Camarro14

Camarro14

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 27.6.2013  00:21

5 hvězd? Proč ne ... :)) ...

• 11.11.2012  23:42
    Sinister (2012)

Všeobecně horory nemusím, ale musím uznat, že tento snímek má neskutečnou atmosféru, jež pohltí a nepustí. Home-video funguje neskutečně (kam se se*e parodie všech parodií na horory jménem "Paranormal Activity 1-4") a působivě. Palce nahoru!

• 2.11.2012  21:19

Pána jménem 007 jsem nikdy nemusel, prakticky jsem ho i místy nesnášel. Ovšem tento restartující (resp. vysvětlující jeho počátek) snímek je laskomina a 007 styl pana Bournea sedí grandiózně!

• 2.11.2012  21:17

Ráj na zemi = peklo na zemi! Snímek, jež s člověkem zacloumá a během něhož nepocítí nic jiného než bezmoc.

• 19.10.2012  10:11
    Looper (2012)

Vychutnávám si snímky, které z minimalismu dokáží vytěžit naprostý maximalismus - Looper je zářným příkladem! Výborně napsané a zrežirované - šmrnc tomu všemu dodávají perfektní herecké výroky - především pak toho nejmladšího účastníka. Bruce je ve formě a je jen škoda, že se nejspíš nedočkáme podobného řešení (závěrečná čistka) i v Die Hard 5 - John McClane by si jí zasloužil.

• 6.9.2012  22:19

Co jsem očekával v rámci prvního dílu se mi dnes dostalo po tunách. Fanouškovsky neobjektivních a jednoznačných pět hvězd! Ten desetiletý kluk uvnitř mě zkrátka nemůže dát méně.

• 27.7.2012  10:42

Po shlédnutí ve mě panuje zklamání a rozčarování, ale v dobrém slova smyslu! Christophera Nolana mám velmi v oblibě a jeho díla, jako jsou "Memento", "Dokonalý trik", "Temný rytíř" a "Počátek" řadím ve filmovém žebříčku hodně vysoko -> ovšem zde ho dohnala jeho určitá dokonalost, resp. neomylnost - vyloženě nezklamal, ale poprvé absolutně neohromil. Navíc zvraty typu "Luku jsem Tvůj otec!" k režisérovi tohoto formátu zkrátka nepatří. "Temný rytíř povstal" představuje důstojné zakončení trilogie, avšak oproti vybroušenému diamantu jménem "Temný rytíř" je to krok zpět! Horší 4*.

• 30.6.2012  18:33

Nostalgie jako prase! Upřímně říkám, že kdybych byl objektivní tak to jsou 3*, ale objektivní být nemohu -> proto budu těžce subjektvní a jak by řekl Stifler: "Fuck It, Fuckers!" -> lípnu 4* a ty si obhájím!

• 1.6.2012  12:39

Snímek stojí především na: charismatu Chrise Hemswortha, geniální Charlize Theron, vypiplaném vizuálu, fantasy pojetí, odkazu na legendární scénu z Nekonečného příběhu a ústřední filmové písni.

• 12.5.2012  18:24
    Avengers (2012)

Comicsová laskomina! ... aneb příběh o tom, jak by si měl Michael Bay vzít tužku, blok, diktafon a zajít za Jossem Whedonem pro pár rad, jak natočit akční blockbuster bez infantilních momentů a sebestředných trade-marků! Mise splněna - týmovka šlape na 100%, doprovázená monumentální akcí, demoličním Hulkem (kam se hrabou Ti před ním a většina robůtků od M.B.), silnými momenty, polidštěním postav, mohutnou dávkou kvalitně trefného humoru a zejména pak od roku 2007, kdy do kin vstoupili první Transformers (a jednoznačně nejlepší!), jde konečně o pořádný jarní blockbuster v tom nejlepším slova smyslu, nad jehož stupiditou by člověk nemusel kroutit hlavou! Marvel ví, co dělá a dělá to velmi dobře - jen tak dál a věřím, že dvojkou si to nepokazí! ... P.S.: "Hulk smash!" ...

