Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Je mi líto, ale to, co by u jiných bylo snad i vrcholem tvorby je u Spielberga jen průměrný výsledek a já se dokonce odvažuji tvrdit, že jde o jeho vůbec nejslabší film. Nemohou za to herci, ti své role zvládli na výbornou, ale scénáristicky mě to vůbec nepřesvědčilo.

Město bohů (2002)

Nevím, do jaké míry tento film odpovídá skutečnosti, každopádně jeho děj stojí za hluboké zamyšlení, byť je nám zobrazená problematika poměrně dost vzdálená. Je až skoro děsivé pomyšlení, že někde skutečně mohou existovat děti, které berou denně do ruky zbraň s jedinou myšlenkou - urvat co se dá, a to za každou cenu. Natočeno je toto dílo velice řemeslně, s až nečekaným dopadem na diváka. Mladí herci vypadají, jako by si toto skutečně prožili, o to je pak vyznění děsivější. Bezesporu jde o skutečně mimořádně pozoruhodné filmové dílo a nejlepší brazilský film, co jsem měl možnost vidět.

50x a stále poprvé (2004)

O dost lepší, než cokoliv z toho, co dosud Adam Sandler nebo Rob Schneider "vypotili", přesto stále jen na 3 hvězdičky (no, možná s přivřením obou očí na tři a půl). Musím každopádně přiznat, že některé scénky z tohoto spektáklu mě navýsost pobavily, na druhou stranu se i zde vyskytovaly hluché body. Za zmínku z těch povedenějších scén stojí (překvapivě) asi tak polovina z těch, v nichž vystupuje Rob Schneider, pak i některé "balicí" se Sandlerem (třeba tučňák na silnici, nebo smluvené přepadení), nebo některé scénky s mrožem. Ale tu úvodní "mroží", tedy její zakončení si pro změnu tvůrci odpustit mohli. Jinak se přiznávám dobrovolně a bez mučení, že Seana Astina, alias Samvěda Křepelku jsem poznal až podle závěrečných titulků.

Rodinná pouta (2004) (seriál)

Nedobrovolně jsem shlédl pár dílů. Jelikož jsem nebyl zcela při smyslech, zdálo se mi místy, že to docela ujde. Pak jsem si dal několik týdnů "oraz", a nyní, s čistou hlavou si, pomalu vybavuji o kom a o čem to vlastně je. Aaa, už vím - je to o hovnu! (Omlouvám se za ten výraz, ale nešlo to říci jinak.) Ovšem vzhledem k faktu, že v porovnání s latinskoamerickými telenovelami je tohle unikátní perla, z vlastenectví dávám aspoň jednu hvězdičku. :-)

Tom Horn (1980)

Trošku netypický western se Stevem McQueenem, kterému v době natočení zbývalo jen několik měsíců života. Přes svou nemoc podává výborný výkon a důstojně se tak loučí s diváky, kterým působil svými filmy radost. Děkujeme Steve!

Boj o oheň (1981)

Nemůžu jinak, než dát 5 hvězdiček. Film jsem viděl několikrát a pokaždé mě dostal. Jak maskami, tak dějem, atmosférou, stylem natočení, prostě vším. Annaud je skvělý režisér, jenž mě ještě nikdy nezklamal a tady to platí dvojnásob. A k hercům jen tolik - McGill i Perlman jsou úžasní. Jakoby je vytáhli rovnou z pravěku...

Bohem zapomenuté děti (1986)

Vynikající počin režisérky Randy Haines, v němž doslova exceluje Marlée Matlin v roli hluchoněmé dívky (tato herečka je hluchoněmá i ve skutečnosti). Výborný výkon podal i William Hurt, celý příběh je perfektně zpracován a podán divákovi sice v částečně dojímavém, ale nepodbízivém tónu.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Lehce nadprůměrná akční podívaná s jedním velkým překvapením, které tady někteří (mnozí) uživatelé ve svých komentářích nahlas vyzrazují. Takže pokud jste to ještě neviděli, přečtěte si jen tohle a dál už nic! :-)) Jinak dodám jen, že David Suchet se své role zhostil na výtečnou, Halle Berry také zahrála letušku solidně, jen ten Kurt Russell je jaksi nevýrazný...

Blázni ve vězení (1980)

Na tento film vzpomínám trochu se sentimentální slzou v oku. Proč? Jistě, jde o zcela průměrnou komedii, která sice chvílemi rozesměje až k pláči, ale místy zase docela nudí. Jenže já ten film poprvé viděl zkraje puberty s jednou kamarádkou, k níž mě tehdy něco přitahovalo a náramně jsme si jej užili. Ale už je to dávno, takže slzu zamáčknu a dám aspoň 3 hvězdy. On ten sentiment přece jen úplně potlačit nejde...

Bitva o Midway (1976)

Poprvé jsem viděl Bitvu o Midway asi před 20 lety a byl jsem z ní úplně hotový. Je to skvělý válečný film, nabušený hereckými veličinami, předvádějící skvělé akční záběry válčících letounů, určitě ve svém žánru top špička.