Fontána (2006)

Voda živá, která zpívá. Ve výšinách. Studánka slavičí. V hlubinách, hladina smrti zastudí, nesmutní.  Orosí semínko v srdci. Léčivo člověčí. Láska přes staletí, světy, když černý zalije bílý pramen. Vytrysknou průvodní jevy, s fondem konečnosti. Člověk, tj. tenké pápěří. Pouhý plátek v cyklu lidských sonát. Dvojverší, vášeň fatality, sycený perlivými kapkami, přítomen blízkosti nebytí. Formálně, fyzicky rozložený ve flóře země, podstoupí. Prostoupí do lokací imaginace, když postoupí svůj nejčistší cit realitě Charónově.

Polda a bandita 2 (1980)

Plodná auto(e)stráda, která nepostrádá nezbytný zvířený prach vůdčího brachů cechu cestovních horeček, motorizovaných honiček.

Můj rok se Salingerem (2020)

Slaňovat po hřbetech. Vplést se, zahledět do jiných stránek. Rokovat s obsahem "jamek." Pod střechami rukopisných nálad, Usadit se pod lampičky nad vnímavou spontánnost pulsujících drobniček. Holdovat rozptylu vábniček. Tříbit světy interních, vyslovených "maleb." Odhodlat se k, posilnit putování s magickými křídly mysli. Zapsat se étosem souznění, katarzí do prostoru múz, aury autorských vazeb.

Tajemná řeka (2003)

Zatekla do duší. Vtáhla do proudu osudí "neotužilce bytí." Jantarová pára, která z ní utíká do ovzduší. Ve svých splývavých (p)ramenech, kadeřích nese zanesené časy, řasy, které omotaly tamní, temné nářeky nábřeží.

Benedetta (2021)

Papežka sladkých moruší, nebo Jidáška sošných slov? Neomylná. Smilná. Pokušitelka šípů z kuší, bez/s retuší? Dbá na, či dobírá si nebe modlitebních loží? Rochní se v pevnosti "šachového" roucha. Pod nedbalkami. Ach, Bože, až bledne Erós, Afrodité... Horečnatá důvěrnice univerza netušených Pi/ru/et. Před nastoupeným koncilem. Supí. Zapálená muška mší. V brunátných mdlobách zápolí s existencí (s)extáze. Celá Ďáblova herečka.

Hvězdy stříbrného plátna (2011) (seriál)

HUGH GRANT: Garant citu. Na Ostrovech, i ve Státech, aneb ten, který má neustále v klopě, v hrudi místo pro Amorův hymnus, mýtus myrt. SIGOURNEY WEAVER: Ví o vráskách gurmánů temnoty, když na ni dýchá gró nehmoty. Činí se mezi slepci, pokud jde o primáty. Sbírá metály coby Daveova diva(dýlková). Choť Pána amerických davů, Domova. Dáma nejen dramat. Signuje úkazy mrazivého období. Vyhraná nositelka šatníku proměnných. JEFF GOLDBLUM: S keatonovskými kukadly. Odmlouvavou, asketickou vyřídilkou. Fujavice kafkovských kukel, blokující um mdlob. Charakterových pavučin, bludných lučin. Frajer.

Polda a bandita (1977)

Nepodá si, nepozastaví euforii.  Klauniáda "barmana plnejch beden fanfaronství." Nabitá "hoodovstvím" podél, pod azurovou baladou oblak, a dál po...

Červnové dny (1961)

... májových nitek spojenci. Slunní, slušní Amorkové stonali by, kdyby jejich čas, s vůní třešní, za hřích pokládali. Do tůní s mourem. Vytmavili by to pouze a jen Romeovi a Julii příkladné, klidné lásky. Tomu čarovnému nade vším.

Bakaláři - Mzda strachu (1978) (epizoda)

Trochu více si to rozlila, roznítila v povahách. "Mazda mezi trabanty" v interiérech doby.

Sbohem, pane profesore! (1969)

Etablovaný před tabulí stál. O pannu Thálii za oponou, která je tu pro každý divácký sál. Klasa v emoci, když se mění jeho vlas(t). Látka na téma, která trému nemívá: "Láska, hrdě zpěvná, pevná v nás."