře na té neuvěřitelné bandě ultrakorektních elektroblbů. A to je z kladů vše. Tak stupidní film jsem dlouho neviděl.

Jo (1971)

Císlerův dabing jsem vydržel asi minutu. Pak už jsem to díkybohu našel s Filipovským...Každopádně, hodně krejzy, málo fany.

Útěk robotů (1984)

Neuvěřitelně nudné zpracování docela zajímavého námětu.