Blue Beetle (2023)

Jako samostatný film je to fajn, celkem i vtipný, ale myslim, že hlavní hrdina nevystoupí ze svého stínu Miguela v Cobra kai. První film, který patří do DCU, pokud si takhle Gunn představuje svůj propojený vesmír, tak mohl u Marvelu klidně zůstat.

Big Hit (1998)

Ujetá akční komedie, která překračuje konvence a přesně tak dlouhá, aby nezačala nudit.

Anna a apokalypsa (2017)

Tak se mi to konečně povedlo a sehnal jsem tento film, který v Cinemě Stránský tolik vychvaloval... Mno, prvních dvacet minut fakt funguje, teen romanťárna ze střední v muzikalnim hávu... Když Anna zpívá cestou z domu a jako kontrast za ní probíhá zombie masakr, ma to správné grády, přesně takový kontrast jsem si přál. Bohužel pak se tahle hravost vytratí a dostáváme průměrný zombie film s hudebními vstupy, které, ale už zanikají a spíše zdržují. Škoda, mohlo jit o parádní narušení klasické formy, kdyby to neztratilo dech prave s tim, co melo byt předností - s příchodem zombie.

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Každoročně internet informuje, jak lidi mluvi o nove pohádce jako o shitu. Letos tomu nebylo jinak. Tak jsem to opět prubnul a me se to líbilo. Sice to není nejak extra originální, ale jde o televizní pohádku, proto neni třeba být příliš přísný. V sedmdesátých a osmdesátých letech se točily papundeklové taškařice, které byly znatelně horší. Petr Nárožný je tu opět výborný.

Mladá čarodějnice (1989)

Čistá esence 80'. Takové fajn romantiky pro teenagery se uz dneska netočí. Robyn Lively mi byla vždy sympatická a i tady roli dodává kouzlo.

Lidé z předměstí (1989)

Pokud by to skončilo o pět minut dřív, tak bych tomu asi dal hvězdu nahoru, protože by mohlo jít o slušnou satiru lidské nadřazenosti a xenofobie. Bohužel se to muselo dotáhnout az do konečného rozuzlení, ktere to však dost shazuje - Hanks, který chtel nutně do nemocnice najednou odchází, jako by se nic nestalo. Police ho nechává, lec má na triku vloupání a to co se stalo děsivému domu apod.

Skvělé dobrodružství Billa a Teda (1989)

Osmdesátková bláznivá komedie se začínajícím Keanu Reevesem má správně praštěné postavy, příběh a situace. Ze by slo o opravdovou taškařici, to se říct nedá, ale za kouknutí to stojí.

Pořádné pecky Billa a Teda (2020)

Jeste před týdnem jsem si myslel, že jsou jen dva díly. Ale po 29 letech se povedená dvojice vrátila potřetí. Jak jsem se, ale bál, tak uz nemají mezi sebou tu bláznivou mladistvou energii a sekunduji jim tedy dcery, které, ale nemají jak se předvést. Ale alespon se na Samaru pěkně kouká. Oceňuji, ze po všech úspěších co Reeves mezi dvojkou a trojkou měl, souhlasil že se vrátí do takove blbinky. Bojim se, ze dalsi dil uz by byl moc na škodu.

Barbie (2023)

Barbie je fajn, sice jsem čekal větší satiru, ale Barbie i Ken jsou skvěle obsazeni. Od čtvrté hvězdy tomu chybělo málo.