• 27.1.2012  21:08

Čas "1h 55min 26sek" = geniální momentka !!! Jinak poctivá mainstreamovka, která jé plná amerických klišé -> avšak budiž jí odpuštěno díky H. Jackmanovi a jejímu příjemnému zpracování.

• 27.1.2012  20:54
    Drive (2011)

Atmosférický požitek, hypnotický a artový snímek, který nenechá filmové fajnšmekry lpící na detailech ani na vteřinu v klidu!

• 27.1.2012  20:49
    Moneyball (2011)

Sportovní film bez sportovních klišé? JDE TO! + Brad Pitt si do svého hereckého portfolia může připsat geniální roli a rozšířit tak škatulku svých životních rolí = netřeba se více rozepisovat ...

• 27.1.2012  20:43
    Šťastný Nový rok (2011)

Dvě věty: za 1.) "Láska nebeská" nepřekonána" ... za 2.) émerický debilismus nezná mezí!

• 27.1.2012  20:39

Neurazí avšak ani nepotěší! Standardní problém většiny komerčně úspěšných filmů a jejich následných pokračování se projevuje i v příběhu pana Holmese aneb "pojďme do druhého dílu narvat všeho více -> lokalit, výbuchů, zápletek, atd.". Nic proti této logické úvazue nemám, ale nepřestane mě fascinovat neustále se opakující skutečnost, kdy se - nejspíše z tradice - zapomíná na děj a ucelenost příběhu. V porovnání s prvním dílem to zde drhne už od první scény, slovní přestřelky mezi Holmesem a Watsonem jsou chabé, Downey zde jede na půl plynu a neustálé zpomalování každého kroku všech postav též na atraktivnosti nepřidá. Na druhou stranu potěší aspoň malé % kvalitních vtipů, postava profesora Moriartyho a temnější atmosféra -> ovšem to celý snímek nezachrání = věčná škoda.

• 27.1.2012  20:22

Zbožňuji Paříž, její atmosféru a pokud k tomu přimícháme ingredience typu: bohémská poetika uměleckých mistrů, hrátky s časem, stylový soundtrack = dostane se nám nádherného, upřímného, milého, chytrého a inteligentního filmového zážitku!

• 27.1.2012  20:14

James Wan, ve spolupráci s excelentním Kevinem Baconem a brilantním hudebním podkresem Charlieho Clousera, natočil vynikající thriller (leč místy béčkový) s efektní akc, silným drnkáním na fungování lidské psychiky a zejména pak člověka donutí k zamyšlení nad proběhnuvším filmovým momentem.

• 27.12.2011  20:53
    Fighter (2010)

Za normálních okolností by tento průměrný snímek spadnul do dějin zapomnění. On však v sobě ukrývá jednu zásadní okolnost, která mu to nedovolí, která je proti, která zasadí ten správný úder, která pobaví, která zaujme, která vyčnívá - tato okolnost nese jméno Christian Bale !!!

• 26.12.2011  18:15

Clint měl, má a vždy bude mít koule, kterým se jen tak nikdo nepřiblíží! Natočit snímek, jenž dává zaběhnutému systému "vše dobře dopadne" tak tvrdé direkty, jimiž jej dostane až finálnímu stavu v podobě K.O. + si za něj odnést sošku nejcennější? Mistře, klaním se!

• 26.12.2011  18:04
    Warrior (2011)

Oceňuji snahu tvůrců šikovně maskovat tunu otřepaných klišé formou nezávislého filmu. Avšak stěžejní klišé, resp. mou obavu vynoříc se společně s počátečním hypem, se jim vyvrátit nepovedlo. Každému, kdo snímek viděl, je jasné, že jediným skutečným válečníkem je Tom Hardy !!! I když toho moc nenamluví, krade si celý film pro sebe a jeho závěrečné obměkčení buvolí povahy mě nadmíru zklamalo! Kdyby v závěrečném souboji svého pokrevního bratra umlátil - rázem by finiš snímku dostal diametrálně odlišnou psychologickou podobu, kterou by šel proti mainstreamu a všem zaběhnutým kolejím! Ovšem chápu studio po komerční stránce a jeho strachu o navrácení investovaných prostředků. Na druhou stranu však díky těmto snímkům člověk zpětně docení majstrštyk v podobě "Million Dollar Baby"! Horší 4* (= 75%) a film roku? Rozhodně ne.

