Mladý Cassidy (1965)

Neprohloupil. Hloubil osudy. Z bídy do vaty. Zahodil krumpáče, rýče a lopaty. Vrstvy manuální házel už jen na papír. Ostrým perem rozhýbal přízemní morality, zemité jazyky. Kaňky na spravedlnosti ve vlasti převedl ve scény jevištní.

Eso v rukávu (1976)

Šimrej, šimrej. Za vším hledej nástrahy ženy. /Z/vrhlé sítě předehry. Drapni za prstíky její /ná/vnady, její návrhy. Vyzuj lodičky ohnivé kočičky. Jiskřičky, jehličky. Temné vůně, erotické tůně. Příznaky neřesti svůdné. Extáze nezlomné fantazie, motivace představ paničky vdané. Plán jak z praku, z románového braku. Slasti bizarnosti, strasti drákulovských milenců poeovského času.

Vera Drake - Žena dvou tváří (2004)

Počaly, leč netroufly si chovati. Vránu, čápa hostiti. Prázdné kolébky, prázdné kočárky. Nerozestlané postýlky, chladné peřinky. Potrestány byly nápomocné ruce andělky - nešťastnice.

Někdo tam nahoře mě má rád (1956)

I my, chodící tady po zemi, se Vám nepřestaneme obdivovat. Stoupá uličník. Z rozervaných košilí do šviháckých kravat. Po stopách bicepsů, tvrdých jak skála. Jen si zakuste jeho pěstěných pěstí. To bude rána. Pro rošťáka z rynku - školou, novou výzvou ring. Povahová páka. V životě vítězit. Vybojované momenty slávy, profesní a soukromé salvy. Slovy: Svaly přinesly nové stavy. Ráno zápol v potu, v boji, večer do gala. Z boxerských rukavic do elitního klubu, společenského kruhu. Přes zapeklité začátky, ze ztrát k ziskům, k rajským koncům, pohádkovým zvoncům.

Yves Saint Laurent (2014)

Oblečen do slavného jména, světoznámých iniciál. Muž v /m/ódě žen. Modla stylu. Prostopášný model soukromí. S výstavní aureolou, se značkovou vlnou, zlatá nit se provlékla porcelánovou jehlou.

Strom života (2011)

Kořeny jsou zasazeny a my rosteme. Jsme ty listy na něm, které se drží i padají. Obejměte jeho kmen co nejsilněji, ať na něm zanecháme otisky co možná nejhlubší. Ozvěny myšlenek s až pohlednicovou fotogeničností košatí, jen se malíři štětce chopiti. Propusťte nás do světel. Člověk - vesmírem buď osvícen. Kraj vzpomínek, vznášejících se letmých slov, básnivým duchem obklopen. Kdo jím odkojen, jest opojen.

Vzkaz v láhvi (2016)

...od nás, zajatých ratolestí. Vinna je matčina výchova, jež děsivě vyrvala prvotní půdu pod nohama. Pramálo lásky, jen citové tesáky. Nejvyšší o tom ví. Teče jed z činů, které měly konejšit. Nenech "Heroda," padlé boží mládě, sycené ďábelskou hostií, dohrát tu krvavou hru pod vodní hladinou, na tichém pódiu, v dřevěném domku na moři.

Motýlek (1973)

...třepotá se za mřížemi. Hledá průnik k přežití. I když mu dřou kůži, duši z těla, hleď, vzlétne jako Fénix z popela. S ikarovskou volností, s vůlí nepovolit. Setřes strach, pot, pekelnej vězeňskej p/r/ach a pojď. Chystej se na útěk. Chytnem se, na úspěch.

Poklad z Yankee Zephyru (1981)

Vím, dobýváte bohatství z historie, ale prosím, kroťte své hysterie. Však dámy i tak najdou pro sebe poklad. Má jistý vklad. Pilot "Tom Cruise," dle originál mustru, je kus, a to je filmu klad.