• Krátkometrážní
  • Hudební

Červený trpaslík - Pekelně ostrý výlet (1997) (epizoda)

To není kuře, pánové. –A co to je? –Ten muž, co jsme ho našli. Připadalo mi to jako hrozné mrhání ho tam nechat, když by se tak bezvadně griloval. Udělal jsem něco špatně? Nedostal jsem žádné hlášení o chybě. Asi je to tím, že nemám čip svědomí a žádné morální imperativy, které by mě vedly. Ale přišlo mi logické, že když lidé jedí kuřata, tak budou pojídat i svůj druh. Přece si nezasedli pouze na kuřata.

Popular Front (2018) (pořad)

Tomuto hovorím investigatívna relácia! Jake Hanrahan poskytuje rozhovory s členmi ozbrojených skupín, niekedy priamo z bojiska. Celkom aktuálne sú diely z Ukrajiny Ukraine's Anarchist Underground a Frontline Hooligan. Odporúčam aj ďalšie reportáže, ktoré nájdete na jeho oficiálnej stránke (TU).

The Day of the Triffids (1981) (seriál)

Toto sa takmer ani nedalo pozerať. Žiadne emócie, atmosféra, strih taký strašný, že ak niekto nečítal knihu, tak miestami ani nemohol vedieť, čo sa deje. Neprirodzené, teatrálne herecké výkony ľudí, ktorých asi stiahli z ulice cestou do obchodu a preskočili kasting. Najlepšie to zahrala Lorna Yabsley, ktorá vtedy mala 17 rokov, ale tá sa objaví až v poslednom diely; v tomto diely nachádzame aj kúsoček očakávaného napätia a dokonca pointy, nezachraňuje to ale predošlé diely.

Milk: Make Your Own Mind Up (2021)

Joey Carbstrong v tomto dokumente približuje hororovú realitu mliekarenského priemyslu, o ktorej bežní konzumenti väčšinou nemajú šajnu. Od násilného, umelého oplodňovania, cez bežný chov až po porážku: Obsahuje každá fľaša mlieka.

Violated (2020)

Joey Carbstrong v tomto dokumente približuje najmä procesy násilného, umelého oplodňovania rôznych druhov zvierat v priemysle živočíšnej výroby, ako aj proces odoberania mláďat matkám. Joey je skvelý rečník, rozpráva vždy vecne, informatívne a priamo.

White Gold: Dairy's Sinister Untold Story (2022)

Pamätáte si ešte tie fialové kravy Milky pasúce sa v alpských horách? Ak nie, tak aspoň poznáte tie dnešné ilustrácie veselých kravičiek s teliatkami na obaloch mliek a natieracích syrov. Joey Carbstrong v tomto videu prostredníctvom svojich vlastných investigatívnych video záberov z fariem ukáže, ako je to s tými "šťastnými kravami" v skutočnosti.

Para: Našou krajinou (2018) (hudební videoklip)

Od roku 2018 mi vyskakuje tento song na YT a vždy sa mi zdá, že hlas toho speváka odniekiaľ poznám. Len pred pár týždňami (začiatkom 2022) som zistil, že to je náš primátor Matúš Vallo. Pohodová pesnička pre dnešnú mládež.