Columbo - Dvojexpozice (1973) (epizoda)

Takový povědomý seriálový vrah, Robert "Redford" Culp. Pro Columba další skalp.

Noc a zmatek (1958)

Paříž - ta velkoměst manekýna byla zakleta, chaosem a umem morfia. Zákeřně zhoubná macecha nejedním jedovým vpichem její krásu oslabila, potemnila, noblesu a eleganci pro tentokrát ke spánku uložila.

Chuť znovu žít (2012)

Je tu rozprostřené okolo/v nás, ke vnímání, k pocitu krás. Nikam nespěchat. Je klidný letní čas. K poznávání, k povídání. Chvíle sousedská. Kochejte se, nechejte doléhat. Harmonická energie ve vzduchu poletuje. Zanotuje, zahřeje u srdce. Poetikou duši nadnese. Přiťukněte si s námi na malebně drobné radosti. Mějte oči sváteční i ve všednosti.

Kukuřičný ostrov (2014)

...a jeho obyvateli, připraven buď na mraky, které připlují. Jen vidět prosté člověčenství, nepoddajné zákonitosti přírody. Ze semínek rostlá. Vlahá, úrodná. S láskou a trpělivostí obdělávaná. Jímavý kousek ráje, sklizeň bohatá a po žních, políčko se rozvodní. Pro jednoho konečná čára, pro druhého nový začátek života...

Za řekou je Texas (1966)

Hnědé proti modrým. Kočkování pod sluncem rudým před růžovoucím usmířením. Na Divokém západě si to frčí, v Texasu zvlášť a jedině zlato barvy černé. Chrabrý, opovážlivý mladík s šátkem na krku, s koltem u pasu, trefí se do vkusu. Na dálku lehce foukne nám do nosu sladce francouzského vánku.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Spusťte most... pro vracející se minulost, oživující přítomnost. Blond host zdobí krajinu černého kontinentu, nejeden den a noc. Sbohem buď, ale v srdci zůstaň dál, napořád. Zvelebená, vroucně milovaná. Amore - Africa.

100 000 $ na slunci (1964)

Panstvo, nahoďte motoru. Však tolik se nežeňte, ať neuženete si úžehu. Zbavte se snů, ideálů a přeludů. Pouštní převozníci projeli, v potu a prachu, svou prémii.

Oběť lásky (1991) (TV film)

Nevyzpytatelně chutná slast. Ať vás/vám nezaskočí...mezi kostkami ledu ďábelsky vzrušující polibek. Atraktivita lomcující, propalující oční důlky, pravdivý stav věci. Zprvu sbalit, poté zbavit, rozlomit v půl. Neprohlédněte, co v něm vězí, až ho ženský půvab omrzí. Podlehněte svodům temně pohledného muže s úderným chtíčem, flirtujícího hráče s tajemstvím. Vábena jeho hořícími rty. Spálena žárem jeho těla. Smyslník smyslný. Sám velký požitkář - labužník. Hradní pán z pobřežní samoty, který není nikdy plně sytý. Znepokojující, nepřekonatelný milenec z čítanek, padělatel harlequinské romantiky. Eroticky magický sen, přes který byl přehozen magnetizující gotický pléd černokněžníka Heathcliffa.

Dům s věžičkou (2012)

Dětský Robinson putuje. Ukrajinská Honzíkova cesta míjí, je pokryta obrazy, které ji postihly. Sype se sněhová vločka jako třpytivá perlička. Kytička z trnoví. Pryč z tvrdých válečných pryčen do měkkých, nadýchaných peřin.

Jean Cocteau (2013) (TV film)

Když nás múzy dokážou /s/vést...