Stopa Růžového pantera (1982)

Blake Edwards ke konci série odťavňoval co se dalo. Chápu, že nechtěl pantera pustit k vodě, ale takhle by to nešlo. Hned na začátku se už scénář s loupeží pantera vůbec nesere, prostě se během půl minuty vezme a jde se. První půlka by ještě celkem šla, ale ta druhá by spíše seděla do dokumentu o natáčení série. Zkrátka se vzali záběry z prvních pěti filmů a udělali se z nich vzpomínky. Jde o něco, co se hojně používá u seriálů, aby tvůrci ušetřili náklady - často shrnou sérii v jednom dílu. Ovšem u filmu je to vážně bláznivost.

He-Man (1985) (TV film)

Dětská srdcovka, kterou jsem viděl nesčetněkrát.

Pomsta Růžového pantera (1978)

Pomsta nám trochu pokulhává, nevím, zda to bylo přechodem do nového desetiletí, ale mafiánská zápletka mi do série vůbec neseděla. Týpkové s kulometama by mi spíš seděli v Bondovkách s Moorem. A co je velké mínus je Cato. Tato postava měla zůstat vedlejší a pak bychom se na ní mnohem víc tešili, jako u předchozích dílů. Tady se dostal do popředí a vlastně neměl co předvést, scéna s brýlemi je dokonce celkem trapná a to mi k panterovi nejde.

Návrat Růžového pantera (1975)

Ano, tak tohle už je Clouseau, jak ho známe a máme rádi. Humor se posunul o deset let dopředu a bylo tak možné být ztřeštěnější. Souhlasím, že tu byly nudnější pasáže, ale kdykoli se Sellers ukázal v záběru, tak to napravil.

Komisař Clouseau na stopě (1964)

Až jsem byl překvapen, jak mě druhý díl nudí. Clouseau tu stále ještě není tím komisařem, jakého známe a celý film je velmi komorní (jestli jsem správně vyrozuměl, tak je film podle divadelní hry, což by dávalo smysl). Ovšem věřím, že další díl bude lepší.

Růžový panter (1963)

Začátek slavné série, kde ještě Clouseau není hlavní postavou a nemá tradiční rysy z následujících dílů. I tak je to, ale decentně vtipné a milé.

Taxi 5 (2018)

Bez původních hrdinů a jejich rodiny už to není ono. Zdejší příběh se staršími díly váže už jen několik vedlejších postav. Několik vtípů bylo opravdu k zasmání, ale jinak už je to utahané a líné.

Labyrint - Série 3 (2018) (série)

Překvapení z kvality první série jsem již vstřebal a s druhou mi kleslo očekávání. A to bylo jedině dobře, protože třetí je návratem k té první. Mnohem víc prostoru pro Donutila, který si morouse užívá a oproti předchozí sérii mi přišel tým v pořádku. Zápletka a twistem na konci je taky překvapivá. Moc dobře natočený thriller. Tuhle sérii by si měli kupovat v zahraničí, ne druhou.

Tokio! (2008)

Prostřední příběh, na který jsem se těšil nejvíc, mě zklamal jak příběhem, tak režií. Ale druhé dva se mi líbili dost. Škoda, že nemůžu dát vyšší hodnocení.