• Krátkometrážní

Orel mořský: Pták se zlatým okem (2010)

Dokument představující dva páry Orla mořského a jejich potomků, kteří mají v rozsáhlé oblasti Běloruska velkou šanci na přežití, díky menšímu zalidnění, rozsáhlým lesům a nedotčenosti zdejší přírody. Dokument také ukazuje i další dravce a šelmy Běloruska. 80%

Kalaharské ocásky (2008) (TV film)

Veverka kapská, v mnohém podobná surikatám, přesto se jedná o odlišný řád savců je v dokumentu Kalahari Tails, představená jak již napsala Jezinka: "roztomile a dětinsky", což je celkem škoda a určitě bych přivítal více informací. Přesto se jedná pouze o způsob prezentace a pokud zaujme i mladší publikum, je to jedině dobře. Slabší 4* 70%

Tajemství Svatovítského pokladu (2011) (TV film)

Liturgickou hudbou doprovázený dokument představující Svatovítský poklad, jeho historii a osud, s kterým se musel potýkat od dob jeho vzniku, až po současnost.

DO-RE-MI (1998) (pořad) odpad!

Aneb jak se kvalitně ztrapnit v rytmu hudby a ještě se za to nechat ohodnotit . . .

Zelená planeta (2012) (seriál)

Zajímavý informacemi nabitý dokument u kterého si mohli tvůrci odpustit dramatickou hudbu, která mi moc nesedla (převážně v prvním dílu). Přesto se jedná o kontrastně i informačně zajímavý dokument, mapující historii rostlin od jejich vývinu, až po jejich adaptaci i na těch nejextrémnějších místech naší planety. 75%

Svět přírody - Nezkrocená příroda Indonésie: Ostrovní trosečníci (2000) (epizoda)

Indonésii tvoří 17 508 ostrovů, které pro svou různorodost fauny i flory dosahují druhé nejvyšší míry biodiverzity na světě, kterou navíc doplňuje i rozmanitost krajiny od mořských hlubin, až po strmé výšiny hor. Asi nejlepší a nejpestřejší dokument, který lze o Indonésii sehnat, ukazující bohatost Indonéské kultury i rozmanitost zvířecích druhů. 85%

Tisíc let české myslivosti (2008) (seriál)

Lehké okénko do tajů české myslivosti, její historie, tradic i zavedených systémů chovu a odlovu zvěře. 55%

97% vlastněno (2012)

O peněžním systému, jeho historii, tvorbě peněz a mnoha dalších s ním spojených záležitostí do kterých obyčejný smrtelník nevidí. Ve třech hlavních bodech a jejich podbodech jsou rozvedeny otázky a jejich následné odpovědi, ohledně fungování peněžního systému založeného na dluhu, ekonomiky i samotných bank. 80 %

Výměna manželek (2005) (pořad) odpad!

Vždy je tu něco nového, nechutného a sebe-ponižujícího čím mě "TV" Nova dokáže utvrdit v přesvědčení, že se už hlouběji na poli "televizní zábavy ?" klesnout nedá. -10%

Šťastní to lidé: rok v tajze (2010)

Příroda sibiřské tajgy je krásná i drsná zároveň, stejně jako její obyvatelé, kteří dokáží žít bez výdobytků moderní doby, ale stejně jako tomu bylo i jinde v Rusku, i sem se dostal alkohol. Země lovců zvěře, kteří žijí podle svých pravidel, daleko od civilizace a jejich zbytečností, společně po boku svých věrných psů, kteří jsou pro lovce po dlouhou dobu jedinými společníky v nelítostné studené divočině. Jeden z mála dokumentů, který vám ukáže autentické techniky lovu, pokládání pastí a tvrdého života trapperů. 85 %