• 12.12.2011  21:54

K.U.L.T. !!! Netřeba se více rozepisovat!

• 7.12.2011  23:17
    Barbar Conan (2011)

... aneb snímek, na který se budete dívat, dokoukáte ho a za pár hodin si řeknete: "Barbar Conan? ... Jasně! Arnold - čtvrtá polička, šesté DVD zleva!" ... krom Rona "Hellboye" Perlamana a humorného, až směšného, výrazu hlavního "hrdiny", mi v hlavě nic jiného neutkvělo!

• 7.12.2011  23:09

Prvních 30min. = velmi potěšující (především z hlediska westernové atmosféry)! Zbývajících 1,5 hodiny = neskutečná škoda nevyužitého potencionálu, jež v sobě snímek ukrývá!

• 28.11.2011  18:21

Značně a těžce vykonstruovaná recyklace prvního dílu, i přesto se však nejedná o nudnou záležitost a několik vytříbených scén (kromě již opětovně viděných) si zde vychutnáme vč. závěrečných a především exklusivních momentek!

• 27.11.2011  22:38

Hutná atmosféra, nadstandartní herecké výkony, brilantně napsané dialogy, temný soundtrackový podtext - to vše ucelené do dramatického pohledu na spuštění dominového efektu aneb počátku světové krize! P.S.: Ubrečené "Wall Street 2" dostalo nakopáno a to velmi elegantně !!! ... 4* = 90%! ...

• 18.10.2011  00:32

První zfilmovaný komiks, jež na mě ani trochu nedýchl tu správnou esenci universa, který nám komiksy nabízejí a jimiž oplývají. Ovšem, co Vás vskutku na tomto snímku zaujme - jsou scény, kdy Hal Jordan používá prsten a kadence vytříbených nápadů a excelentního vizuálu je neskutečně - zde však vše zajímavé začíná a i končí. 100x omletý scénář mi ani v nejmenším nevadil (pro každý snímek tohoto typu je naprostým základem!), ale vadilo mi to, jakými nudnými ingrediencemi byl podáván. Též obrovská škoda je nevyužití potencionálu Marka Stronga, bohatší akce a hlavně pořádného záporáka! Vážně jsem se měl Parallaxe bát? S upřímným a klidným svědomím mohu říci, že to byl ten nejnudnější záporný představitel ve všech komiksových snímcích, které jsem doposud viděl!

• 8.10.2011  21:54

... aneb jak lze přetavit komiksový snímek v inteligentní klasiku kriminálního žánru !!! ... 90% ...

• 29.8.2011  22:26
    Thor (2011)

Zfilmovaný komiks dle člověka, který je posedlý tvorbou Williama Shakespeara = příjemné překvapení! Upřímně řečeno jsem od Thora očekával pouze průměrnou tzv. předváčku oné postavy před nádcházejícími Avangers. Ovšem pod taktovkou pana Kennetha Branagha se mi dostalo výpravné (místy až divadelni) komiksovky, kterou provází britská noblesa, kvalitní ironický humor a vynikající herecké výkony Chrise Hemswortha a Anthony Hopkinse - to vše za doprovodu podmanivé hudby Patricka Doyla.

• 29.8.2011  22:11
    Lví král (1994)

Vyčnívající legenda mezi klasickým kreslenými filmy a pro mě neskutečná srdcová záležitost, kteoru si vždy rád připomenu!

• 23.8.2011  16:08

90-ti% vysokooktanová, testosteronová (bitka mezi Dwaynem a Vinem je už teď legendární!), bezmyšlenkovitá, destrukční a skvěle bavící akční nálož letošního roku, před kterou musí sklopit světla i samotný Optimus Prime a zajet s ostatními Transformery zpět do garáže! Jednoznačně nejlepší díl celé série. P.S.: Dwayne Johnson? Yes, he´s back!

<< předchozí 1 2 3 4 5 6