Zase ona! (2010)

You Again sa takmer stal tretím filmom v mojom živote, ktorý som ešte pred polovicou vypol. Tak strašne nudný a miestami veľmi trápny úvod som ešte nevidel, vďaka preto, že po tridsiatich minútach som odpojil mozog a ejha, ono sa kvalita hneď o niečo zvýšila. Námet to pritom vôbec nie je zlý a v rámci komediálneho žánru sa s ním dá veľmi dobre pracovať. Anyway, príjemným prekvapením je The Rock, rola mu sadla, zvyšné cameá sú nič nehovoriace a z trojice protagonistov Step by Step som si všimol iba Patricka Duffyho. Sigourney aj Jamie mám v podobných úlohách rád a boli príjemnou ozdobou, ale čo som naozaj nečakal, je krása Odette Yustman. Ženy hodnotím v mnohých filmoch, ale ona jednoducho....nemám slov....10/10. A práve kvôli nej si tento filmík pozriem znovu, kvôli ničomu inému.

Hezké sny (2007)

Skvelý Martin Freeman, ktorý do Ameriky vnáša trochu britského ducha a nádherná Penelope. Námet je skvelý, avšak....tu musím s pozitívami skončiť. Lucidné snívanie je mi téma blízka, ale námet sa mi zdal byť nevyužitý, respektíve, s určitými zmenami by film fungoval oveľa lepšie a romantickejšie. Takto je to len veľmi priemerná záležitosť, hoci so skvelým obsadením.

Jak vycvičit draka (2010)

Žeby najlepší animák, aký som kedy videl? Ono, Up malo svoju hĺbku, ale oslovilo ma menej ako práve HtTYD. Bez okolkov môžem povedať, že je to dokonalý film, koniec koncov avatarovská scéna lietania doplnená údernou hudbou hovorí sama za seba. Čo ma však nakoplo pridať aj poslednú hviezdičku je posledných 10 minút filmu, ktoré sú tým najlepším v rámci kinematografie.

John Tucker musí zemřít (2006)

Prečo nie. Romantická komédia, ktorá spĺňa síce všetky klišé, ale nenudí, najmä vďaka ženskému obsadeniu. Trailerová scéna z Jeepu je tou najvtipnejšou, no dobre, a aj nejsexy z celého filmu. Tango nohavičky rules!

Noční rande (2010)

Vôbec to nebolo také zlé, ako som čakal. Je pravda, že po príchode záporákov tempo trochu opadlo, ale iba na chvíľu a Tina Fey sa znovu rozbehla. Dovolím si povedať, že predčila aj Steva Carella. Vtipu je tu dostatok, automobilová naháňačka je prvotriedna, len strašná škoda R8-čky. Najlepšia časť filmu je však scéna s Markom Wahlbergom, ktorý proste boduje.

Banda na výletě (1995)

Nečakane príjemný film bez akýchkoľvek úchylností, teda samozrejme všetko v rámci určitých hraníc. Bavil som sa priebežne počas celého filmu, najmä cesta autobusom stála za to. Jeremyho Rennera som najprv nespoznal, ale celkom mu to hralo už v ´95. Všetko ale predčí hláška: "Heroín, čo? .... Nie, inzulín!"

Pelíšky (1999)

Horko-sladký obraz doby a jeden z najlepších filmov všetkých čias. Soudruzi z NDR by měli radost. Alebo nie?

Agatha Christie's Poirot - Viděla jsem vraždu (2010) (epizoda)

Atmosféra výborná, najmä čo sa párty a nočných scén týka. David Suchet ako vždy dokonalý, zápletka a samotné rozuzlenie tiež, ale za vyzdvyhnutie stojí hlavne prekrásne prostredie, v ktorom sa natáčalo.

Benga v záloze (2010)

Tento film má jeden veľký problém a to označenie komédia. Pokiaľ by bol celý robený štýlom scény po záverečných titulkoch, bola by to sakra sranda. Takto je to film o dvojici polišov čo riešia prípad a akokoľvek sa Ferrell snaží byť vtipný, nejde mu to. Oceňujem, ale jeho šťastie na sexi kočky a fajn scénku s Priusom. Škoda, že sa na scéne dlhšie nezdržali Jackson s The Rockom, ich demolácia mesta so skvelými hláškami nemala chybu. Čo však stojí za zmienku je samotný námet, ktorý ostáva tak trochu bez povšimnutia a uvedomil som si ho až počas skvele spracovaných záverečných tituliek a pri oči otvárajúcom prejave postreleného chlapíka o korporáciách pred koncom filmu. Dobre zakomponovaný odkaz, len kto ho pochopí a niečo s tým začne robiť. Verím, že sa aspoň zopár "other guys" nájde.