Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

65% Měl jsem nutkání jít výš, protože je tu pár podatenych gagů . Ovšem pokaždé, když jsem se začal bavit, tak atmosféru srazila tradiční Disney moralita a trvalo mi dalších deset minut, než jsem se zase nakopl.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Už to nějak není ono. První dva díly umím zpaměti, hlášky i scény, které zkrátka fungovali a patří k tomu nejlepšímu, co daný žánr nabízí. Trojka byla fajn, ale Abrams jí režijně tlumil (nemám ho rád, je to takovej příživník na slavných sériích nebo režisérech). Čtyřka byla fakt překvapení a Bird dokázal, že umí režírovat i hrané filmy. Tím to dobré skončilo. Pětka byla hodně slabá a myslím, že to byl velký krok zpátky. A šestka? První hodinu jsem si říkal, že je ještě horší, než svůj předchůdce. Následující hodinu a půl to vybrala, ale bylo to o prsa. Cruise mi přijde odsunut na vedlejší kolej a taky není úplně v nejlepší kondici. Návrat Michelle Monagham byl plusovej bod, neboť jsem do ní plutonicky zamilován. Je to subjektivní hodnocení, ale myslím, že už se série spíš vrtí ve svých mantinelech. Henry Cavill je ve filmu tuctovej a na takovýho Jean Rena z jedničky nemá ani se zavřenýma očima.

Miss Hanoi (2018)

70% Film s neokoukaným námětem, které je velmi aktuální, neboť vietnamce považuje stále mnoho lidí za sluhy z večerek a podle toho se k nim chová. Bohužel, však není scénář tak dobrý, aby utáhl celý film na 4*. Největší plus je dle mého konec - 1) rozuzlení 2) vnitřní konflikt při rozhodnutí, co je správné a co je "správné v komunitě".

Superdívka (1984)

S přihlédnutím k tomu, že Superman je o šest let starší a triky jsou na daleko vyšší úrovni, tak nemůžu jít výše. I když na držtičku Helen Slater se moc dobře dívá a jsem rád, že jí obsadili i do současného seriálu. Asi po desáté minutě jsem přestal počítat hlouposti a nelogičnosti filmu, např. že hrdinka něčím prolétne a střihem se jí změní oblečení. Nebo to, proč jsou vidět na řece odrazy celého okolí, ale Supergirl, která letí přímo nad ní vůbec (což bude zřejmě vinou zadní projekce, ale režisér si to měl okaučovat). Příběh ani nebudu komentovat, je to hloupoučké až běda. Slavná jména jsou spíš lákadlem na plakátu a jedná se o camea, kromě Fay Dunaway, o které jsem chtěl napsat, že to byl výkon hodný Zlaté maliny, ale jak jsem zjistil, tak nominaci na to skutečně získala. SG je mnohem slabší, než Superman 4 a to je co říct.

Flash - Série 4 (2017) (série)

Největším plusem čtvrté série je určitě to, že se tu Wally (Kid Flash) skoro neobjevuje. Když jsem si tak pročítal komentáře, tak jsem viděl, že nejsem jediný, koho tato postava štvala. Po prvních dvou sériích jsem si říkal - kam se může seriál ubírat dál? Jelikož atmosféra i příběh a twisty gradují neskutečně funkčně, bál jsem se, že tuto tendenci tvůrci neudrží. A skutečně. Třetí sezóna byla o poznání slabší, neboť se vystříleli trumfy, které mohli být ukázány. A tak se u čtvrté ubíráme jiným směrem, což je, asi, nejlepší rozhodnutí. Je zde mnohem více humoru. Thinker není Savitar, který za moc nestál. A skutečně jsem si říkal, že záporák, který se nemůže hýbat, může být mnohem těžším protivníkem, když ví všechno na světě a každý krok hrdinů zná dopředu. Tom Cavanagh zde ztvárňuje tu samou postavu s jiným charakterem již asi v devíti verzích, což bych měl pochválit, protože se mu daří je odlišit, leč šest z nich jsou pouze epizodní alter ega. Plastic man je, překvapivě, vtipným a dobrým parťákem. Crossover Krize na Zemi X je zábavnější, než předchozí. A mohl bych pokračovat. Jediné minus je, že je zde dost výplňových dílů, kterých v prvních sériích nebylo třeba. Ale i tak je to dobré, leč jinak, než zpočátku seriálu.

Creed II (2018)

V první třetině jsem si říkal, že je poznat ve scénáři Slyova ruka, která v prvním díle chyběla. Příběhu dodává jisté kouzlo Rockyho filmů. Ve filmu se také mnohem více cituje hudba Billa Contiho, což je samozřejmě plus. Mj. i proto, že jde o instrumentální hudbu. Dragův návrat je, sice logické, ale milé překvapení. Dokonce jsem si celkem oblíbil i Biancu, která mě v prvním díle neoslovila, ale tady má vyspělejší charakter. Dokonce i Adonis mi v první třetině přišel vyzrálejší a uklidněnější, ovšem pouze do druhé třetiny, kde se, opět, chová jako trotl bez špetky empatie. Třetí třetina to, naštěstí, trochu vylepšila. Rocky je stále Rocky. A to je dobře. Za něj a za Dolpha dávám hvězdu nahoru. A myslím, že by si Sly, konečně, za tuto roli toho Oscara zasloužil, přece jen na ni čeká 40 let! Hodně často čtu, že Creed by fungoval jako drama i bez Rockyho. Ale s tím absolutně nesouhlasím, už jen protože Adonis není milá postava, která by se stala ikonou. A ani mi to vlastně není líto, protože Rocky je jen jeden a vždycky se s ním rád znovu shledám.

Flash - Série 3 (2016) (série)

První dvě série mají díl od dílu vzestupnou tendenci, výbornou gradaci a nadhled. Během jejich sledování jsem si říkal, že mám strach, aby se tvůrci nezapletli do vlastních sítí a ono se, bohužel stalo. Atmosféra slabší, záporák taky a co jsem začal nenávidět už od začátku, to je Kid Flash - debilní postava, která, je v komiksech a tak se pokusila obměkčit srdce i v seriálu a spolu se Savitarem táhne všechno dolu. Není to vyloženě propad, ale je to slabší. Jsem rád, že DC upustilo od natočení Flashpointu, protože tento příběh má sice potenciál, ale bojím se, že se nedá dost dobře zpracovat, aby fungoval.

Policie v akci (2017) (pořad) odpad!

Prima se vzhlédla v Barrandovu. Fuj!

Záchranáři (2018) (pořad) odpad!

Viděl jsem tři díly (samozřejmě větší prostor zabírají reklamy každé čtyři minuty) a je to hrozný. Nejhorší na tom je, že oni záchranáři jsou skuteční lékaři ze záchranky. Kdyby radši vzali službu navíc a zachránili skutečně nějaké životy.

Soudce Alexandr (2017) (pořad) odpad!

Extremistická bulvární televize Soukup, pardon - Barrandov a její žumpa televizní zábavy v plné kráse. Nevím, jestli je to možný, ale snad ještě horší, než Soudkyně Barbara.