Oppenheimer (2023)

Tři hodiny kecání a přesto je to skvělý "akčňák". Super nápad se střídáním 3 linií - 2 výslechy a samotný děj a všechny tři linie mají své flashbacky. Znamená to, že se skutečně nenudíte a udržuje to Vaši pozornost. Nakonec to vlastně není ani o bombě, ale o tom, jak s Oppiem zametli. Murphy jasný Oscar a za mě i určitě režie a kamera.

Zámek (1997) (TV film)

Jsem velkým fanouškem Franze Kafky. Na tomto filmu ale není nic zajímavého. Kafkovská atmosféra zmaru z toho, že Já (K.) ať udělám cokoliv, tak je to vždy špatně a proti zvyklostem a všechny to uráží a všichni si myslí, že tím skrývám nějakou slabost nebo vinu, zatímco ostatní ať se chovají, jak chtějí, tak je to vždy v pořádku, mají na to právo nebo aspoň ostatní proto mají pochopení, není z filmu vůbec patrná. Wellesův Proces zatím nepřekonán.

Flash (2023)

Nejvíce mi na tom vadilo, že jsem se musel zase dívat na něco, co jsem viděl už v Muži z Oceli, tentokrát z jiné perspektivy.

Vydírání (1950)

Mladý fotograf, který se chce do novin a následně zbohatnout na intrikaření mezi mafiáni. Jeho zbraní je fotoaparát. Zajímavá myšlenka, ale slabší zpracování s pokulhávající logikou.

Joe z Tokia (1949)

První dvě třetiny celkem nuda, pak se to aspoň rozjede na zábavný dobrodružný film. Samozřejmě lehce propagandistické.

Polnočná omša (1962)

Absolutní pecka. Tísnivý a krutý film. Německý major zahrán bravurně. Realisticky pojaté krutosti a barbarství nacistů.

Novinářský příběh (1952)

Asi jeden z prvních filmů, kde hlavní hrdina honí několik zajíců najednou (usvědčení gangstera/politika, návrat bývalé ženy, záchrana novin), aby vše došlo k finální katarzi. Velice dobrý film.

Bulvární plátek (1952)

Zajímavé téma, kdy vrah zprostředkovaně "hledá sám sebe" a snaží se tvářit, že se snaží a přitom se nesnaží. Herec John Derek vypadá jak americký Delon - divím se, že se nestal slavnějším.

Povídka o policajtovi (1975)

Špičková old school krimi, nejlepší s Delonem a skvělým Trintignantem, který svého zločince odehrál opravdu chladně a strašidelně, že se ho skutečné bojíte.

Dcery prachu (1991)

Nádherný film. Nenechme se ovlivnit místním hodnocením. Krásná kamera, příjemný tok vyprávění. Není třeba v tom hledat nic podprahového, prostě se jen nechat unášet úžasnou vizualizací filmu.