Spider-Man (2002)

Stan Lee, jedna z legend amerického comicsu, ve své geniální hlavě stvořil spoustu slavných superhrdinů. Ale nejslavnější je z nich asi právě pavoučí muž. Spider-Man Sama Raimiho je věrnou adaptací původního comicsu a filmovým nebem každého ,,comicsmaniaka". AKTUALIZACE : I jedenáct let poté co Spider-man zaú0točil na filmová plátna, se jedná o skvělý filmový zážitek. Dementní spatlanina nazvaná ,,Amazing Spider-Man" mu nesahá ani po kotníky. Raimi natočil adaptaci kterou jen tak někdo nepřekoná ani nenahradí. Tohle je oživlý comics a ani po tak dlouhé době nezastarává a nenudí.

Trainspotting (1996)

Absolutní prevence... Místo nudných přednášek na školách by se v rámci prevence drog měl promítat Trainspotting.

Matrix Reloaded (2003)

Není sice tak přelomový a strhující jako jednička,nicméně pořád se jedná o vynikající akční nářez opět se spoustou odkazů a citací

Matrix (1999)

Ikona akční sci-fi a nejgeniálnější akčňák devadesátých let. Od jeho uvedení se éra akčních filmů dělí na dobu před Matrixem a po Matrixu. Role pro kterou se Reeves narodil a kterou už těžko kdy překoná.... Stal se ikonou novodobého akčního filmu. Co víc si přát???

Transformers (2007)

Jak píšu v profilu,Michael Bay je člověk,který by dokázal i z něčeho tak nevinného jako je Včelka Mája udělat dvouhodinový akční nářez který by vidělal víc než Titanic a Star Wars dohromady.Podívejte se na tohle - na počátku byly hračky robotů kteří se uměli skládat v auta nebo vojenskou tecniku (pamatujete si je ještě?Já měl jako malý Lukášek stíhačku a tuším že tank) a vznikl užasný akční spektákl s božími efekty a našlapaným dějem.Pro mě je to Bayův nejlepší film a odpočítávám dny zbývající do premiéry dvojky.

Skála (1996)

Po ucházejících Mizerech přichází Skála,pravá ,,Bayovina" ve které se rozmlacují Ferrari,vzduchem létají vybuchující tramvaje,obsazuje se Alcatraz,Nicolas Cage hraje svou první akční roli a vysloužilý vojáci US Army berou spravedlnost do vlastních rukou.Ano,příběh je opět protkán americkým patriotismem,ale je Vám to úplně jedno,protože Bay je vynikající šéfkuchař a servíruje nám scénovou delikatesu za delikatesou.

Živý terč (1993)

Herecká ikona akčního béčka a režisérská ikona Hong-Kongské akční produkce se sešli,aby natočili dějově béčkový,ale zpracováním vynikající akční snímek.Jeden ze světlých okamžiků kariéry JCVD

Dvojitý zásah (1991)

V dobách kdy videopřehrávač měly jen ty movitější rodiny (a videorekordér ty úplně nejmovitější) a kdy krásně béčkový Intersonic chrlil podobných filmů mraky,to byla jedna z klasik.Říkejte si co chcete,ale ten film byl ve své době v ČSSR hitem a neznal jsem jediného kluka - školáka,který by neuctíval božského megahustého Van Damma.Navíc,jedná se sice o subjektivní názor,ale Dvojitý Zásah patří k těm jeho lepším filmům... Jedna hvězdička je navíc,z nostalgie.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

V těsném závěsu za Matrixem nejlepší akční film devadesátých let.Robert patrick si odehrává roli kterou už nikdy nepřekoná,Arnold hraje postavu pro kterou se narodil a mistři z ILM ukazují svoji nadřazenost nad jinými trikovými studii.Jeden z největších hitů devadesátých let který dokáže učarovat i teď,téměř po dvaceti letech a to je znamení,že se jedná o pravou klasiku.

Poslední skaut (1991)

,,Co to je?" ,,Bomba." ,,To je bomba??Vždyť to vypadá jak jablko s vlasama!Budou si myslet že jim říkáš neotvírejte to,kufr je plnej čerstvýho ovovce!" Poslední Skaut je bez debat jeden z nejlepších snímků ve filmografii Bruce Willise.John Hollenback,dříve bodyguard amerického prezidenta,dnes zkrachovalec a ochlasta mající neúspéšnou detektivní kancelář.Manželka šuká s jeho nejlepším kámošem,dcera ho nenávidí a všichni v okolí jim opovrhují.Tonny Scott tehdy ještě uměl točit našláplé filmy a dal dohromady skvělou akční podívanou s dvojicí od začátku sympatických hrdinů,kteří hází jednu lepší hlášku za druhou.Auta létají vzduchem,pořád něco vybuchuje,pořád se po někom střílí a nakonec všichni špatní umřou.Zlatá devadesátá léta...Klasika žánru!Kdo neviděl (jestli někdo takový vůbec existuje) okamžitě napraví!!