Ve westernové komedii z amerického pohraničí září Dean Martin jako skvělý pistolník a sukničkář v jedné osobě. Jižanská kráska Phoebe (Rosemary Forsyth) je zasnoubená z temperamentním Donem Andreou (Alain Delon). Jejich svatební obřad ale nečekaně přeruší vpád Phoebina bývalého nápadníka, kterého Andrea nešťastnou náhodou zabije. Ženich se rozhodne uprchnout před zákonem do Texasu a počkat tam na svoji milou. Na hranicích se přidá k Samovi Hollisovi (Martin) a jeho indiánskému průvodci (Joey Bishop). Společně pak mají za úkol dopravit zásilku zbraní přes nebezpečné komančské území. Cestu této nesourodé trojice provázejí šarvátky s Indiány a osadníky, a v podstatě s kýmkoliv, kdo jim zkříží cestu. Účty si ale vyřizují i sami mezi sebou. Film je smrští gagů, vtipných hlášek a groteskního humoru. A když pak dorazí Phoebe a pozná Sama a Don Andrea podlehne půvabům zachráněné indiánské dívky, stane se Texas svědkem bezkonkurenčně nejpotrhlejšího souboje opačných pohlaví. (Magic Box)

farfalla

Překvapivě dobrá westernová parodie. Není to žádný velkofilm, ale má spád a dobré nápady. Na vtipech se dá zasmát a pobaví i překvapivé souvislosti. Dean Martin (Sam Hollis) tentokrát nezpívá, zato se herecky odvázal a jde mu to. Alain Delon (Don Andrea Baldazar, El Duce de la Casala nebo Baldy) na Divoký západ dobře zapadl jako mexický princ. Joey Bishop (Kronk) jako Samův indiánský parťák a komentátor je vždy nad věcí. ()

Han22

No tohle bylo úžasné! Představte si klasický western - kovbojové, osadníci, dobytek, armáda, indiáni hodní i zlí. A do toho režisér s naprostou grácií práskne španělského lorda, který vyzývá k souboji fackou, šermuje, místní býky vyzývá na koridu, jedná jako gentleman, ale také veden ctí se naprosto bezhlavě vrhá do nebezpečí. Alain Delon mu navíc dal skvělé střelecké, jezdecké a dokonce akrobatické schopnosti, ty jeho kopy byly předzvěst karate filmů. Dean Martin kupodivu skvěle stvárnil hulvátského pistolníka. A ač je film poměrně tradičním westernem - šlechtic a pistolník brání osadníky před Komanči a nechybí napínavé, velkolepé i akční scény, režisér s gustem bourá klišé a sází podvratný humor. Pistolník tak simuluje, aby získal dámu, dáma z východu je tak trošku do větru, indiánský stopař sarkasticky komentuje dění, indiánský náčelník má největší problémy s pitomým synem a geniální finální plán selže, protože kapitán vojáků houby vidí. K tomu vtipy až z grotesky (šíp v zadku), "výměna manželek" a naprosto úžasný running joke s ropou, kterou nikde nechce :) Skoro 5*. ()

Padme_Anakin

Vůbec jsem netušila, do čeho jdu a v podstatě neměla žádná očekávání, o to větší bylo moje překvapení.. Jedná se o velice zdařilou parodii na všemožná westernová klišé, z nichž si tvůrci nepokrytě utahují.. Bavila jsem se skvěle, Alain Delon mladý a krásný, Dean Martin ohromný sympaťák a Rosemary Forsythová jim báječně sekundovala, u mě spokojenost.. ()

MM_Ramone

Priznám sa, že zo začiatku som bol trocha sklamaný a mierne rozčarovaný. Chcel som si totiž pozrieť nejaký starší seriózny western, ale namiesto toho sa mi začal pred očami rozvíjať akýsi bláznivý príbeh z divokého západu. Zabudol som teda na drsný western a naladil sa na komediálnu nôtu, v ktorej sa tento snímok nesie. Komické situácie, vtipné hlášky, odľahčená zábava. Plus charizmatický Dean Martin a mladý sympatický Alain Delon v hlavných úlohách. Nakonec som sa pri tom celkom dobre pobavil. *** ()

Skunkiee

Špičkoví herci v hrozné píčovině. Najde se tu pár silných scén, to ano, ale vše pohřbívá ten debilní, hloupý humor. Jako smát se, jak indiánovi praskne luk, nebo jak se praští o hlavu větví, prostě nemůžu.. Je pravda, že občas jsem se zasmál, některé hlášky prostě mají šťávu, ale jako celkem jsem z toho spíše zhořknul. Posledních deset minut jsem nedokoukal. Bylo mi to jedno. ()