• Krátkometrážní

Hitlerův tábor pro vyhlazení válečných zajatců (2011) (TV film)

Dokument o amerických vojenských obětech holocaustu v jednom z nejtajnějších koncentračních táborů pro válečné zajatce v Bergen-Belsen concentration camp v Německu, kde se neumíralo v plynových komorách, ale zimou, nemocemi a hladem.

La Vida Loca (2008)

Jeden z mála dokumentů při kterém vám jeho aktéři umírají téměř před hledáčkem objektivu a hvizd kulek a pohřby, jsou zde denním chlebem. Chudoba a strach jsou jedny z hlavních důvodů proč mladí lidé vstupují do gangů, od kterých se už jen těžce oprošťuje a cena za život je zde vysoká.

Osvícení andělů a démonů (2005) (TV film)

Dokument o tajných společenstvích, prezentovaných především porovnáváním obsahem z knihy Angels & Demons autora Dana Browna a historických faktů(staveb a soch v Římě, jakožto tajných symbolů, i slavných osobností, jako byl Galileo Galilei) a v neposlední řadě s nimi spojených konspiračních teorií. 70 %

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Robo Dual Romance Action, aneb jak se věci mají, popsal již nash. Filmu chybí akčnější hudba( ne jen jedna melodie), která by dokázala souboje pořádně vystupňovat, ale i lepší příběh, který by nebyl podán tak jednoduše, přesto tento film není o příběhu, ale o soubojích mezi obřími roboty a monstry, které se povedly. Já měl pro roboty vždy slabost a určitě jsem se nenudil, přesto byly očekávání o hodně vyšší. Lepší B-čkový film, který přináší zábavu a akci. Horší 4* - 65%

Lekce neslušného chování (2008)

Celkem dlouho jsem nechával tento film ležet ladem a k mému údivu jsem byl velice překvapen, střeštěnou a jemně sarkastickou komedií, která postupně přechází v tísnivé osobité drama. Zajímavá kombinace, slušná atmosféra. 65%

Temný Mesiáš - Okultní záhady Třetí říše (2005)

Propojení nacistického Německa a buddhistického Tibetu, v jemně konspiračním dokumentu o Třetí říši, sektách, řádech a tajných spolcích, které měly ovlivnit nejen Adolfa Hitlera, ale i jeho přívržence, kteří se nechali inspirovat jak v Tibetu, tak i u tajného spolku Thule. Zase trošku jiný a zajímavý pohled na Adolfa Hitlera a průběh WW II, kterému bych sice nevěřil uplně vše, ale jak se říká: "Na každém šprochu pravdy je trochu." a tento dokument rozhodně předkládá zajímavá tvrzení.

Tajemství mangrovů (2009) (TV film)

Úžasná pestrost a barevná rozmanitost živočichů, kteří obývají toto velice nehostinné chráněné prostředí mangrovů od zakalených hlubin mokřadů, průzračných oceánů s kterými mangrovy sousedí, až po větve stromů a nekonečnou modrou oblohu. Kvalitní záběry života v mangrovech s obsáhlým doprovodným komentářem. 80%

Nezkrocená Čína s Nigelem Marvenem (2011) (seriál)

Nigel Marven je v současné době, jedním z nejlepších seriálových průvodců(minimálně se mi zamlouvá jeho způsob prezentace) po krásách i tajích divoké přírody a i přes občas trošku roztřepanou kameru, se jedná o velice kvalitní dokument. 85 %

Into the Mind (2013)

Naprostá bomba co se audio-vizuálního zpracování týče, s multikulturním nádechem a propracovanou režií, to vše určitě nadmíru potěší všechny fandy extrémních sportů, hlavně freestyle snowboardingu a freeskiingu. Tohle není film o nejlepších tricích nebo nejšílenějších skocích, tohle je příběh o pocitech z jízdy, příběh jezdce, krajiny a smyslů. 85 %

Operace Crossbow (2010) (TV film)

Dokument o Britské letecké rozvědce, která obstarávala za 2.světové války 80% všech informací, díky speciálně upraveným letounům Spitfire, pro pořizování snímků staveb i terénu za nepřátelskou linií, které následně vyhodnocoval tým analytiků. Tento tým dokázal odhalil jak německé rakety V1 a V2 (odvetné zbraně Německa), tak i jejich továrny a odpalovací stanoviště, která mohla být zničena a tím se zamezilo obrovským ztrátám na civilním obyvatelstvu. 75 %