• Krátkometrážní

Červení vlci (2001)

Dokument National Geographic o navrácení Vlka Rudohnědého do volné přírody v rezervaci Alligator River National Wildlife Refuge (východní část Severní Karolíny). Vlk, na kterého byla dříve odměna je nyní ze stejných peněz zachraňován, problémy však neustaly a nyní se Vlk potýká s křížením genů a rozdílným přijetím lidí, kteří v rezervaci žijí.

Deník princezny (2001)

Neuvěřitelné štěstí mít bááábi královnu s šikovným kadeřníkem a sluhou, který je zamilovanej do vaší bááábi a vozí vás do školy limuzínou spolu z vaší retardovanou kámoškou ... Soap Opera

Drsňák (2001)

Nádherná hudební kulisa na pozadí Kim Ki-dukova filmu, který je plný násilý, sexu, hněvu, nenávisti i emočního vypětí u hlavních postav, je založena na vztahu mezi rukojným a únoscem, který je jako obvykle podán zcela syrově a bez zábran. Některé scény se mi naprosto hnusily, ale film ukazuje, život i prostituci bez růžových brýlý, kde stačí přetrhnou jen malou nitku a celý dosavadní svět se vám zcela zbortí. 65 %

Drsné jaro (2001)

Drsná, bezútěšná a neradostná vize dospívajících studentů posledního ročníku střední školy, kteří se baví smrtelně nebezpečnou hrou na kraji římsy školní střechy, kde ten kdo vícekrát tleskne je považován za vůdce školního gangu. Snímek si mě opravdu získal a stejně tak i první představení hereckého umu Ryuhei Matsudy spolu s JPunk - Rockovou hudbou v pozadí. Dějově zajímavé, emočně výborné, po stránce doprovodné hudby nepřekonatelné, už jen díky klipu ♫ Drop ♫ a celému OST od Thee Michelle Gun Elephant, který mluví za vše a skvěle líčí atmosféru i pocity z Drsného Jara a nejen to. Některé záběry byly naprosto dokonalé a stejně tak i výkony herců. Dramatické momenty jsou prokládané krásnými záběry na školní sakury, metafora v podobě květin, které žáci zasadili a čekají až rozkvetou nebo scéna při zrychleném záběru od soumraku do úsvitu na školu. Film ve mě zanechal impozantní zážitek, rozjaření a vysoký srdeční puls. 98%

Final Fantasy: Esence života (2001)

Final Fantasy: The Spirits Within je prvním filmem, kde jsou počítačově vytvořené postavy téměř nerozeznatelné od skutečných, pomocí CGI počítačové grafiky a také jeden z prvních plně Audio Vizuálních filmů, které byly vytvořeny pomocí počítačové grafiky. Postavy a děj byli samostatně vytvořeny a z herní serii Final Fantasy nemá film téměř nic společného, až na vyjímku doktora Sida, který se ve hře vyskytuje. Samotný děj je trošku slabší, ale hlavním nedostatkem jsou nedostatečně vyjádřené emoce postav. Svět je to úžasný a obdivuhodný, plný krásných panoramatických záběrů a kontrastů, technologií i živočichů, jako pokus o vytvoření filmu zcela na PC a průkopníku nových animací hodnoceno - 4 *. 70 %

Hwasango (2001)

Volcano High jsem již od začátku bral jako komedii, kterou také je. Zápletka nedává smysl, ale bohatě to vynahradí akce, které není také po málu. Nejedná se o nic převratného, ani excelentního, ale Volcano High si jistě své fanoušky najde. Celková snaha o bláznivou Wuxia Akční komedii s prvky CGI grafiky a bojů jako z Matrixu se podařila celkem dobře, ale velkou porci kladného hodnocení, ubírá délka filmu a příběh - nepříběh. 70 %

Chingoo (2001)

Nádherný film o přáteství čtyřech kamarádů, plný ideálů a snů, které tvrdě narazí na krutou realitu osudu, s vynikající atmosférou, příběhem a obsazením,který se řadí mezi můj top Jihokorejských gangsterek. 85 %

Ichi the Killer (2001)

Z původní mangy (Koroshiya Ichi, 1998 - 2001) od Hideo Yamamota, přepsal na filmový scénář Sakichi Satō a natočil Takashi Miike. Zvrácené, plné krve, bizarně komicky sebe-ironické. Výborně natočené a propracované, hlavní postavy úžasné a úchylné zároveň. Film, který dokáže ohromit, pobouřit i zaujmout a divák neví do poslední chvíle, co si má myslet. 85 %

Jopok manura (2001)

Obrovský mix žánrů, od gangsterské akce, až po romantiku. Film není jistě pro každého a né každý ho také pochopí nebo mu přijde po chuti. Eun - Sin byla pro roly jak udělaná a tvář drsné, ale krásné vůdčí gangsterky Nůžkového gangu ji padla jak ulitá. Občasné scény byly i na mě moc (například jak chtěla Eun-Sin otěhotnět, to jsem skutečně nečekal), ale možná je to proto, že jsem čekal spíše odstředěnou korejskou komedii. Příběh je celkem chytlavý a díky Eun má komediální složka filmu obrovský úspěch a po celý film jsem nemohl od Eun odtrhnout oči. Marné pokusy manžela o rodinné soužití i přeměna Eun z drsňačky na dámu byli dokonalé, ovšem koncem filmu jsem byl trošku zklamán, ale i přesto jsem se skvěle pobavil. 65%