Jasmíniny slzy (2013)

Průměrný Woody, což ovšem není nic pejorativního. Na Půlnoc v Paříži a Do Říma s láskou to nemá, ale to neznamená, že to nevyplní čas bez toho, abyste se užírali nudou.

Nebezpečné hry 4 (2010)

Nudné, bez nápadu. Zřejmě se tvůrci snažili udělat mnoho překvapivejch point až v titulkách. Nic z toho však nebylo dobrý.

Sběratel kostí (1999)

Tohle mohla bejt mnohem větší zábavička. Postrádalo to hlubší psychologii Washingtonovi postavy, ze které se dalo čerpat hodně dramatična.

Nebezpečné hry 3 (2005) (TV film)

Rozhodně lepší, než druhý díl. Méně "překvapivých" momentů, ale kupodivu je to k plusu.

Nebezpečné hry 2 (2004)

Škvár. Jednička měla nápad, zvraty jste moc nečekali, byla nabušená dobrými herci. Tohle je klasická americká dvojka v béčkovém podání, spíš možná céčkovém, jako tomu bylo u Velmi nebezpečných známostí, kdy první díl stál za to, pak to šlo dolů. Je tu taky hodně nelogičností (viz. hned začátek, před kým házela kytky do vody? Kvůli sobě určitě ne!). Atd. Nižší počet * si nechám pro další díly. Cítím to v kostech :D.

Nebezpečné hry (1998)

Kdybych řekl, že je to překombinované, neměl bych pravdu. Spíš jde o to, že celý film vyzní v dnešní době celkem naivně, což je škoda. Zvlášťní plus mají závěrečné scény v titulcích, které příběh vrhnou do jiných barev, ale ač chci sebevíc, na 4* to nestačí.

Creed (2015)

Hned na začátek říkám, že moje hodnocení není objektivní k filmu. A to proto, že filmu samotnému bych bez Rockyho dal 2*. Ovšem Rocky je pro mě velmi dojemnou (tím, že je to čistá duše) a motivační (o tom se netřeba bavit) postavou a to ve všech dílech. A rozhodně si trvám na tom, že akademici jsou absolutně mimo, když Sly tu sošku nedostal a to na ní čekal skoro 40 let. Kdyby scénář napsal Sly, myslím, že by byl daleko zajímavější, ovšem těžko říct, protože většina postav z celé série je po smrti. A co mi skutečně chybělo bylo častější stýskání si po Adrien. Sice to trochu vykompenzovalo to, když Rock ztratil smysl pro to jít dál, ale nestačilo to. Takže Sly, tyhle hvězdy jsou pro Tebe.

Zkáza krásou (2016)

Je dost možné, že Lídá Baarová byla tak naivní nebo hloupočká, že věřila tomu, co ve filmu říká. Ovšem tolik sebelítosti, narcismu a tím pádem i arogance z ní dělá, alespoň pro mě, zápornou postavičku dějin. Pletky se dvěma zločinci, kvůli kterým prakticky vznikl pojem zločiny proti lidskosti nelze ospravedlnit slovy, že láska je silnější než racionalita. Tato paní ani nebyla tak krásná, jak sama říká. O dost hezčí byla její sestra, která propadla v deprese a následně si vzala život. Zkusím, ale hodnotit film a ne postavu, což je těžké. Myslím, že paní Třeštíková natočila lepší dokumenty a také zajímavější, takže 3*.

Jakub lhář (1999)

Tak tady jsem na rozpacích. Film sám o sobě je průměrný, ale koukatelný. Ovšem to nic nezmění na tom, že Robin Williams byl skvělý a charismatický herec. Právě za tohoto pána dávám o hvězdu víc.

Okno do dvora (1954)

Asi na půl hodiny jsem se do postav vžil, ale nemyslím si, že to stačilo. Námět prima, jen mi to nesedlo.