U konce s dechem (1960)

Ve městě světel žije po smyslech. S cígem v ústech táhne dým morálního uvolnění. S přelomovým charismatem kratochvilného dovádění nemůže se dosytit. Nerezignovaný romantik, existenční zlodějíček - darmošlap. Explozivní meteorit hoří v něm a pak, se smrtící přesností, padne na zem. Uličník, divoch, frajer. Vrcholný svědek "světácké" odvahy. Metropolitní švihák. Francouzský debutant, bratr tradic amerických rebelií.

Gambit (2012)

I stoický Colin dokáže být za běhu, v oběhu napodobenin, nenapodobitelně IN. Originální komik v obraze. A dojem? Za kolik? Tři hvězdy to hodí. Sem s nimi.

V pravé poledne (1952)

Až se ručičky setkají, "zastaví" tam nahoře. V hodině H, hlava nehlava se rozhodne.

Osudová přitažlivost (1987)

Pouhá touha? Milenci na dvě noci? Ouha. Zlom tělesnosti. Žahavá medúza v rouchu Evy a Adama. Nebezpečná záležitost v žá/n/ru fyzickém. Ukopni ten zatraceně vysoký podpatek, který ti zajel..., do klína ostře tlačí a řeže nevyzpytatelná, nemilosrdná, zánětlivá vášeň.

Columbo - Na programu vražda (1990) (epizoda)

Pachatel - labužník, co si nedokázal ani ždibec sýra odříct, když se nikdo nedíval.

Hračka (1976)

Pojďte, panáčku, já Vás zaměstnám. Budete tím, co si budu přát. Budete můj kamarád.

Tina Turner (1993)

"Neztratila hlas, i když jí na záda dýchal ďas." Za jejím jménem stáli. Na pódiu - veřejný "Pygmalion" slávy, doma - duše agresor s cyankáli. Roky - divoký sex, drogy a rány.

Roger Vadim (2016) (TV film)

Á, stvořitel sošných a neřestných. Obratný "kavárník." Ten, který zpřístupnil, vryl do očí publika krásy předností svých žen. Jiskrný mls múz, košilatý totem.

Dívka ve vlaku (2016)

Dívá se, dívá.. na tu "selanku." Lihová jízda, střízlivá zastávka.

Teorie tygra (2016)

Vzpoura moderních městských mužů za trochu té vysněné scenérie pánů kluků.